News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Traficul rutier în direct

Started by Cristi232, April 27, 2012, 02:33:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

adiarc

recomand tuturor care au treaba in zona,sa o evite pe parcursul lunii august...

sensul Sebes-Alba Iulia...astazi ...la fel ca de multe ori,o coloana imensa din Lancram ( aproape pana la iesirea din localitate spre A1),pana la centura AB.....aproximativ pe 10 km......probabil in august se va bloca inclusiv o parte din banda unu de pe A1 in zona.....

Evitati zona....folositi rute alternative....de ex A1 iesire la Cunta si mai departe Cunta,Drasov....centura AB
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Dominik

⚠️ Accesul de pe autostrada #A1 spre Lugoj, pe autostrada #A6, prin nodul rutier Balinț, se redeschide începând de astăzi după-amiază. Antreprenorul va începe de luni, 30 iulie, lucrările pe calea Lugoj – nod rutier Balinț, circulația rutieră pe acest sector al A6 urmând să fie închisă.
De săptămâna viitoare, șoferii care circulă pe ruta Lugoj – Timișoara – Arad – PTF Nădlac II vor urca pe autostrada A1 pe la nodul rutier Topolovățu Mare, urmând traseul Lugoj – DN 6 – Topolovățu Mare – A1, iar cei care circulă pe ruta Nădlac – Arad – Timișoara – Lugoj – Deva vor putea urca pe A1 pe la nodul rutier Traian Vuia, urmând traseul Lugoj – DN 68A – Traian Vuia – A1.

DRDP Timişoara
You're in Steelers Country

elphax

Toată lumea merge la Cluj azi. De la A1 spre Lancram și Alba e aceeași coada interminabila. Se și lucrează ceva pe aici, plus ca probabil șoferii se încăpățânează în continuare sa nu folosească banda 1 când intră in oraș


Skynick

Situatia de la Bascov: de fiecare data cand avem un trafic mai mare de masini pe acolo, se formeaza o coada de masini pana la autostrada pentru ca masinile incetinesc pentru a trece peste mizeria aia de cale ferata care este si dezafectata. 10 minute pierdute complet aiurea.


tom_sawyer

Data: 05 August 2018

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că, din cauza unui accident rutier în care au fost implicate trei autoturisme, circulaţia rutieră se desfăşoară pe un fir alternativ pe DN 2 Râmnicu Sărat – Buzău, în zona localităţii Oreavul, judeţul Buzău. În urma impactului faţa-spate dintre două autoturisme, unul a fost proiectat pe contrasens, unde a lovit un al treilea, eveniment  soldat cu decesul unui pasager şi rănirea uşoară a altor patru persoane.

politiaromana.ro

__dir

DN1 - dupa ora 21, am prins accident dupa Scoreiu, coloana lunga, +1,5h. 

Multumim partidului pentru autostrazi!

vancouver

Scoreiu, n-am auzit in viata mea de Scoreiu. DN1 e lung, are vreo 650 km, trece prin nenumarate judete...

Mai util cred ca ar fi sa precizezi "Scoreiu, intre Brasov si Sibiu".
Feroviar: inadmisibil că ramâne 1 fir pe unele porțiuni după reabilitare pe Craiova-Caransebeș și Cluj-Oradea. Da pentru extinderea programului Quick Wins. Limitare instalare ETCS doar pe coridorul IV, pana cand va deveni pe deplin functional si isi dovedeste eficienta. Autostrazi: DA pentru 4 treceri montane: A1, A3, A6 si A8. NU deocamdata pentru A13 montan si A Nordului partea montana.

TibiV

Quote from: vancouver on August 06, 2018, 01:37:33 AM
Scoreiu, n-am auzit in viata mea de Scoreiu. (...) Mai util cred ca ar fi sa precizezi "Scoreiu, intre Brasov si Sibiu".
"Intre Brasov si Sibiu" este aproape la fel de util ca "undeva pe DN1"....
Sau "undeva prin Romania".

Oirice indicatia spre un "punct misterios" este o non-indicatie.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

pasadia

Scoreiu, intre Porumbacu si intersectia cu Transfagarasan, intre Avrig si limita de judet SB/ BV....
Scoreiu, acea localitate unde sunt 2 benzi pe iesirea spre Brasov (e o mica urcare).
Scoreiu, ca si Porumbacu, mici localitati pierdute intre kilometri de drum drept, lin, unde se merge foarte repede si bine. Dar de ce sa facem noi variante ocolitoare?

Ps: bag de seama ca ati ramas fara acces la google din moment ce problema e "unde e scoreiu?"

dr4qul4

Pai aici e "traficul rutier in direct".
Daca stam sa cautam pe google, o sa fie "in reluare".
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

TibiV

"Prima localitate dupa intersectia cu Transfagarasanul pe sensul spre Sibiu" ar fi fost mult mai relevantt.
Toti stim intersectia DN1/DN7C, chiar si fara google... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

SB76UFO

Scoreiu este localitatea de unde au plecat foarte multi romani in America inaintea primului razboi mondial si in perioada interbelica.
"Prostia este eternă și invincibilă"

__dir

^^ Scuze, aseara eram prea obosit, zona cu ambuteiajul :


ciprebbe

Blocaj teribil la Aiud in giratoriu. Cozi kilometrice si pe A10 si pe DN1.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe