Drumurile vecinilor Romaniei

Started by Cristi232, May 07, 2012, 03:49:55 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

pentium10

spre finalul anului 2018 se va da in circulatie pana la nodul Berettyoujfalu
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Ciprianul

Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

pentium10

#2972
Am scris corect 2018, asa scrie și presa maghiara. Deja se asfaltează. Autostrada Budapesta m3, apoi M35 se va opri la Berettyóújfalu. Rămâne pe 2019 sa aducă M4 pana la granița.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Ciprianul

Sper pana in Decembrie sa deschida pana la Berettyóújfalu.
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

voicul

Vorbim de H, nu are de ce sa se amane!

Eu cand am intrebat, am interebat in speranta ca poate se deschide mai devreme. H au tendinta asta - de a terminat mai repede.

Ciprianul

Nu stiu in ce stadiu sunt lucrarile ca din DN nu se vede asa bine. Doar la iesirea de pe M35 dupa Debrecen se vede ca e terminat....mai incolo spre
Berettyóújfalu nu stiu.
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

pentium10

este asfalt pe 80% din portiune,
mai au de lucru la o parcare si ce traversari

poze din 25 august din satelit





Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Ciprianul

In ce aplicatie sunt facute capturile?
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

danutzu_1069

#2978
Pai scrie.... land viewer
Eu as intreba de la ce satelit.... (sentinel 2, cumva?)

pentium10

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Skynick

Cand zic bulgarii ca termina lotul de langa Sandansky de la Struma?

De lotul peste munti s-au apucat?

cezar-mario2012

 Poate până la sfârșitul acestui an pentru lot 3.3 Kresna- Sandarsky, iar lot 3.2 se va lansa licitația în lunile următoare. Pentru lot 3.1 tunel Zheleznitsa au fost aleși constructori, iar acum este perioada de contestații.


voicul

Nu prea vad de ce nu ar tremina anul asta.
Ce e clar: la anu, pentru cei care merge in GR, vor mai fi vreo 20 de km (nu stiu exact cat are lotul) de A in plus.

TibiV

Ce sa mai zici...

La 06.30 am ramas mut, la 07.00 am ramas prost...

(Am urmarit cu atentie toate filmarile postate de cezar in ultimii doi ani... Cred ca ne putem ingropa in rusine generalizata fata de ceea ce fac vecinii de la sud... Ma rog, nu noi, ci profesionistii din CNAIR/ex-CNADNR....  >:( )
Mama proștilor este mereu gravidă... :)