News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Hărțile PUM/API și tehnici cartografice

Started by cristi5, July 11, 2017, 10:02:53 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

NGC

Mai bine ar trebui facut un calcul cu procentul actual plus avans mediu 3% pe luna. Ca nu se va face acel 3% e alta poveste, dar sa luam totusi in calcul o situatie mai normala.

RobertH

Am descarcat azi plansele VO Galati + drum express Galati-Braila. O sa pun in OSM maine sau chiar si azi daca mai am timp. 

..... da, probabil ca la Chetani-Campia Turzii ar trebui pus 2021 dar vad ca si Ionut ramane optimist cu T4 2020.

cristi5

@RobertH multumim mult pentru munca depusa pe OSM!

Acum c-am rezolvat cu hostingul o sa incerc sa revin la imbunatatirea hartilor.

RobertH

Relatia : VO Galati

Drumul expres Galati-Braila nu l-am mai pus ca a durat destul de mult la VO .... lipseste si o plansa (4/28) . Sa speram ca si apare maine VO pe harta ;)

pentium10

pentru M4 din ungaria se poate pune 66% la 30 septembrie
si finalizare 2020 T3

le-am primit ca raspuns oficial de la CNAIRul unguresc.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

RobertH

Tu astepti pana modifica si CNAIR-ul nostru sau pur si simplu ei fac aproape deodata update-ul ?  :)


RobertH

Sper sa nu gresesc dar cred ca portiunea Poarta Salajului-Nusfalau are AM. Cred ca e gresit sa o lasam doar ca si proiect propus pe harta.

Am sa fac modificarea la finalul zilei daca nu sunt probleme .

cristi5

Daca tin bine minte toata portiunea Ogra-Frontiera are AM mai putin o problema la Fegernic. Poate scrie pe "sinteza autostrazilor" sau ne spune (din nou probabil) @horatiu.cosma

NGC


razvan96

Drumul de legatura DN5-Podul Prieteniei apare ca "proposed" dar avem contract semnat acolo.

RobertH


Andrusca87

salut...sunt proaspat pe forum. ma ajuta cineva, va rog cu o harta actualizata a drumurilor din tara?(sau discutia unde as gasi harta) trebuie sa fac maine ruta dej-onesti si as vrea sa stiu pe unde ar trebui sa merg sa nu-mi rup masina. ms fain si drumuri bune tuturor :)

RobertH

Aici ai harta calitatii drumurilor: http://proinfrastructura.ro/harta-calitatii-drumurilor.html

Vezi ca datele nu tot timpu sunt recente ... cum ne-au anuntat alti soferi/colegi.


BIGRED1984

#329
Salut, m-am uitat un pic pe harta de aici http://proinfrastructura.ro/proiecteinfrastructura.html si chiar este o munca enorma pe care o faceti.
Daca aveti timp si vi se pare de interes, as adauga la fiecare sectiune/subsectiune si lungimea (tag length, probabil).
Iar pentru meniul din dreapta, de info, as vedea folositor un buton de check/uncheck all ... pentru a face incarcarea si implicit navigatia mai usoara
(sau macar rutier (un)check all / CF (un)check all) - si am observat un bug, daca debifezi tot, raman niste markere rosii, in principiu cred ca sunt limitele de loturi, fie rutier fie CF