DN2S/DN22J Brăila-Jijila/Smârdan și pod suspendat peste Dunăre

Started by yetiman, April 18, 2017, 12:23:20 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 6 Guests are viewing this topic.

subway

Din pacate dl Eseanu nu face comentarii la imagini, nu e sarcina lui ci a CNAIR

jonny


danutzu_1069

Iata si ceva nou... decopertari pentru ceva cale de acces... N-as zice drum de legatura, ca asta inca este "intepenit" birocratic...

vancouver

Fix in zona aia drumul de acces are deja AC. Deci chiar se poate si se lucreaza la el.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.


voicul

Ce feeeling de deja-vu am cu acest video.
Zici ca ieri l-am vazut pe tot sau cu siguranta secvente multe din el.  8)

danutzu_1069

De notat faptul ca traversa superioara (mal Jijila) trebuie si ea betonata degraba pentru ca vor fi montate utilaje ajutatoare pentru montajul cablurilor (vinciuri, generator, etc)

fulger nc

Pina la inceperea intinderii cablurilor , tot o sa para ca se repeta clipurile de la zi la zi ptr ca nu apar elemente noi la piloni, sau ceva sa observam diferente majore
Pe malul tulcean parca se vede ca au betonat complet grinda de rigidizare inferioara

ciprebbe

In ultima perioada am tot discutat la Astaldi sa ni se permita sa instalam sus pe piloni camerele pt timelapse.
Asa am aflat ca au ca si targhet intern intinderea primului cablu undeva in zona datei de 25 mai.
Pana atunci sper sa avem 2 camere montate sus la +180m si sa rezolvam problemele tehnice (zona in camp fara fibra sau acoperire 4G).

Cei care mai vreti/puteti sa sustineti proiectul si sa il dezvoltam pe mai multe santiere  o puteti face prin donatii in conturile de mai jos:

Asociația Pro Infrastructură
IBAN RON: RO32RNCB 0837 1694 8196 0001
IBAN EUR: RO05RNCB 0837 1694 8196 0002
IBAN USD: RO75RNCB 0837 1694 8196 0003
Cod BIC/SWIFT: RNCBROBU
BCR Cluj-Napoca
Donatii prin PayPal: contact@proinfrastructura.ro

LE edit:
CIF 34449579
Bd. Ghica Tei 91, Bl. T32, Ap. 185
Sector 2, București  Cod Postal:023704
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

jaston


ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

subway


vladioan_bv

^ clipurile  de test de pana acum au fost  puse pe youtube

DarkFranck

Donat pentru cameră timelapse pod Brăila. Astept să livrați filmări de la pod  :o
Fluctuat Nec Mergitur