DN2S/DN22J Brăila-Jijila/Smârdan și pod suspendat peste Dunăre

Started by yetiman, April 18, 2017, 12:23:20 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 5 Guests are viewing this topic.

vladioan_bv

salutare.
cine ma poate ajuta cu o imagine a suportului de cabluri din varful pilonilor? (scuze pt exprimarea non tehnica)

isotech_ro


vladioan_bv


isotech_ro

se vad in unele filmari la baza stilpilor, pe ambele maluri, fiind acoperiti cu folie albastra

raulbogdan23

Quote from: ciprebbe on April 22, 2021, 04:18:50 PM
In ultima perioada am tot discutat la Astaldi sa ni se permita sa instalam sus pe piloni camerele pt timelapse.
Asa am aflat ca au ca si targhet intern intinderea primului cablu undeva in zona datei de 25 mai.
Pana atunci sper sa avem 2 camere montate sus la +180m si sa rezolvam problemele tehnice (zona in camp fara fibra sau acoperire 4G).

Aveti idee daca balustrada de metal de pe grinda de legatura intre cei doi piloni o sa fie permanenta?
Puteti sa incercati sa montati camera la mijlocul distantei dintre cei doi piloni, ar oferi un punct de timelapse foarte bun (poate sa fie doar pe un mal instalat asa si pe celalalt in varful unui pilon, ar fi 2 perspective asa)




Powered by API/PUM imgur uploader

ciprebbe

Avem locul stabilit :), problemele sunt de natura tehnica si speram sa le rezolvam.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

subway


ionuttinx

Sus pe grinda ar fi bine sa fie loc de vizitat ca oricum va fi un lift pe unul dintre picioare, ar fi superba vederea de la acea înălțim🤩🤩🤩e

subway

Liftul acela e pentru personalul de mentenanta cu certificat medical, echipament de lucru adecvat si instructaje de protectia muncii nu pentru turisti...asa ca ia-ti gandul!
:o

isotech_ro

eu, asi invita "curajosii" in liftul unei eoliene de "numai" 100 de metri, cu o capacitate de transport 2 persoane

danutzu_1069

^ lift este mult spus... pentru cine se gandeste la liftul de la bloc...
E o cusca din profile si cu glisiera doar pe o parte...

subway

Si oricum orice vizitator trebuie sa mearga insotit...oricat de mare sef ar fi.
:lol:

ionuttinx

Da am înțeles,era ceva gen cum se urca pe turnul Eifel de exemplu.
Am observat din ultima filmare ca betonul picioarelor sunt mai albe, mai finisate au fost cumva polizate și chituite?

subway

Le-a spalat si le-a albit ploaia.
Chestia cu lavabilul e o prostie si o neghiobie de neamul prost...un beton de calitate e mai aspectuos si mai durabil decat orice vaxuiala si spoiala.

isotech_ro

Quote from: danutzu_1069 on April 23, 2021, 06:10:12 PM
^ lift este mult spus... pentru cine se gandeste la liftul de la bloc...
E o cusca din profile si cu glisiera doar pe o parte...

Asta in cazul Vestas și Nordex, la GE e și mai frumos fiind doar in cabluri libere