News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Noduri noi pe autostrăzile din România

Started by NGC, June 09, 2015, 11:21:54 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

sm33

Salutare. Eu am dat serch sa vad daca s-a mai scris, si nu am gasit. Din fuga masinii am observat ca langa podul ce traverseaza DJ602 peste autostrada A1, se lucreaza la bretelele de intrare si iesire pe sensul Bucuresti-Pitesti. O sa incerc asta seara sa fac si fotografii, dar duminica venind pe autostrada am vazut in zona panourile ce semnalizeaza lucrari in zona de realizate a conexiunii. Personal consider aceasta iesire excelenta, cum stau in Ciorogarla, ma ajuta extrem de mult. Nu stiu daca Emag-ul sau altcineva realizeaza investitia, dar cu riscul de a ma repeta, o consider excelenta. Sper sa urmeze cea de pe sensul Pitesti-Bucuresti.

panzer

Si eu am observat lucrarile in vara. Nu mi-a fost clar daca se si leaga la A1 sau lucreaza doar in perimetrul lor.
Poate te opresti sa faci 2-3 poze sa ne lamurim. N-am gasit nimic pe net si nici nu inteleg de ce acolo exista pasajul si nu fac si bretele de intrare -iesire.

danpandrea

^^Mă îndoiesc că se face nod A1/DJ602, din moment ce nodul A1/A0 va fi tangențial cu DJ602.

sm33

Salut. Am facut 2 fotografii, nu am urcat niciodata poze, stiu ca unul din colegi mi-a trimis acum cateva luni un tutorial, daca doreste cineva sa le posteze, le trimit via email, watsapp, etc sa le posteze. Da se face cel putin un seminod!


kitsune

http://pum.project-online.se/imgur/uploader-cc-by-sa-4/test-poze.html

E totul explicat acolo băbește. Unii dintre noi nu au cont de fb și nici nu vor să aibă de a face cu așa ceva. Dacă totuși nu poți, trimite-mi mie și le postez eu.
A, nu ai cum trimite pm, nu ai numărul de mesaje încă.
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

dr4qul4

Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

Europiu

Puteați adăuga și o micuță descriere...
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

sm33

Se construieste un nou nod pe A1 la intersectia cu DJ602. Descrierea am postat-o mai sus eu, doar ca nu am stiut cum sa urc foyografiile. Colegul mi-a dat o mana de ajutor si tin sa ii multumesc. Promit ca urmatoarele fotografii sa le urc singur, zona in care stau si traseul spre munca imi ofera suficiente puncte unde se construieste. A0 sud lot 3 cand o vrea Aktor sa inceapa, pasaj Domnesti etc. Oricum multumesc pentru ajutor! Seara frumoasa!

PlayStation

E foarte util nodul acela, acolo e cel mai mare depozit eMAG si ca sa ajunga cu marfa in bucuresti trebuiau sa o ia prin ciorogarla, chiar daca aveau autostrada la 50 de metri de depozit

panzer

Multumim sm33 si dr4qul4 (nici eu nu mai am facebook). Bravo.

E clar ca se leaga de A1. Sper sa nu fie doar pentru ei si sa se faca si vizavi a.i. sa avem un nod fuctional.

RaduG

#356
Am văzut vineri că se lucra la un nou drum de acces pe A2, în zona șantierului PORR, la intersecția cu DJ100. Este o nouă intrare pe A2, este un acces la cartierul rezidențial alăturat, sau doar e un drum tehnologic pentru șantierul celor de la PORR?

Poză din mers:



Captură din satelit:




Powered by API/PUM imgur uploader



danpandrea

^Va fi nod. S-a anunțat cu o pagină în urmă.

RaduG


alecu26

Am vazut si eu nodul pentru Emag. Chiar si fara acest nod...e de mult timp ca pe o anumita portiune, A1 acolo are nevoie de 3 benzi. Eventual corelat cu punctele unde vine A0 si penetratia (daca va fi vreodata) de la Ciurel.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).