News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrăzi în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 11:15:15 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

gruia88

Am și eu întrebare , nu eram pe forum când s-au schimbat miniștrii și se tot discuta de o rupere a guvernului , dacă pică ministrul și nu se face guvern , proiectele care sunt în licitație continuă , pot fi atribuite ?


naivu

^Teoretic, CNAIR funcționează și cu ministru si fără ministru. E poate un pic mai dificil cu lansarea licitațiilor, pt ca mai trebuie niște aprobări în MT și apoi în guvern, dar la o licitație deja lansată chiar nu ar trebui să mai fie nevoie de MT. În practică,  fără ministru CNAIR se cam culcă pe o ureche (vezi cele vreo 6luni între plecarea lui Cătălin Drulă și venirea lui Grindeanu)

hefaistos

Procedurile nu sunt legate de miniștrii și șefii companiilor. Dar ritmul de derulare a acestora e puternic influențat. În sus, dar mai ales în jos, când e instabilitate sau când exista interes pentru taraganare. Sau când pur și simplu vine în șef care bulversează tot cu idei proprii.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.