News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

#5235
Felicitari Cutter si mult noroc in a obtine rezultatele pe care le dorim cu totii.

PS. De cand "ne-am" luat in gura am observat ca ai devenit mult mai diplomat. Mi-a placut acel interviu de la irealitatea in care prezentatorul tot incerca sa te faca sa "spui vinovatii" dar mai ales cum te-ai eschivat.  Iti recomand sa stergi/revizuiesti toate mesajele postate pe forum. Aici pe forum ne putem exprima cum vrem, dar in pozitia in care esti vei avea nevoie de mult mai multa rabdare. Trebuie sa-ti alegi cu grija vorbele, mereu sunt cate unii "la panda". Asta e, acum ai devenit "o tinta".
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

sorinuss

Felicitari Catalin !


rocklee

felicitari catalin ...si mult succes !!

runner

Felicitari Cutter! Sa ai grija si sa nu uiti niciodata de unde ai plecat! Sper ca ai cumpanit bine si iti doresc succes in activitatea ta. Am urmarit cu interes aparitiile tale televizate si am vazut cum ai crescut si a crescut acest forum precum si fundatia, chiar daca eu sunt abia la inceput aici. Dar sa stii ca urmaresc cu interes si cred ca imi doresc la fel de mult ca ceilalti pasionati aici, ca infrastructura noastra sa devina una normala si coerenta. Sper deasemenea, cu astfel de oameni pasionati si care pun suflet, tara noastra si mentalitatiile oamenilor din conducerea tarii sa se schimbe. Ai o misiune grea precum stii si sper sa reusesti si cu ajutorul nostru. Toate cele bune si mult succes, sa fie intr-un ceas bun!

cristi5

Iata o dovada ca Ciolos e tehnocrat, altfel al face apel (sau ar fi fortat sa apeleze) la pepiniera de "cadre", clienti, obligatii, rude. Pacat ca minunea va dura numai un an...

Mult succes!

boer_escu

Felicitari, Catalin! Succes si putere de munca pe noua pozitie!  :)


Raducu Popa

Felicitari si mult succes! Sa speram ca minunea va tine mai mult...e un pas spre normalitate...acolo trebuiesc oameni pasionati de infrastructura..

Ionut

Catalin nu e singurul pasionat de infrastructura din CNADNR/MT/autoritati. Sunt multi, dar sunt invizibili. Ar trebui oameni pasionati si dornici sa faca treaba la butoane, adica in management, nu doar la nivel de executie. Sunt si multi care dorm in papuci, dar na, avem promisiuni ca se vor schimba lucruri. Deja se schimba multe lucruri.

Va intreb asa amical. Cine dintre voi visa acum un an ca se va ajunge la asa ceva? Si noi suntem surprinsi de schimbarile din societatea romaneasca din ultimele luni. Sunt multe victorii ale societatii civile, in multe domenii.

nicolaem

Nu spera absolut nimeni acum un an. Dar imediat dupa ....
Cutter s-a remarcat pas cu pas. Imi amintesc cand l-am vazut prima data la tv la o intalnire/dezbatere pt masterplan cu Rus. Sa remarcat acolo,  a devenit "prietenul".
Generalizand trebuie sa intelegem ca societate ca doar asa putem schimba lucrurile in ansamblu. Prin implicare si mici victorii de etapa.
Vedeti si ciobanii astazi. Bravo lor

cutter

Vă mulțumesc tuturor pentru cuvintele frumoase! Sunt foarte mișcat!

În legătură cu comunicarea și colaborarea, nu vă faceți griji, sunt același om.

Quest

Felicitari Cutter, sincere felicitari ! Nu tin minte sa fi existat un alt PM anterior d-lui Ciolos, care sa-si fi dorit un consilier pe infrastructura, dar nu din categoria celor cu vechi state de plata in domeniu. Asta inseamna ca dinsul e constient de faptul ca PUM, prin multitudinea de informatii de calitate din domeniu pe care le vehiculeaza, e un trend setter de luat in seama. Iar tu ai devenit 'dispecerul' chemat sa sintetizeze informatiile de pe forum, asupra carora factorul decizional sa-si aplece urechea.

Va suna cumva a exprimare de cartier, dar ce mi se pare important in postura ta este sa nu te lasi "facut din vorbe". Crede-ma ca vor fi destui care vor incerca. Cu cit vei fi mai influent pe infrastructura la PM, cu atit vor fi mai multi cei care vor incerca "sa te faca" ptr ca tu la rindul tau "sa-l faci" pe el... Reusita ta va tine de cit de stapin pe problematica vei fi (ca sa poti respinge 'sub tine' lucrurile aparent ok, dar care la o privire mai atenta se dovedesc a fi de fapt 'cusute cu ata alba'), dar si cit de persuasiv vei fi 'peste tine'.
Common sense will get you far !

myid

#5246
Sincere felicitari Catalin !

ASCORO saluta decizia PM si iti ureaza mult succes ! Ne ai pe toti de partea ta ! GO ! GO ! Go !

https://www.facebook.com/buildingromania/photos/a.218546151616024.56190.218533228283983/732695600201074/?type=3&theater

tonică

Catalin, sa fie intr-un ceas bun!
Este la o adica un pas mare inainte si un semn clar ca opinia societatii civile a inceput sa insemne ceva in tara asta. Daca inca traiam cumva din amintiri povestind cunoscutilor despre perioada in care consilierul unui ministru al transporturilor era parte activa pe forum si chiar ministrul avea intalniri cu unii dintre noi acum ma bucur enorm sa vad ca contam iar, de data asta intr-o si mai mare masura.

carutasul

Quote from: cutter on December 15, 2015, 09:52:26 PM
Vă mulțumesc tuturor pentru cuvintele frumoase! Sunt foarte mișcat!

În legătură cu comunicarea și colaborarea, nu vă faceți griji, sunt același om.

Cred ca ai facut alegerea corecta. Nu putem critica la nesfarsit, daca atunci cand avem ocazia sa facem, nu facem.
Nu iti face griji, nu vei ma fi chiar acelasi om :)
La un moment dat vei ajunge sa girezi unele compromisuri. Politica e arta compromisului, si o sa ai dreptate.
Pe de alta parte, noi astia de pe margine nu agreem compromisurile. Asa ca o sa ajungi sa trebuiasca sa iti aperi optiunea.
Sa stii ca in acel moment, o sa avem dreptate si noi si tu :)

runner

Quote from: Ionut on December 15, 2015, 09:09:55 PM
Catalin nu e singurul pasionat de infrastructura din CNADNR/MT/autoritati. Sunt multi, dar sunt invizibili. Ar trebui oameni pasionati si dornici sa faca treaba la butoane, adica in management, nu doar la nivel de executie. Sunt si multi care dorm in papuci, dar na, avem promisiuni ca se vor schimba lucruri. Deja se schimba multe lucruri.

Va intreb asa amical. Cine dintre voi visa acum un an ca se va ajunge la asa ceva? Si noi suntem surprinsi de schimbarile din societatea romaneasca din ultimele luni. Sunt multe victorii ale societatii civile, in multe domenii.

Sincer eu visam! De când Iohannis a iesit presedinte , pentru ca mi-am dat seama ca mentalitatea oamenilor s-a schimbat si ca numai acceptam orice compromis si pentru ca stiu cum a lucrat la Sibiu! Este un inceput si ne aflam la începutul drumului, calea e lunga , dar noi am inceput sa fim mai constienti de puterea noastra si ne facem din ce in ce mai ascultati. Totul e sa nu ne ratacim calea si sa ne vedem scopul atins.