News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrăzi în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 11:15:15 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 13 Guests are viewing this topic.

cristi5

Quote from: pentium10 on June 30, 2017, 10:09:21 AM
ma deruta cele care au fost gri, si acuma e mult prea rosu pe harta, si lumea nu intelege cand dau share
as prefera sa avem pe gri/albastru deschis cum a fost inainte cele care sunt doar vise

am pus visele cu rosu foarte deschis (FFBDBD)... adica sunt departe sa aiba vreun AC :)

@cutter am fixat Alba Iulia nord (ultimii 3km), deci Alba Iulia sud are AC? merci.

NGC

Quote from: pentium10 on June 30, 2017, 10:09:21 AM
si doi, asta nu s-a concretizat? era doar un zvon? ma refer la partea Straco Grup

Quote from: bridge on April 28, 2017, 04:26:40 PM
^^Nodul Iernut nu are AC, Straco primeste in prima faza AC pt km 36+100-37+191.

Mai trebuie sa asteptam.

dumbravaandrei

@cristi5 Din cate stiu eu la VO Suceava exista AC

NGC

@cristi5: Marcheaza AC si la Targu Mures - Ungheni si drum de legatura, chiar daca inca nu avem constructor.

cristi5

Am adaugat numele constructorului la click (se poate scrie si pe harta de ex. de-a lungul traseului, dar poate acolo se pot pune alte informatii mai importante)

Se pot schimba numele segmentelor fara AC pt explicatii, de ex la lilieci:



Aceste amanunte sunt vizibile la click si pe harta actuala a proiectelor.

@dumbravaandrei: exista constructor la VO Suceava?

NGC

Quote from: cristi5 on June 30, 2017, 10:37:48 AM
@cutter am fixat Alba Iulia nord (ultimii 3km), deci Alba Iulia sud are AC? merci.

La Alba Iulia Sud este AC pentru lucrarile din culoarul de expropriere initial.

cristi5

#4311
^ daca poate cineva indica unde nu e AC la Alba Sud, altfel poate e ok sa-l lasam tot rosu. Alternativ, verde langa autostrada, si rosu doar bretelele care leaga la DN care presupun ca sunt in afara culoarului...

Rezolvat TgM-Ungheni

Pt cei activi pe OSM: puteti ajuta setand tag-ul 'status'

status=AC daca exista AC dar nu exista constructor
status=builder:UMB daca exista constructor dar nu are AC
status=AC,builder:UMB daca exista si AC si constructor (separatorii sunt 'virgula' si 'doua puncte')

ulterior putem adauga ceva de genul:

status=AC,builder:UMB,progress:65%
(si in functie de progress reprezentam cu verde mai deschis sau mai albastrui)

sau status=PTE (adica este PTE dar nu AM sau AC), sau status=AM (adica este AM dar nu AC etc)

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

NGC

Quote from: cristi5 on June 30, 2017, 11:35:48 AM
^ daca poate cineva indica unde nu e AC la Alba Sud, altfel poate e ok sa-l lasam tot rosu. Alternativ, verde langa autostrada, si rosu doar bretelele care leaga la DN care presupun ca sunt in afara culoarului...

Printre altele in locurile despre care scrie aici.

Mai vezi si aici.

Bogdan_Cluj

Cristi5 +1,

O mica remarca in Cluj, e cu rosu un pod (Podul Traian). Chiar ieri s-a dat in folosire (vezi aici). Cred ca poti sa stergi de tot (sau sa il treci in verde).

voicul


dumbravaandrei

@cristi5 - Constructor nu. Acolo sunt abandonate lucrarile de ceva vreme. Intrase pe lista aia de lucrari in regie proprie, apoi au zis ca il reliciteaza si a ramas in plop toata treaba. Mare pacat. E desalat orasul ala de camioane in Schei.

@NGC20 - ceva vesti despre VO SV? (nu am sperante)
@cutter - nu se poate adresa o intrebare in comisie in legatura cu stadiul acestei centuri? Mult nu mai este de lucru acolo. Sta santierul abandonat de ceva vreme, in curand va fi nevoie de lucrari de refacere daca mai sta asa un an-doi.

TibiV

La audierile din comisii (inainte de votul de investitura) l-a intrebat un parlamentar pe Cuc despre VO SV...
Dar intrebari au pus vreo 12 parlamentari...

Iar de raspuns a raspuns doar la vreo 3, dupa care presedintele comisiei l-a intrerupt: "Va rog sa le transmiteti si celorlalti colegi raspunsurile la intrebari, dar acum este tarziu, suntem in intarziere, hai sa trecem la vot... Cine este pentru aprobarea dlui Cuc ca ministru al Transporturilor ? Cine este impotriva? Abtineri ? Comisia i-a dat aviz favorabil... Felicitari domnule ministru !... " :lol:

@cristi5
Quote from: cristi5 on June 30, 2017, 10:00:17 AM
La intrarea in Bucuresti nu stiu situatia, poate ma ajuta cineva.
Nu are AC de la CF M800 pana cu vreo 300 de metri inainte de Popasului.
Acolo este problema cu PUZ-ul neaprobat inca de Pandele...

Si mai era o problema pe vreo 200 de metri la traversarea baltii Saulei, intre Petricani si giratoriul de la Gherghitei (ceva cu Apele Romane) dar parca a zis cineva ca acolo s-a rezolvat...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

NGC

Quote from: dumbravaandrei on June 30, 2017, 08:48:22 PM
@NGC20 - ceva vesti despre VO SV? (nu am sperante)

Iti raspund in topicul pentru VO.

cristi5

Quote from: cristi5 on June 30, 2017, 11:35:48 AM
^ daca poate cineva indica unde nu e AC la Alba Sud, altfel poate e ok sa-l lasam tot rosu. Alternativ, verde langa autostrada, si rosu doar bretelele care leaga la DN care presupun ca sunt in afara culoarului...

Imi raspund singur la intrebare: se vede bine pe "inspectorul padurii" unde lipseste AC (asta fireste daca constructorul a intrat serios in santier!), mai jos se vede ca ultimii 3 km din lotul 1, si partea de vest a nodului Alba Iulia Sud sunt neatinse

http://www.inspectorulpadurii.ro/#coordonate=23.5692181,46.0921382/Z13


Si la Pandele se vede ca in nordul CF nu e AC

http://www.inspectorulpadurii.ro/#coordonate=26.1311354,44.4850766/Z15