News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Traficul rutier în direct

Started by Cristi232, April 27, 2012, 02:33:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pasadia

#1440
Iar alunecari de teren pe DN10 . Pe TV tocmai au aratat si o filmare din drona de azi, din imagini parea a fi exact aceasta zona, putin mai sus de Stanca Teherau. Practic in zona aia un tunel de 300 de metri ar ocoli o zona dificila si ar scurta traseul cu vreo 600 de metri.

dumbravaandrei

A fost zilele astea vre-un bombardament prin Predeal?!?
In seara asta erau 4 platforme intre OMV si pid care incarcau autoturisme, cu roti facute praf, unul si cu masca facuta zob. Plus un tir care schimba 2 roti pe partea stanga.
La intrare in Brasov, in fata la BMW, gropile de pe podet au trecut de 15cm adancime....

rt25

#1442
^
of doamne, le-am evitat si eu in ultimul moment marti seara. Ca sa completez si pentru cei care nu stiu la ce zona te referi, gropile sunt in special in directia Busteni -> Brasov aici : https://goo.gl/maps/btpiiQCYEbQ7oAsR6 si aici https://goo.gl/maps/sKwUrpBz24kcwbUu7.
Acum o luna cand am facut traseul nu erau, mi-am facut cruce ca am reusit sa le evit (era si zapada si erau acoperite cu o combinatie de apa cu zapada)...

TibiV

Quote
Sibiu: Trafic îngreunat pe A1, la Apoldu de Jos; un TIR a distrus 300 de metri de parapet

Traficul rutier se desfăşoară cu dificultate, luni dimineaţa, pe autostrada A1, în zona Apoldu de Jos, la km 278, după ce un autotren a intrat în parapet şi s-a răsturnat pe şosea, anunţă Direcţia Regională de Drumuri (DRD) Braşov.

"În jurul orei 7,20, între Sălişte (judeţul Sibiu) şi limita judeţului Alba, un autotren a intrat in parapetul median, s-a răsturnat şi ocupă cele 2 benzi de viteză a căilor 1 şi 2. Se aşteaptă o macara să-l ridice pe roţi. Se circulă îngreunat pe banda 1 a fiecărei căi. A reuşit să rupă vreo 300 de metri de parapet", au precizat reprezentanţii DRD Braşov.

Pompierii au fost chemaţi să intervină în zomă, din cauza motorinei care s-a scurs pe carosabil.

"Pompierii militari din cadrul Punctului de lucru Sălişte au intervenit de urgenţă pe autostrada A1, km 278, unde un TIR s-a răsturnat pe carosabil. Nu sunt semnalate victime. La faţa locului, pompierii militari asigură măsurile de prevenire şi sablarea carosabilului ca urmare a scurgerilor de combustibil. Autocamionul este încărcat cu cauciucuri", a precizat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Sibiu, Alina Voina.



https://www.agerpres.ro/eveniment/2021/03/22/sibiu-trafic-ingreunat-pe-a1-la-apoldu-de-jos-un-tir-a-distrus-300-de-metri-de-parapet--682203
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alin2pas

Un parapet dublu de beton NJ cu umplutură de pământ nu ar fi avut probleme, în acest caz doar din noroc nu a intrat TIR-ul complet pe contrasens prin parapet.

oc7avian

Am parcurs Brașov -> București astăzi și până în Predeal e o frecvență mare de gropi foarte adânci. Mai dese decât cele semnalizate anterior, în acest thread. Circulați cu grijă, că vremea nu pare să permită plombare în următoarele zile.

SB76UFO

^^^ Imagini preluate de la mai multe publicatii locale, pentru a vedea mai bine dimensiunea pagubelor sau cat de bine isi fac treaba parapetii.











"Prostia este eternă și invincibilă"

adiarc

scuzati limbajul,dar pt tir-uri sunt fix pix...scobitori
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

ddfab

^ carosabilul pare uscat. stie cineva ce "l-a ajutat " pe tirist sa faca isprava asta?

adiarc

e doar o banuiala...ori neatenție...tras brusc de volan....balans...rasturnat...ori poate o explozie pe capul tractor
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

TibiV

Nu uitati ca maine va fi "o mare buba" pe A1, la Sebes...

Quote
Joi, 25.03.2021, se închide circulația pe A1 între nodurile rutiere Cunța și Sebeș Vest pentru 12 ore

Joi, 25 martie, circulaţia rutieră pe autostrada A1 se va închide între nodurile rutiere Cunța și Sebeș Vest (Vințișoara) pentru 12 ore, între orele 7:00 și 19:00.

Astfel, traficul va fi deviat pe DN1 (E81) și pe DN 7 (E68).

Motivul instituirii acestei restricții este executarea unor lucrări de către antreprenorul Asocierea IMPRESA PIZZAROTTI & C. S.p.A. – POMPONIO CONSTRUCŢII SRL la nodul rutier Sebeş - conexiune autostrada A10 cu A1 și DN 1.

Vor fi realizate următoarele lucrări:

Turnarea plăcii de suprabetonare aferentă structurii PN3B – Pasaj pe breteaua 3 peste A1, care face conexiunea între A10 și A1, sens de mers Turda-Sibiu;

Instalare structuri metalice tip portal, precum și dispozitivele electronice aferente VMS-urilor noi pe A1 la km 307+100 și la km 312+410;

Instalare structuri metalice tip portal, precum și panourile de semnalizare verticală noi pe A1 la km 307+580 și la km 311+800.

De la ora 19:00, circulaţia va fi reluată pe A1 și orice restricţie va fi ridicată.

http://cnadnr.ro/ro/comunicare/comunicate-de-presa/interes-general/joi-25032021-se-%C3%AEnchide-circula%C8%9Bia-pe-a1-%C3%AEntre
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

gruiarew

E bubă și pe DN68A la intrare in Margina dinspre Deva. Întind niște marmeladă d-aia pe jos. Să aveti răbdare sau o boată mare. Se bagă tot felul de agarici să depășească coloana și se blochează tot. Așa oameni idioți n-am mai văzut de mult și culmea toți cu numere străine....
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

TibiV

Si probabil nu e nici un echipaj de la rutiera in zona...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

gruiarew

Nu e nici dracu TibiV. Un idiot oprit fix unde e curba la ieșire din sat spre Timișoara mai încurca și ăla. Îți dai seama că cel care depășește coloana coloana se înfundă undeva mai înainte, dă înainte dă înapoi să-i faci cretinului loc... M-am simțit ca la o nuntă de TIR-iști. Mergeau goarnele încontinuu.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

TibiV

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că, marţi, în intervalul orar 07.00 - 16.00, din cauza lucrărilor la partea carosabilă, sunt impuse mai multe restricţii de trafic pe DN 7 Piteşti - Sibiu, în judeţul Vâlcea, astfel:

* km 232+600 metri - 232+800 metri, pe raza localităţii Câineni - lucrări de montare parapet metalic; trafic pe un fir, dirijat de piloţi de circulaţie;
* km 203 - 204, pe raza localităţii Călimăneşti - rânguire versanţi; circulaţie oprită în reprize de maximum 20 minute;
* km 156+600 metri - 163+500 metri, pe raza localităţii Milcoiu - decolmatare şanţuri şi îndepărtare viituri; trafic pe un fir, dirijat de piloţi de circulaţie.

Se recomandă conducătorilor auto să reducă viteza în zona lucrărilor.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)