News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Noduri noi pe autostrăzile din România

Started by NGC, June 09, 2015, 11:21:54 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

RaduG

#450
Pentru perspectivă, o vedere din spațiu de pe 26.11.2020 cu nodul Brănești de pe A2:




Și poze de azi cu intrarea în nodul Brănești de pe sensul de mers CT-B























danpandrea


dr4qul4

banda de urgenta nu tb latita pentru a deveni banda de intrare-iesire?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

RobertH


danpandrea

^Pe 28.02.2020 se încheie procedura de atribuire și este desemnată firma SC ACVATOT SRL să realizeze obiectivul de investiții "Proiectare și execuție lucrări pentru amenajare acces în Autostrada A2 între km 21+380 – km 24+050 stânga-dreapta și a drumurilor de legătură cu acesta".

Sursa

voicul

Un proiect la fel de fosilizat ca si centura Radauti
"Primele demersuri au început în urmă cu opt ani de zile, pe 28.08.2012"

dar eu cautam asta:
"termen de finalizare 24.08.2021."

TibiV

@danpandrea,
multumim!

Imi place lucrarea. (Poate data viitoare opresc la mititeii de la Branesti cand vin pe A2 de pe litoral... In afara de mici si carnati, stiu un loc unde fac si o ciorba de fasole cu afumatura de... mmm!. Poate asta a fost si motivatia primarului din Branesti, care a constatat ca terasele lui cu mititei au pierdut foarte multi clienti - pentru ca A2...)

O singura sugestie: data viitoare nu incheia filmarea atat de repede...
Ar fi fost bun un cadru larg, de ansamblu, cu intreaga lucrare (se intrezareste la 02.45, dar la 02.46 se termina filmarea...)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danpandrea


jonny

Quote from: cicotan on November 29, 2020, 12:28:50 AM
@danpandrea, puţină perspectivă ne-ar ajuta să înţelegem mai bine filmarea; în tot cazul, mulţumiri.

Amenajare acces în Autostrada A2 și a drumurilor de legătură cu aceasta din comuna Brănești poza1


Amenajare acces în Autostrada A2 și a drumurilor de legătură cu aceasta din comuna Brănești poza2



Powered by API/PUM imgur uploader

vancouver

Foarte bine gandit, pe etape. Imi place. Mai ales noul pasaj peste CF800. Trecerea actuala la nivel in localitate e periculoasa.
Feroviar: inadmisibil că ramâne 1 fir pe unele porțiuni după reabilitare pe Craiova-Caransebeș și Cluj-Oradea. Da pentru extinderea programului Quick Wins. Limitare instalare ETCS doar pe coridorul IV, pana cand va deveni pe deplin functional si isi dovedeste eficienta. Autostrazi: DA pentru 4 treceri montane: A1, A3, A6 si A8. NU deocamdata pentru A13 montan si A Nordului partea montana.

AndreiB

E bine gandit daca o si inchid (cu o pasarela pietonala), dar probabil nu o vor inchide pentru ca e o masura nepopulara.

danpandrea

Pe harta proiectelor de infrastructură, un segment al nodului de la Brănești nu este afișat corect în raport cu ce se lucrează în teren. Am trecut cu roșu:


danpandrea


danpandrea

Față de filmarea de acum 2 săptămâni, nu am văzut vreun progres.


TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)