News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Drumurile vecinilor Romaniei

Started by Cristi232, May 07, 2012, 03:49:55 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Ciprianul

Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

voicul

Mai pun poze daca nu vedeti ce vad eu :)

Ma rog nu stiu daca are rost sa continuam subiectul, ca in vreo 9 zile deja o sa avem probabil filmarile de la sol.

TibiV

Quote from: voicul on December 11, 2018, 09:57:13 AM
Au aparut pe GMaps imagini cu M35. Sunt foarte recente. Se vad marcaje pe mai toata sectiunea.

Intrati aici

Linkul tau duce fix aici:

NU seamana deloc...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

voicul

Asta e iesirea de M35 actual si cu un mic inceput de la M35 care va fi inaugurat in 9 zile.

Te duci in S/jos pe Maps ar trebuie sa vezi si restul de M35. (daca il vezi - eu il vad).

ciprebbe

Eu tot nu vad harta actualizata, schimbat si browserul si PC-ul, jaba. Esti pilos/norocosule :))
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

voicul

Parcare intre Debrecen si Derecske,



Nod Derecske


Parcare de dupa Derecske.



Powered by API/PUM imgur uploader

dr4qul4

folositi inspectorul padurii si bifati google maps satelit acolo. Am observat ca are mai mereu ultimele imagini iar uneori imaginile difera in functie de zoom.
PS, si eu am aceste imagini actualizate pe google maps.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,


cezar-mario2012

^ Este vorba de alocarea bugetară, acesta este doar un proiect de discuție privind bugetul național pe 2019.


    ,,BGN 1.35 Billion will be Allocated for 134.2 km of Hemus Motorway
BGN 1,349,856,000 will be allocated for the construction of the Hemus motorway, said Minister of Regional Development and Public Works Petya Avramova at the weekly government meeting, quoted by Focus News Agency.

She presented a draft decree for additional spending through the ministry's 2018 budget and respectively the Road Infrastructure Agency. The funds will be used for the construction of 134.2 km of Hemus motorway, between Boaza and I-5 Ruse-Veliko Tarnovo road. This motorway section is extremely important for the development of road infrastructure in North Bulgaria, the minister said. The complete motorway will be 420 km long, 170 km of which has been completed and 26 km is now built."

https://www.novinite.com/articles/193866/BGN+1.35+Billion+will+be+Allocated+for+134.2+km+of+Hemus+Motorway

pentium10

Un proiect cu planurile Ungariei (cele galbene) pe viitor

se discuta in ultima vreme amplu despre aliniamentul propus pt
- ruta de vest de Balaton spre Austria
- ruta Berettyoujfalu - Szeged

cand va fi ceva concret va anuntam.

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

dragos76

Interesant că e marcat cu galben și M1, între Budapesta și Gyor. Acolo se plănuiește ceva lărgire la 3 benzi pe sens?

laszlo.robert

Da largire la 3 benzi, iar in perioada 2022-2023 se dorește lărgire deasemenea la 3 benzi a lui M5 Pina la Kecskemét (nod M8) Și M 7 pină la Balaton  pe ambele sensuri (o bucată pe sensul spre Budapesta este deja cu 3 benzi).

Drive_140

#3162
Astazi este deschis Autostrada Struma (A3) LOT 3.3, Bulgaria (Kresna - Sandanski).
Kresna este direct conectat cu Salonic acum.

cezar-mario2012

^ De astăzi 17 decembrie 2018 s-a deschis traficului lotul 3,3 Kresna - Sandarsky de 24 km din autostrada A3 Struma.







https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2018/12/14/3361506_nai-dramatichnata_magistrala/

  La ora actuală A3 Struma are in funcțiune 110 km din 153 km, iar 15 km sunt în construcție sau atribuiți. La anul se estimează ca vor mai fi dați în folosință 12 km, practic cred că vor fi doar 6 km, parte a lotului 3,1,1 ocolitoarea Blagoevgrad. A3 Struma are ca termen de finalizare 2023.
  Istoric:- lot 1 Dolna Dikania - Dupnitsa 17 km, cost  702 mil. leva, în exploatare din ugust 2013;
            - lot 2 Dipnitsa - Blagoevgrad 37 km, cost 538 mil leva, în eploatare din octombrie 2015;
            - lot 3,3 Kresna - Sandarsky  24 km, cost 274,2 mil. leva, în exploatare din decembrie 2018;
            - lot  4 Sandarsky - Kulata 14,7 km,  cost 67,1 mil. leva;
            - lot 3,1,1 Blagoevgrad - Krupnik (fără tunel Zhelenitsa) 13 km, cost 223 mil leva, deschidere estimată n august 2019:
            - lot 3,1,2 Tunel Zheleznitsa 2 km plus 2,46 km drum deschis, cost 233 mil leva, deschidere estimată în 2021. Acest lot este împărțit în trei mini loturi, tunelul este licitat singur, iar portarurile nord și sud deasemenea. Primul portal, cel de nord a fost atribuit, dar firma câștigătoare a fost acuzată de fraude cu fonduri europene și totul este în pom, pentru celelalte mini loturi nu s-a desemnat câștigătorii, fiind încă în faza de evaluare;
            - lot 3,2 Krupnik - Kresna, 24 km, cost estimativ 1,26 miliarde leva, deschidere estimată în 2023. Acest lot se află în etapa de depunere a ofertelor, termenul fiind 24 decembrie 2018.

Notă: paritate euro - leva 1= 1,95


Ionut

In BG avem 140 km/h limita pe A? :o Chiar nu stiam asta. Sau segmentul asta e o exceptie?