News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Traficul rutier în direct

Started by Cristi232, April 27, 2012, 02:33:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

travelA10

Am crezut ca a fost ceva accident.

pasadia

Azi la 18 coloana spre SB era "doar" intre Fantanita Haiducului si Vestem. Cel mai frumos moment a fost intalnirea cu o masina de politie (cu girofarul pus) care depasea coloana pe contra-sens. In plina curba m-a obligat sa ma lipesc de parapet ca sa ii fac loc sa coboare.
Insa e adevarat ca e final de august si se intorc multi spre locurile de munca.

north

Just another typical day pe Valea Prahovei: coadă de peste 6 km la Comarnic (nu, nu este accident sau altceva deosebit).



Greu, greu de găsit ceva comparabil - da' uite că până la urmă tot găsim :)

Două drumuri paralele nu formează neapărat o autostradă.
Atlanta freeways at night * Vordhosbn * Centură * Autobahn * Happy cycling

stangabriel

Accident la Teius. Coada 7 km....

oaspetele

Extrem de aglomerat azi E576, pe sensul spre Cluj Napoca.
Probabil ca o explicatie e data si de meciul din seara asta (Romania - Muntenegru), dar e de departe cel mai aglomerat trafic vazut de mine, pe o distanta de cativa zeci de km.
Nota bene, n-am vazut cu exceptia a 3-4 autoturisme masini din Italia, Anglia, Germania etc.

mariansb

Pe la 21.45 m-am intors de la mare la Sibiu, drumul a fost ok, inclusiv pe centura Bucurestiului ( pe sud-vest 30 min de la A2 la A1) , pana pe Valea Oltului.
Mai precis, din cauza lucrarilor de la un pod peste Valea Meghiesului ( intre Boita si Lazaret), am prins o coloana de vreo 10 km , de la Caineni , pana la acel pod, facand o ora si vreo 10 minute pe acea distanta.
Tocmai in aceasta perioada si au gasit sa inceapa lucrarile ,cat lumea mai e in concediu, puteau sa mai amane vreo 2 saptamani.
Totodata acea largire la 3 benzi pe Valea Oltului se lasa asteptata , desi lucrarile sunt in stadiu final...
Asta e CNADNR-ul!
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

lupualb

Coloana de masini de la iesirea din Lancram pana la intrarea in Alba Iulia. Coloana probabil are legatura si cu tirurile care prezinta pe bord foaia A4 cu inscriptia: " Protestez RCA".

voicul

București | Trafic îngreunat pe Centură, din cauza lucrărilor

Traficul rutier pe Şoseaua de Centură a Capitalei se desfăşoară pe o singură bandă, pe o porţiune din zona Chitila, din cauza unor lucrări de asfaltare, programate să dureze până luni, anunţă Infotrafic.

http://www.digi24.ro/stiri/actualitate/evenimente/bucuresti-trafic-ingreunat-pe-centura-din-cauza-lucrarilor-563576

mariansb

La Sebeș Est toate autovehiculele sunt direcționate pe DN1.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

Coloana până la Cunta e de vreo 7 km.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

adiarc

astazi am avut treaba la Aiud.

Datorita protestului transportatorilor ( prefect indreptatit - ASF - o alta institutie inutila,care toaca bani degeaba ),am ales o ruta alternativa care v-o recomand cu tarie ( pt turisme )

Sibiu-Copsa Mica ( DN 14 Sibiu-Medias )-Blaj-bariera Mihalt ( drumul Blaj-Teius,acces dinspre parcarea de langa podul CF peste Mures )-Capud-Petelca-Mescreac-Radesti-Ciumbrud-Aiud.Intre Aiud si Mihalt sunt aprox 20 de km,drum f.f liber.
O sg.precizare - drumul are ceva curbe stranse si portiuni cu declivitate mai mare - nerecomandat iarna.

Exista o portiune de vreo 3-4 km de la bariera Mihalt la Capud,drum neasfaltat dar pietruit ok ( accesibil pt orice tip de turism )si apoi drum asfaltat destul de recent de buna calitate mai departe.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

mariansb

Spre Alba Iulia e coloana de la Lancram și se stă. Lungimea e de 10 km până în centrul orașului.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

La traseul propus de adiarc mai sus am o completare. Pentru cei care vin dinspre Sibiu și merg spre Blaj sau invers e utila scurtatura pe DJ142J, între Seica Mare și Seica Mică. Între cele 2 localități e asfalt foarte bun, iar în localitatea Seica Mica au terminat de asfaltat sensul Blaj-Sibiu, pe sensul celalalt ar mai fi vreo 500 m neasfaltați, dar în curand vor termina.
Varianta aceasta Sibiu-Seica Mare-Seica Mica-Blaj Teius e de luat în calcul și de cei care ar veni din Sibiu către Cluj sau invers , pentru ca se evită surprizele de pe DN1 .
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

stangabriel

Nord vestul Bucurestiului e paralizat datorita lucrarilor de pe centura.

Ionut

Ha! Au sanse sa ajunga la binder 2x2 anul asta pe DN7-A1.