DN2S/DN22J Brăila-Jijila/Smârdan și pod suspendat peste Dunăre

Started by yetiman, April 18, 2017, 12:23:20 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 7 Guests are viewing this topic.

danpandrea


fulger nc

Ptr ca ajuta la intinderea cablurilor.
Adica se tensioneaza pe toata distanta de forma egala.
Cel putin asa cred eu.
A doua ar fi ca e mai simplu ptr ei sa lucreze cu o singura barja ..care aduce probabil cate doua segmente ..si asa nu tin mult timp blocat senalul navigabil.
A treia ar fi ca multe elemente vor fi demontate progresiv si au nevoie ca ultimele sa fie langa macarale.


TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

nenea_hartia

^ Mulțumesc foarte mult pentru filmări!


@Radu Aramă: mulțumesc pentru splendidele poze de aici. Am fost plecat și abia acum le-am văzut. Tocmai le-am încărcat la Wikipedia.


Skynick


mirceaeliade

exista vreo filmare cu cum ancoreaza+tensioneaza cablurile in pamant?

tom_sawyer

La min. 3:00, unde e mormanul de balast, va fi un giratoriu și tot acolo se va termina drumul cu 4 benzi și vor începe cele cu 2 benzi, spre Smârdan/Măcin, respectiv Jijila.

http://www.proinfrastructura.ro/proiecteinfrastructura.html#map=16/45.303/28.026/0 (alegeti modul de vizualizare "satelit")

Mai au de decopertat încă jumătate din drumul spre Măcin.

isotech_ro



Radu Aramă

Am fost azi dimineață până pe la mijlocul Dunării pe una dintre pasarele, toată stima pentru muncitorii care fac drumul ăsta de câteva ori bune pe zi! Deocamdată sunt gata primele 2 toroane, mai sunt 14 de tras între piloni.






















reed


TibiV

Vorba altui artist al fotografiei, Marcel Banu: "Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !"

Radu Arama,
:cheers:

@reed,
toate pozele sunt de wallpaper...  ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)