DN2S/DN22J Brăila-Jijila/Smârdan și pod suspendat peste Dunăre

Started by yetiman, April 18, 2017, 12:23:20 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

nenea_hartia


dorum


BogdanTea

Desa a lucrat la fundatiile pilonilor si a blocurilor de ancorare (http://www.desacons.eu/projects/ongoing-projects). Este subcontractor presupun.


elphax

stalpii sunt paraleli pana sus ? eram curios daca elementul de legatura dintre cofraje, cel dintre stalpi, va fi redus sau nu cand se ajunge sus

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

isotech_ro

^^^
nu stiu ce statiu este plasa de mai sus ... dar nu seamănă cu ce s-a realizat până acum, cel putin în zona pilelor de fundații .... propun demolarea si refacerea lucrărilor conform planșei

:lol: :o :lol:

LE ca sa nu existe flame, plansa de mai sus este reactualizarea studiului de fezabilitate,

daca este sa fim corecti puneti plansa de la proiectul tehnic de executie cu care a licitat Astaldi - IHI

paulmare

^ cand o sa lase bena si o sa inceapa cu pompele? fiecare turn are pompa lui
super lucrare :) si aici chiar se vede progres in fiecare filmare

elphax

mersi Tib :gj:i , asa ma gandeam si eu ca se apropie putin !

deci pasarela aceea este reglabila

dorum


viossboss

O veste bună ! Se incepe și construcția drumului de legatură ! O firmă subcontractoare(nu pot să-i dau numele) se mută cu "bagajele" pe malul Tulcean . Succes !
Dream come through !
Once in a lifetime !


viossboss

Pentru viaductul de la inceputul proiectului (legătura cu DN2B) , incă se caută soluții "ieftine" .
Era un zvon , sper că neadevărat , că s-ar incerca o subtraversare cf+str T.Vladimirescu . Subliniez , doar un zvon !
Dream come through !
Once in a lifetime !

Feri

Soluții "ieftine" (i.e. giratoriu) care ne vor costa mult mai mult sa le remediem in viitor  >:(

rota

VIDEO cum se toarna betonul ca tot aveam o curiozitate zilele trecute :)
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

TibiV

Observatii:
1. Imi place de domnul Barbier ca nu prea sta in birou...
2. Nu imi place de domnul Barbier ca inca nu a invatat sa filmeze. Filmeaza ca "pisi" (nu PiSI) pentru FB, adica portrait... Sau isi tine si el televizorul intr-o rana...
3. La 05.20 gasim raspunsul la intrebarea lui elphax (adica pilonii sunt usor inclinati).

Intrebare:
Adica barele de fier-beton se imbina prin mufare ?!?!
Vedeti la 3.02...

Adica fiecare bara verticala este filetata in capat si se mufeaza cu urmatoarea prin asa ceva?
Mama proștilor este mereu gravidă... :)