News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[Nord-Vest] Discutii, lucrari si proiecte diverse in Regiunea Nord-Vest

Started by Bogdan_Cluj, March 29, 2017, 10:29:17 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

qionescu1

Propunerile pentru inelele ocolitoare ale zonei metropolitane. Nu sunt inca stabilite si se vor mai dezbate.



Powered by API/PUM imgur uploader

kumar

Reabilitare DJ 191C Nusfalau - Creaca

Pozele sunt facute intre Mesesenii de Jos si Crasna.
























Powered by API/PUM imgur uploader

GML

https://portalcj.ro/2021/03/atentie-soferi-podul-peste-aries-din-turda-se-inchide-pana-la-iarna/?fbclid=IwAR0kW55kdG59Jv5skETdk3WMylzLA35sjNLiKz4VwXvvQur6VTdJGmTCTJs

Joi, 25.03.2021, ora 20:00, se închide circulația rutieră pe DN 1 la km 444+840, pentru executarea lucrărilor de reparații la podul peste râul Arieș, localitatea Turda.


klax187

Sa zica fiecare dintre noi cate o rugaciune sa ne asiguram ca la iarna avem podul deschis  :zen:

gothicus

Siebenburgen, schones Land!

raulbogdan23

^

S-a inchis, circulatia este deviata pe Str. Armatei si Str. 22 Decembrie 1989 si care sunt complet asfaltate.

De la OMV-ul de la intrare in Turda pana la sensul giratoriu de la Auchan/Dedeman am facut 15-20 de minute azi pe la ora 18:30

FMFM

Despre proiectul  Baia Mare-Jibou sunt ceva noutati?

Am gasit o plansa intr-o postare mai veche a D-lui Bode cat si conferinta de semnare a protocolului de colaborare pentru realizarea acestui drum.


Incepand cu minutul 46:00 este prezentarea propriu zisa a proiectului Baia Mare-Jibou, dar si Jibou-Dej.
https://www.facebook.com/watch/live/?v=4040889189273130&ref=watch_permalink



cristi5

^^ din cate stiu Jucu-Jibou-Baia Mare e la stadiul "carioca", deci nu exista niciun studiu, deci nicio sansa de finalizare rapida, deci Comisia va zice probabil "pas"

SkedFinger

Cateva poze de la constructia podului Seini - Pomi. Eu am vazut aproximativ 5-10 oameni care lucrau in zona armaturii de partea dreapta a Somesului.
















Powered by API/PUM imgur uploader

klacsma

Oare au de gand sa si asfalteze drumul de acces ?
Sunt vreo 3 km de drum nemodernizat de la Seini la pod...

SkedFinger

^ Nu stiu, dar asa ar fi normal. De la pod pana la intrarea in localitatea Pomi is vreo 300-500 metri drum de pamant pana la prima casa (unde incepe strada asfaltata).

LittleWanderer

Păi bine! Și cu podul de la Ulmeni cum rămâne? Că cel de la Seini pare că l-am depășit la procente...


GML

Oare podul de la Seini va scurta cumva drumul intre Cluj si Satu Mare,daca merg spre Dej, si nu spre Zalau?

kesphishev

Pursuing a passion is seldom a waste of time.