News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Traficul rutier în direct

Started by Cristi232, April 27, 2012, 02:33:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

e de ieri. Am vazut-o eu aseara pe la 18:00 Parea a fi din cele pt santier (cred ca avea bitum)
Vroiam sa scot filmarea de pe camera, pentru ca am imrpesia ca era si ieri dimineata la 7 (parca am vazut limitare tot acolo)
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

kitsune

Mda, era beznă azi-dimineață, n-am văzut-o. Acum când am trecut în sens invers am văzut ceva, basculantă ca cea de bitum sau cereale, cu bena rotunjită la partea de jos, gen Schmitz basculabil
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

naivu

Ma uit in momentul asta pe Maps si vad un ambuteiaj de la jumatatea distantei Luna-Hadareni pana la Chetani. Ce il provoaca? Podul de pe Aries (ca in Luncani e verde)? Intersectia cu scurtatura spre DN1? Daca ambuteiajul asta este o situatie zilnica, o descarcare suplimentara la Hadareni e inutila!

raulbogdan23

^

Quote from: ivladbogdan on October 09, 2020, 04:32:05 PM
9 octombrie 2020, A3:

In alta ordine de idei, recomand sa evitati zilele astea zona Hadareni-Luncani-Luna. Pe langa semafoarele de care povesteam cu ceva pagini in urma si care sunt acum in functiune, s-au apucat sa repare ceva la podul acela mai mic la limita dintre judete. Se circula alternativ cu semafor si se fac coloane destul de mari.



bacovia

#1399
Guys, deci la podetul dintre judete pe DN15 este un rahat de semafor care tine verde fix 1 min. Am stat aseara 1 hr la coada, spre Cluj. Coloana era de vreo 20 km iar pe partea ailalta nu era trafic. Un Dorel cu paleta rezolva problema in 10 min.

Nesimtire/bataie de joc marca CNAIR. Nu am injuraturi suficiente.

Europiu

The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

Vasilem

#1401
Vestitul pod de langa Hadareni.
Sambata pe la amiaza.



Powered by API/PUM imgur uploader

LE: @ Ionut daca se discuta despre autostrada A3, si ai o portiune de drum national, pe unde A3 e in lucru, si care provoaca ambuteiaje, si ai informatii care sunt relevante (cred eu) pentru alti forumisti, atunci cred ca are legatura cu topicul.

adiarc

se lucreaza in Fagaras dar se reface integral si tronsonul paralel de submunte....traficul in zona e de vis.....coloane pe km
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

danpandrea

În seara asta am prins cele mai multe mașini pe Buzău - Mizil - DN1D - A3. (18:00 - 19:30)

În Mizil se circulă alternativ pe o bandă, din cauza lucrărilor de la podul Ghighiul. Coloană de vreo 2 kilometri. Mai departe, s-a circulat în viteză normală, cu grăbiții de serviciu lansându-se în depășiri aiurea. La intrarea pe A3 (Gherghița), o dubă care tracta un Porsche s-a gândit să se oprească fix în banda de accelerație. Toată lumea care venea dinspre sat s-a oprit. A fost cea mai stresantă intrare pe autostradă pe care am făcut-o vreodată.

Până la București a fost foarte aglomerat. Nu știu dacă azi s-a hotărât tot DN2-ul să vină pe Mizil, dar mi-am făcut o idee despre cum va arăta A3 după ce va prelua tot traficul care vine dinspre Moldova. Motiv pentru care sper ca nodul A3/A7 să fie configurat cu cap.

pasadia

Eu sper sa se reușească cumva construcția unor segmente din A0 nord și terminarea DNCB nord înainte de a finaliza acel nod A3*A7.

adiarc

coloana mare intre Teius si Alba Iulia...aproape pe lungimea totala a distantei dintre cele 2 orase( aprox 15 km ).....pe ambele sensuri....e pur si simplu trafic intens ....cu un DN de cacao
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

TibiV

A fost "deranj" mare azi noapte pe Valea Jiului DN66 si pe Valea Oltului DN7...

Quote
Pe DN 7, Valea Oltului, și pe DN 66, Defileul Jiului, din cauza precipitațiilor abundente s-au format viituri care au antrenat grohotiș blocând partea carosabilă.
Se intervine cu utilaje de mare capacitate pentru reluarea circulației în #siguranță pe DN 7, pe DN 66 circulația a fost reluată.
Pe toate sectoarele de drumuri naționale unde există riscul formării de viituri se patrulează pentru a se intervenii imediat.
Imagini de pe DN 7 și DN 66.
https://www.facebook.com/cnadnr/posts/2732556080337787

Postarea contine si un video lamuritor...

Circulatia a fost reluata la 7.30.


Mama proștilor este mereu gravidă... :)

lupualb

Mergeam astazi pe DN-ul dintre Sebes-Cunta. Ma uit spre autostrada si nu imi vine sa cred. Un pieton mergea pe autostrada, nu pe banda de urgenta ci din contra, pe cea viteza. Am sunat la 112, sper ca pietonul a fost prins si acum este sub tratament.

reed

 :lol: Era zilele astea un video cu A7 si la fel era un nene mergea pe banda de urgenta in sens opus masinii din care se facea filmarea.






JohannDB

...........   Ce vă mai miră ?? Pe A3 PH pe la Moara Vlăsiei, prin zonă, un microbuz de persoane, "cursă regulată", oprește pe autostradă, pentru a coborâ  "clienții".................................................................... "Stupiză" mare pentru mine, încât nu am apucat a activa camera... Era ceva "rocambole-sc"...... N
e mai mirăm/minunăm ??