News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Traficul rutier în direct

Started by Cristi232, April 27, 2012, 02:33:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gruiarew

Accident pe valea Mureșului după Vețel. Stau în coloană. Nu se circulă spre Lugoj. Spre Deva când și când. Probabil cei ce întorc. Evitați zona dacă puteți.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis


pasadia

Nu stiu ce iti spun tie acele monitorizari pe waze, dar in teren se simte venirea verii / vacantei scolare / a concediilor.

Ieri de exemplu, venind dinspre OTP, varianta prin Breaza mi-a fost prezentata ca fiind cu 18 minute mai scurta decat cea prin Nistoresti. Din fericire nu a trebuit sa vizitez si Zamora + palatul.

Insa asta e - pana-n septembrie revenim la clasicele dopuri: Holdea, Fagaras, Aiud, Turda, Alba, Fagaras, Calimanesti, Nistoresti, Busteni.


MRS

Serie de accidente pe DN1 sensul spre BV, inainte de Comarnic. Coada minim 10km.


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NAP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

JohannDB

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/grav-accident-in-vaslui-un-sofer-inconstient-a-facut-12-victime-dupa-ce-a-lovit-doua-masini-care-circulau-regulamentar-1153133

    Încă o cifră a unui record negru........ Cinci decedați și șapte răniți, azi în jud. Vaslui......
           Unii se vede că sunt pur și simplu amorfi...; nici măcar simțul autoconservării nu-l mai au......

gruiarew

Trebuie să ajung în Deva, vin de la Sibiu. Am înţeles că îs ceva restricţii între Simeria şi Sântuhalm. Ce exact fac acolo? Se circulă la paletă? Se poate trece? Dacă da, cât se stă? Mulţumesc!
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

JohannDB

Întrebare de la ora22:07:38.....
Dacă vii de la Sobiu, ai două variante....
1-- De la Sibiu pe A1, până la Deva, cale de 130 km și ieși la giratoriul "Șoimuș", km 369, după care te reîntorci spre Deva, trecând podul peste Mureș și la giratorul "din plastic" faci 180 de grade și vii spre Deva...................................
2-- Dacă vii pe A1 , ieși la km 353 spre Simeria/Hațeg și continui spre Simeria -Deva, pe DN7, intrând în Deva pe la Sântuhaln și Real/ , ce au ei acolo și treci pe "centura de oraș", unde spre vest te reîntâlnești cu drumul ce vine din A1 și are cale comună spre Mintia-Vețel-Leșnic-Săcămaș......cu bifurcația de rigoare...!!

pasadia

@gruia: am trecut vineri pe la pranz pe acolo, nu incurca nimic traficul. Si eu stiam ca ar fi ceva lucrari, dar or fi fost terminate...

gruiarew

@JohannDB știu pe unde trebuie să merg. Ideea e că de data asta trebuie să ajung înainte de ora 18:30, și-s la muncă, deci nu pot pleca exact cum mă taie capul.  Am înțeles că se lucrează la linia Simeria - Hunedoara și eram curios cât se stă. Pe hartă apare cu roșu:

https://goo.gl/maps/MPDRp5UvbFgh6WJ19

@pasadia, mersi, dar lucrările cică au început de alaltăieri:

https://realitateadehunedoara.net/index.php/2019/07/01/lucrari-la-trecerea-la-nivel-cu-cale-ferata-simeria-hunedoara/
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

pasadia

Ok, nu incepusera. Bun asa, bine ca am scapat eu. : D
Banuiesc ca folosesti waze, nu?

gruiarew

Nu. De obicei n-am treabă, nu contează când ajung. Azi e puțin mai altfel. O să plec mai repede și asta e :)

Mulțumesc oricum.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

Trafic blocat în Dobra DN68A. Cică o basculantă e în șanț. Stăm de ceva vreme..
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

Dominik

În cursul acestei dimineți, pe Autostrada A2, a avut loc un alt accident.
Conducătorul unui autovehicul care se deplasa către București, pe un carosabil umed, a pierdut controlul volanului și s-a izbit de parapetul marginal. Au rezultat 3 răniți care au fost transportați la spital.
În zona km 212 (intrare dinspre A4 pe breteaua A) traficul rutier a fost restabilit la această oră.
Echipele Secției Autostrăzi a D.R.D.P. Constanța au scos de pe carosabil autoturismul avariat.









You're in Steelers Country

lupualb

Pe partea romaneasca a podului Prieteniei, cei de la Strabag astern un nou strat de uzura. Se sta in vama cca 1 ora.