News:

Video 18.06 Autostrada A0 A1-DN6, DN4-A2.

Main Menu

Autostrada A4 Constanța-Vama Veche

Started by Ionut, September 14, 2011, 10:35:14 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

mdragos

Mai grav este ca la SF + PT contractat CNAIR a inceput sa renunte la partea de PT si liciteaza doar pe SF. Pe langa incompetenta clasica ... parca ceva e cusut cu ata alba.

Cetatean

Cele mai "blana" contracte. La SF dau in ele,valori,cantitati si la licitatie poti sa mergi jos de tot ca mai apoi la PT sa le contesti studiile si sa mai bagi 15%. Excelent!

Probabil ca si la alte lucrari,se vor pune sute de clarificari,se va intarzia procedura si dupa aia va dura analiza si desemnarea castigatorilor. Plus contestatii... Nu uitati ca dupa alegeri,cred ca ritmul se va domoli,in administratie.

Nu cred ca exista centralizat pe proiecte,la modu general; valoarea de la licitatie,cu cat s-a ofertat/semnat,cu cat s-a suplimentat pana la la OIL daca a avut PT,cu cat a crescut aditionat pe dispozitii si cu cat s-au incheiat un contract. Sa nu mai adaug claimuri ulterioare. Si astatzi mai adaugam si ajustari si indexari...

Breezzer

Având în vedere ca este doar zona de câmpie, ar trebuie sa zburde constructorul...Podul peste canal fiind mai "greu", în rest nu au nici un obstacol serios.

Sunt curios cine v-a fi desemnat...

RobertH

Alternativa Techirghiol 

Planse situatie(1/4):






















Powered by API/PUM imgur uploader

RobertH

Alternativa Techirghiol 

Planse situatie(2/4):






















Powered by API/PUM imgur uploader

RobertH

Alternativa Techirghiol 

Planse situatie(3/4):






















Powered by API/PUM imgur uploader

RobertH

Alternativa Techirghiol 

Planse situatie(4/4):






















Powered by API/PUM imgur uploader

RobertH

#1357
Alternativa Techirghiol

Nod Cumpana:


Nod Eforie:


Nod Techirghiol:


Nod 23 August:


Nod Olimp:



Powered by API/PUM imgur uploader

RobertH


reed

Mare tâmpenie de proiectare aici