Drumurile vecinilor Romaniei

Started by Cristi232, May 07, 2012, 03:49:55 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

paullie

Quote from: AlexxC on February 11, 2020, 03:45:12 PM
Avem si noi cateva oportunitati : Constanta-Tulcea , Craiova-Calafat , Timisoara-Moravita...cu putina imaginatie cred ca se pot upgrada portiuni semnificative din actualele DN-uri.
Constanta - Hârsova - Rm Sarat care ar fi cel mai util DX din RO ever

AlexxC

Traseul este Focsani-Pod Braila-Tulcea-Constanta

voicul

De M4 nu se mai stie nimic?
Presupun ca merge, dar nici o poza, articol, ceva nou?

pasadia

https://www.euractiv.ro/social/covid-19-mae-budapesta-a-stabilit-traseele-rutiere-prin-care-este-permisa-tranzitarea-ungariei-pandemie-coronavirus-17867

QuoteMinisterul Afacerilor Externe anunță că, în conformitate cu informațiile transmise de Ambasada Ungariei la București, autoritățile ungare au stabilit traseele rutiere prin care este permisă tranzitarea Ungariei, stațiile la care autovehiculele de orice tip pot fi alimentate, parcările unde se poate staționa, precum și punctele de frontieră care pot fi utilizate.

marinul

Nu prea inteleg cum tranzitezi daca vi din Slovacia

danutzu_1069

#3605
Aceiasi intrebare este daca vii din Slovenia...

Morosanu

Pai din Slovenia nu poti intra in Ungaria. Considera ca vii din Italia si nu intri in Ungaria.
Politica distruge tot ce atinge.

user201

#3607
Bună ziua și sper ca bine v-am regăsit, deși vremurile sunt triste  :((

O filmare de ieri cu lucrul la tunelurile lotului în lucru de pe A3 Struma


Și o filmare cu Kntriki Odos din Grecia din Februarie:


Și acolo se văd progrese peste iarnă. Am corectat acum clipul.
P.S. Clipurile nu îmi aparțin, ci sunt preluate de pe youtube.

Dominik

@user201, primul clip nu e de pe A3 din Bulgaria, ci din Ungaria de pe M30, pe care l-am vz acum o luna.
You're in Steelers Country

marinul

Se poate tranzita Ungaria dinspre Slovacia fara probleme, cel putin ieri s-a putut. La intrare in Ungaria niciun fel de control, la fel ca inainte dar pe sens invers era prezenta politia slovaca dar nu a oprit singura masina care a trecut atunci. Doar ca in spatiile de servicii de pe M35 au montat niste semne mici, greu de observat cu No Tranzit. Intrarea in tara mai lejera decat ma asteptam, 10 min prin Bors doar politia de la noi faceau controlul.

Pun si cateva poze cu lucrarile la M30. Majoritatea sunt facute de acum o saptamana pe directia Miskolc - SK si mai sunt cateva de ieri pe celalalt sens


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader