News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Drumurile vecinilor Romaniei

Started by Cristi232, May 07, 2012, 03:49:55 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

AlexxC

Si verdele inchis cum e linia spre Bor? In ce stadiu zic ca este?
Poate isi fac curaj sa o traseze spre granita ;))

cezar-mario2012



Galben - în exploatare;
Roșu    - în execuție;
Verde   - în diferite faze, SF, proiectare, licitare;
Albastru - viziune.

danny_cbu

Quote from: cezar-mario2012 on September 01, 2019, 01:27:45 PM
^ La acea autostradă scrie ,,fără proiect și documentație", adică doar intenție. :D

Daca fac doar pod peste dunare + autostrada cat sa ocoleasca Pancevo + sa termine centura la Vrset, e parfum pentru traficul actual

pentium10

am primit azi raspuns oficial de la CNAIR unguresc, lotul cu M4 de la granita este in procent de 61% finalizat
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

voicul

Cred ca terminam inainte lor A3  :lol:.

Deci M4 probabil prin aprilie - mai sa se deschida.

pentium10

Filmare din drona o sectiune din M30 unguresc (M3 spre nord - granita SK) in apropiere de localitatea Sikszo

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

TibiV

La 0.55 un rand frumos de pile fix in axul autostrazii...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

laszlo.robert

Cit timp noi ne luptăm cu "Balaurul ",pentru deschiderea a 21 km de autostradă, nu perfecți dar 99% functionali, ungurii se pregătesc pentru inaugurarea ,pînă la sfîrșitul anului,  a 150 km de drum de mare viteză nou si 30 km de autostradă lărgită la 2×2.
M2 Budapesta- Vác  . 19,6 km (lărgită de la half profile la full profile)  . 1 octombrie
M44 Tiszakürt-Kondoros. 62 km - 5/6 octombrie
M Albertirsa- Ceglédbercel  5,9 km 15 octombrie
M4  Ülő- Albertirsa  29,9 km ,decembrie
M4 Cegléd- Abony   17,6 km ,decembrie
M67 Kaposfüred- Látrány 33,2 km decembrie
M70 (lărgirea de la half profile la full profile) 10 km , decembrie

bogdymol

^^ Daca tot spuneai de M44, uite cum a aratat week-endul asta:

Uite ce denivelări în asfalt. Cred ca ar trebui dus un expert cu un pix sa evalueze asfaltul:



Ei nu fac testul cu paharul cu apă, ci testul cu bicicleta:





Pozele le-am luat de pe SSC.

Mi-ar plăcea să se organizeze asemenea evenimente și la noi în zilele de dinaintea deschiderii noilor tronsoane de infrastructură. Cu ocazia aceasta MT / CNAIR și constructorul și-ar putea face un pic de reclamă pozitivă, iar cei din zonă ar putea vedea mai în detaliu  rezultatul ultimilor ani de șantier. Investiția e minimă!

Speram să se organizeze așa ceva înaintea deschiderii centurii Arad, tronsonul fiind foarte aproape de oraș încât și pe jos puteai ajunge la el. Dar nu am avut noroc.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

alecu26

Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

bogdymol

Da, drum expres. Am inteles ca nu are pe toata lungimea banda de urgenta, ci pe alocuri e doar un 2+2 cu despartitor median (si toate intersectiile denivelate). Limita de viteza va fi 110 km/h.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

laszlo.robert

#3461
M44 se deschide in 2 octombrie ,primi 62 km.Receptia a fost deja facuta.

bogdymol

Planul Ungariei legat de autostrazi pentru finalul lui 2020:



Albastru gros: autostrada
Albastru subtire: drum expres 2x2*, cu intersectii denivelate
Verde: drum national 2x2

* sunt si 4 sectiuni scurte in care e doar cu o banda pe sens: M9, M19, M80 si drumul 61.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele


kitsune

Debleu-Rambleu, Debleu-Rambleu, niciun pod, niciun viaduct, niciun ecoduct. Abia la sfârșit era un pod cu ceva grinzi.
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence