News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Drumurile vecinilor Romaniei

Started by Cristi232, May 07, 2012, 03:49:55 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Morosanu

Nu! Half-profile e cum este acum M70.
Politica distruge tot ce atinge.

voicul

De asta am si intrebat ca una e half-profile si alta e M85/M86 (2x2 sau asa vad eu 2x2).

kitsune

Din discuția cu un ucrainian din Izmail astăzi, ințeleg că drumul Izmail - Odessa (M15) e reparat, se circula în cu totul alte condiții decât acum câțiva ani. Nu ştiu dacă e modernizat si drumul prin Zatoka, pe podul de la gura estuarului Nistrului sau doar varianta prin Palanca, ce trece prin Moldova. Oricum, in ideea că se va da in folosință PCTF Isaccea - Orlivka intr-un viitor apropiat (!?), se scurtează mult drumul pănă la Odessa (din Constanța,  de exemplu).
Are cineva mai multe detalii? Eu incerc să mai discut cu omul, dar el nu engleză,  io nu rusă, ne ințelegem într-o moldovenească de ne dor mâinile.
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

Morosanu

Noroc cu ungurii astia ca ne aduc o gramada de autostrazi si drumuri expres pana la granita, ca ai nostrii conducatori de la Bucale ne vor lega pe autostrazi si la noi de ale lor la Pastele ierbivorilor....
Politica distruge tot ce atinge.

cezar-mario2012

 De prin Serbia, autostrada Nis - Dimitrovgrad, secțiunea BANCAREVO - CRVENA REKA :


cezar-mario2012

  Și de prin Bulgaria, Autostrada Struma, lot 3,1 Centura Blagoevgrad:



... tot din Bulgaria, centura Alehoi și extinderea drumului Pomorie - Alehoi (drumui I - 9 Varna -Burgas, sectiunea cuprinsă între Nesebar și Burgas):



... și câteva poze de pe șantierul centurii urbane din Varna:






Horațiu 87

#2841





Horațiu 87

#2842




Horațiu 87

#2843