Autostrăzi în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 11:15:15 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

oneway

Este mai mult decat suficient. Eram doar curios. Multumim pentru efort  :D
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

Hercule

Tabelele arata mult mai bine. Multumesc de update!
O mica imbunatatire ar fi daca tabelul ar fi salvat intr-o singura imagine. Si un chenar exterior la header.

Chiar nu stam rau la nr de kilometri in executie.
Deșteaptă-te române!

mike_us

Daca presupunem ca ~90% din cei 450 km vor fi gata in următori 4 ani deja înseamna ca vom avea o medie de 100km/an cea ce este mai mult decit am avut vreodată in ultimi 10 ani. Cred ca avem motive de optimism.

mateisn

^7
La Bacău Pașcani 2, la observații este un rând care se repetă. Probabil voiai să pui ca la Bacău Pașcani 1 și 3

Ionut

Variante actualizate și mini-corectate. Acum într-un singur fișier/într-o singură imagine!




AdrianRO

Foarte tare! Doar ca o propunere și cu tot respectul pentru munca depusa, ar fi fain sa fie trecute si termenele in care expira deadline-ul pentru contestații (acolo unde e cazul) in tabelul cu licitatii.

hefaistos

Sa nu cerem imposibilul, ar insemna sa actualizeze saptamanal tabelul.

Multumim, Maria Ta!
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

Ionut

Nu e doar asta, problema cu identificarea exactă a termenului de expirare a perioadei de contestații este că nu știm data comunicării rezultatului (re)evaluării. Uneori știm dar alteori nu. CNAIR poate comunica public rezultatul azi dar pot trimite mâine.

Uneori politicul vrea să iasă repede cu un anunț dar rezultatul e comunicat oficial peste X zile.


ciulpanescu

Graficul sincopelor si incoerentei in constructia de autostrazi. In 2022 am incus si cei 13,170 km din A1, Sibiu-Boita.

naivu

#8620
Intre 1972, 1987, 2004, 2007 și 2009 ar fi bine să inserezi câte o coloană goală,  altfel dai impresia greșită că înainte de 2008 a fost un vârf de inaugurări comparabil cu cel din 2012-13.

danutzu_1069

@mirceaeliade, sugestie ptr tabelul stadiu:
"deschiși" -> "în circulație"

mirceaeliade

nb: cei 984 km la "deschisi" cred ca defapt includ un vreo 4 km necirculati pe la Marginea

hefaistos

Sa incercam grupate pe perioade de 4 ani.





Powered by API/PUM imgur uploader
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

Senerslav

o sa incerc sa editez si aceste clipuri sa fie actualizate :




Pentru cei interesati!