News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Traficul rutier în direct

Started by Cristi232, April 27, 2012, 02:33:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dr4qul4

#1110
de asta aseara pe la 6:45 era blocata centura Rm Valcea iar coada incepea aproape de la intersectia cu DN73C. Asadar vreo 40 de km. Treaba buna. Chiar ma miram ca sensul spre Bucuresti era destul de liber.
Ma gandeam ca e vreun accident pe centura Rm Valcea, dar pe Waze nu vedeam nimic. doar aglomeratie....
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

GDPR

#1111
Vad ca esti pe aceeasi lungime de unda cu Gotiu  :lol: http://www.romaniacurata.ro/stimati-guvernanti-va-multumesc/

Poate ii explica cineva distinsului parlamentar ecologist ca e foarte bine asa cum e. Daca s-ar construi autostrazi, cai ferate, samd, mediul ar fi grav afectat: defrisari, derocari, coridoarele de migratie ale mamiferelor ar fi afectate, daca nu intrerupte, perturbari ale cursurilor de apa, etc, etc. Sa nu uitam ca A1 va trece atat prin site-uri Natura 2000 cat si prin PN Cozia. :p

dr4qul4

Eu chiar nu am stat, am mers destul de bine. Am facut 4h20 min din Tg Jiu pana pe Mihai Bravu, cu tot cu 2 opriri de peste 30 min in total. si fara nici o depasire hazardata. Am ratat (sper) si un radar la mustata.  :D
Dar cand pleci la drum trebuie sa te si gandesti la ce ora e mai bine sa ajungi in locurile care se aglomereaza.
Ieri, fiind prima zi in care au putut circula, era plin de tiruri pe DN7. Sunt locuri unde le poti depasi, si locuri unde trebuie sa stai la cutie.

Bine, am avut noroc ca accidentul a fost la Brezoi. Daca era la Dedulesti era mai nasol.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

adiarc

in tot raul e si un  bine ....macar nu s-au gandit sa faca reparatiile acelea in iulie si august.( in speranta ca ele se vor termina pana atunci )

Poate,cineva mai luminat ,se va gandii sa lucreze si noaptea .
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

Poate,poate ne miscam si noi cu lotul 1 si 2 din Sebes-Turda...intre Lancram si centura AB este zi de zi, o coloana eterna
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

ciprebbe

Ieri se lucra la giratia de la Kaufland langa Turda. Se circula pe o banda, la palete, iar cozile erau kilometrice.
Dupa cat de bine stateau sprijiniti in cozile de lopata angajatii de la DRDP , avem toate sansele ca situatia sa mai dureze cateva zile.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Dominik

Sper sa plombeze craterele din sens profesionist, sa nu apara din nou dupa niste ploi si sub traficul care este acolo !
You're in Steelers Country

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

perfidus

O alunecare de teren afectează DN 67 în comuna Polovragi

QuoteComitetul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă Gorj s-a întrunit joi, la Târgu Jiu, în cadrul unei şedinţe în care a fost analizată situaţia unor alunecări de teren produse la Polovragi, Roşia de Amaradia, precum şi în comunele Prigoria şi Alimpeşti. Marcel Ciortan, director adjunct al Secţiei de Drumuri Naţionale Târgu Jiu, a declarat că una dintre alunecări a afectat DN 67, în zona Polovragi. O comisie formată din specialişti şi o expertiză au constatat că şoseaua este afectată pe un tronson de 295 de metri din cauza alunecării de teren. Experţii au stabilit că drumul este mult mai afectat decât apare la prima vedere. Aceştia au propus soluţii pentru remedierea problemelor apărute de-a lungul drumului naţional care traversează comuna Polovragi. ,,Am mers împreună cu o comisie de specialişti la Polovragi şi la prima evaluare alunecarea a afectat şoseaua pe o sută de metri. Ulterior, a revenit o comisie de expertiză şi a ajuns la concluzia că drumul este afectat pe 295 de metri şi este nevoie de lucrări la terasamente", a spus Marcel Ciortan, reprezentantul Secţiei Târgu Jiu a Drumurilor Naţionale.

Sursa si foto
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

lupualb

Coloana lunga de cel putin 2km la intrarea in Gilau dinspre Oradea.  Traficul inca este blocat, iar coloana creste vizibil.


lupualb

Accident intre Sebes si Alba Iulia la iesirea din Oarda. Se sta in coloana de cca 40  minute. Coloana deja a blocat si o parte din  Sebes.  Iesirile de pe A1 in DN1 sunt de asemenea blocate, coloana intinzandu-se pe toata breteaua de iesirea pana pe A1.

fspy87

Azi-noapte pe la 3:30 dimineața era un autoturism răsturnat pe centura Alba-Iulia.... O singură mașină implicată și din ce mi-am dat seama nici răniți grav sau decedați. Ce m-a făcut sa tremur a fost altceva.... Dacă se întâmpla cu 12 ore înainte sau după...... Distracție pe îndelete

Trimis de pe al meu HUAWEI GRA-L09 folosind Tapatalk


Dominik

You're in Steelers Country

adiarc

accident acum pe A1 la km 259,sensul spre Sebes,langa Cristian,SB
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura