News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Distractie maxima cu perle si ineptii

Started by Ionut, May 12, 2017, 10:39:00 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

voicul

S-a mentionat Parchet si LD3 si cine se simte cu musca pe caciula (contract reziliat la 99%) isi face marketing cum ca el ar fi facut totul si nu a gresit nimic.
:puke:

pasadia

Tehnic vorbind lui îi e ușor să se "scoată din ecuație". Dar lui Scarlat nu cred că îi va fi la fel de ușor.

pasiune pt infrastrucura

Cucu minte de ingheata apele nu el era cel care putea sa jure ca linia 5 de metrou va fi gata pana in decembrie 2019 , a reziliat ilegal un contract si acum face  reprosuri .Nu mai suport psd-ul toti corupti care au ocupat MT si  nu au facut nimic mai mult decat atat am pierdut fonduri europene din cauza incompetentei lor

TibiV

@Horatiu,
uneori la nivel de clasa a treia ajutătoare... :(

(Mai ales când vorbim despre personaje care nu ar trebui să mai dea declarații decât în fața procurorilor...)  :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

pasadia

Va povestisem pe topicul A3 despre vizita lui Orban și Bode pe șantierul Râșnov - Cristian. Că sa înțelegeți starea avută stând acolo printre ziariști, iată un filmuleț proaspăt găsit pe fb de la o vizită similară făcută de cei doi conducători iubiți pe șantierul de la Rădăuți:
https://www.facebook.com/100002674741239/posts/2916687428430387/

GDPR


pasadia

Din colectia de "mergem la CNAIR sa ne improspatam stocul de minciuni si prostii" vi-l prezint pe Ionut Mosteanu (USR, teoretic privit ca avand ceva cunostiinte despre infrastructura - caci altfel nici macar nu l-as baga in seama). Si da, cred ca merita sa radem de el si, sper eu, astfel sa mai fie temperat de Catalin Drula si de Horatiu Cosma - https://www.facebook.com/imosteanu.public/posts/2186980194765939

QuoteAutostrada Pitești - Sibiu - [...] Pe secțiunea 4, Curtea de Argeș - Tigveni, vom avea zilele următoare un câștigător. Pe secțiunea 3 se termină luna asta evaluările și urmează desemnarea câștigătorului.

I-auzi, castigator si pe lotul 3 si pe lotul 4. Oare e dispus sa puna pariu???

QuoteLegătura Curtea de Argeș - Tigveni - Râmnicu Vâlcea - se licitează și va fi un proiect finanțat din bani europeni;

Eu stiu ca licitatia (pentru SF+PT) e anulata de anul trecut.

QuoteDrumul Expres Pitești - Craiova [...] A fost desemnat luna trecută câștigătorul și pe ultimul tronson.

Noi nu stim cine e, oricum nu e inca definitiv, dar a fost desemnat. Probabil se refera la prima desemnare, aia de anul trecut.

QuoteTot Transfăgărășan - am ridicat problema modificării regulamentului de funcționare. O să revenim pe tema asta și o să insistăm să fie modificat astfel încât închiderea și deschiderea să fie decise de situația obiectivă din teren, nu de un document cu niște date bătute în cuie arbitrar;

Iar prostia asta cu deschiderea Transfagarasanului tot anul?




Si nici o mentiune a situatiei de pe DN73 (de la Campulung in sus o fi judetul Brasov). 


florin74

1. Se pare ca o sa avem o veste cat de curand despre noul castigator de pe PiSi4
3. Si aici se pare ca in urma deciziei CAB avem un nou raport al comisiei.... "Vechiul" e noul, asa zic vrabiutele...


yetiman

@pasadia: cum nu stii pentru Pitesti-Craiova?
A fost desemnat in feb.2021
QuoteA fost desemnat câștigătorul licitației pentru proiectarea și execuția lotului 4 al Drumului Expres Craiova - Pitești
24 Feb 2021 Interes general
Facebook
Twitter



