News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069

Da, toata stima ptr Timisoara. Gasesti biciclete pe care le inchiriezi cu fise. Dezavantajul e ca sunt putine biciclete la un centru.

NGC

Veniturile lunare încasate de directorii generali ai Complexului Energetic Hunedoara.

http://www.cdep.ro/interpel/2015/r7643A.pdf

dr4qul4

Salariul nu mi se pare exagerat. Daca e brut...atunci e chiar mic.

Insa...ce cuantum au bonusurile si primele? Si mai ales ce i se deconteaza?

Sa nu va mirati daca are un card de protocol pe care isi cumpara tot: mese la restaurante scumpe, haine de firma, bautura si tigari.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Quest

Quote from: danutzu_1069 on September 05, 2015, 02:48:22 PM
Da, toata stima ptr Timisoara. Gasesti biciclete pe care le inchiriezi cu fise. Dezavantajul e ca sunt putine biciclete la un centru.

danutzu_1069 tu la ce biciclete inchiriabile pe fise la TM te referi ? Eu sint din TM si ma folosesc de sistemul integrat cu transportul in comun, prin care cardul incarcat cu o suma ptr transportul obisnuit cu mijloacele RATT, il folosesti si aici ptr a-ti lua gratuit bicicleta. Vad ca la Cluj e in curs de-a se da drumul la ceva f. asemanator cu sistemul de la noi. Horatiu probabil stie amanunte.

Problema de la TM este ca la sfirsitul zilei bazele de parcare a bicicletelor sint f. neuniform incarcate, motiv ptr care in timpul noptii pina a doua zi de dimineata un camion redistribuie uniform bicicletele in oras, ceea ce e o dovada ca drumul de intoarcere acasa lumea il face ori pe alt traseu, ori cu alt mijloc de transport, conduita care duce la debalansul de care aminteam.
Common sense will get you far !

horatiu.cosma

http://www.ziardecluj.ro/prima-zi-de-cluj-bike-biciclete-pe-alocuri-stricate-si-murdare-statii-nefunctionale

Inca sunt probleme cu sistemul informatic, dar se vor rezolva cat de rapid. Am trecut azi pe langa un stand de biciclete si arata destul de bine(bicicletele), o sa incerc sa inchiriez una, si va dau mai multe detalii.

danutzu_1069

@Quest,
Eu am fost ... musafir in  Timisoara si e posibil sa gresesc.
Eu am vazut ceeace e in poza din articolul asta:
http://www.opiniatimisoarei.ro/tu-stii-cum-sa-inchiriezi-o-bicicleta-din-statiile-ratt-cat-e-amenda-pentru-cei-care-nu-le-inapoiaza-la-timp/02/06/2015

si da, am citit acum articolul.

Ionut

Da, doamna, da!™
Mai nou iau si mita. 10% oricum e la oferta, ca Vanghelie lua si jumate.
CC: DNA.

Va rog discutati faptele primarului, fara politica. Stiu ca nu va puteti abtine, deci zic sa discutati, dar civilizat.

horatiu.cosma

Problema cea mai mare e ca vine Basescu in loc  :(.

ion59

Probabil Oprescu este o excepție (în sensul că ar lua mită). Toți ceilalți dinaintea lui de la PMB au fost niște sfinți!

dr4qul4

Oprescu a fost singurul care a facut ceva.
De ce sa ne mire ca facea si din astea? Doar era invatat de cand era doctor.

Din pacate predecesorul sau.....?Bordureanu.... Sta linistit.


Oricum, ramane de vazut daca au si probe directe. Ce zice DNA-ul este doar un scenariu, si trebuie sa probeze cu dovezi clare.

25000 de euro...puteau fi pt o operatie
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

cutter

Ionuț, cînd am citit dimineață n-am înțeles nimic, adică sugera mesajul tău că Oprescu a fost săltat de DNA, dar nu-mi venea să cred :))

Cea mai tare veste a anului! Iu-huuuuu!

dr4qul4

Poate ajunge primar Nicusor Dan.

Rezolva complet traficul din Bucuresti. Interzice masinile si din 4 benzi pe Magheru, pe 2 planteaza flori, pe 1 face pista de biciclete si pe prima o lasa pt autobuze.....electrice bineinteles.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

cutter

Bagă pe SSC trolling de-ăsta. Aici nu-ți merge cu Ionuț :)

horatiu.cosma

Suntem prea civilizati in comentarii, bravo Ionut pentru asta :).

Ionut

Ar merge sa facem un thread in care sa discutam despre viitorul primar... cum ar trebui sa fie, proiecte prioritare etc etc... Ba chiar putem face dupa aia si o scrisoare deschisa API in care sa prezentam o pozitie a comunitatii. Problema e ca nu cred ca vor fi discutii civilizate care sa aiba cateva concluzii concrete. :(