Urmare finalizării procesului de reevaluare a ofertelor dispus de Curtea de Apel București prin Hotărârea Civilă nr. 2127/2020, pronunțată la data de 16.11.2020 și adusă la cunoștință Autorității Contractante în data de 28.12.2020, în cursul zilei de astăzi, 24.02.2021, CNAIR a comunicat rezultatul procedurii de atribuire a contractului având ca obiect "Proiectare și Execuție Drum Expres Craiova – Pitești, Tronsonul 4"

Ofertantul desemnat caștigător este ASOCIEREA S.C. SA&PE CONSTRUCT S.R.L. - S.C. SPEDITION UMB S.R.L. - S.C. TEHNOSTRADE S.R.L. (S.C. SA&PE CONSTRUCT S.R.L. - Lider de asociere), cu preţul de 617.080.915,60 Lei fără TVA.

Durata contractului este de 36 de luni, din care 12 luni perioada de proiectare și 24 luni perioada de execuție a lucrărilor. Perioada de garanție ofertată este de 10 ani.

Obiectul contractului îl reprezintă proiectarea și execuția lucrărilor pentru construcția Drumului Expres Craiova – Pitești, Tronsonul 4, cu o lungime de 31,88 km.

Traseul acestui drum expres se desfășoară pe teritoriul Județului Argeș și începe la sud de localitatea Lunca Corbului (km 89+300), traversează localitățile Albota și Costești, ocolește pe la sud localitatea Bradu, după care se racordează la Autostrada A1, București – Pitești, la km 121+185.

Semnarea contractului de achiziție publică va fi posibilă după expirarea perioadei de depunere a eventualelor contestații si respectiv după soluționarea tuturor contestațiilor/plângerilor formulate în cadrul procedurii de atribuire.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  CNAIR SA

Ca nu e inca definitiv, e alta discutie.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

subway

@pasadia
Se pricepe mosteanu la infrastructura cat ma pricep eu la zoroastrism...

cristi5

#160
Mai e si primarul Timisoarei care dupa o vizita la minister s-a dus acasa si s-a laudat ca tunelurile Holdea vor fi gata in 2024

Acelasi primar care a zis ca merge la minister si rezolva el: opreste proiectul CFR Arad-Timisoara si-l inlocuieste cu o centura feroviara a Timisoarei

pasadia

Pe asta o pun direct la perle, nu are rost sa o trec pe topicul de pandemie:

,,Nu este normal ca ele să fie publicate cu adrese legat de sistemul de apărare, sistemul de ordine publică, înțeleg că era vorba și de servicii. În ce condiţii... Vezi adresa, strada x, numărul y şi constaţi că acolo s-au vaccinat 7, 8, 10 cetăţeni din structurile respective. Păi, în momentul respectiv, poţi să te aştepţi ca oricine, nu ştiu, poate că nu ne sunt toţi prieteni pe pământul acesta, dar pot veni în orice moment să fotografieze, să filmeze... Nu mi se pare normal să dăm publicităţii", a spus Lucian Bode."

Nu știa nimeni unde e adresa UM-urilor din Romania. Probabil că e adevărat în cazul lor, câteodată nici nu cred că știu în ce an se află.


https://www.g4media.ro/scandalul-datelor-publicate-de-ministerul-sanatatii-lucian-bode-spune-ca-au-ajuns-in-online-locatii-ale-institutiilor-din-sistemul-de-aparare-de-ordine-publica-si-ale-serviciilor-ministrul-de.html

perfidus

Baiatu' are scoala veche (Masterat în Managementul Securităţii în Societatea Contemporană)  si cursuri la Colegiul National de Aparare (Curs de nivel înalt "Securitate şi bună guvernare" in 2011), domnul Voiculescu facea altceva pe atunci cu timpul lui, e de inteles.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

paulmare

Cum îi așteaptă Feteștiul pe cei 2.000 de bucureșteni programați la vaccin. Bonus: Nu vor plăti taxa de pod". -Digi24

ziaristii lui digi, unde sunt Bucurestiul si Fetestiul fata de podurile dunarene ?

nicolaem

deci e corect.
Nu platesc taxa de pod. dar nici nu il trec  :lol: