News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MNU

Masinile 4x4 (daca sunt) sunt bune pt ierni cu zapada/polei. Si pe autostrada ninge.

Eu as intreba altceva:

De ce nu se cumpara niste masini mai puternice special pentru Politia Rutiera de pe autostrazi?

igorashu

Aici zice că-s varianta 4x4. Probabil se poate căuta licitația ca să vedem exact echiparea.

cezar-mario2012

#2807
Din cate știu achiziția nu se face prin  Dacia direct, ci prin dileri. Acum un an au cumpărat prin AutoMargus Pantelimon. Nu stiu daca fac si serviciile pentru ele.
Acestea sunt cumpărate prin SC Renault Comercial România.

dr4qul4

Nu avem nevoie de mașini mai puternice.
Au câteva, donate sau confiscate pe care le țin mai mult de proba.
Chiar credeți ca va fugi cineva de o mașină de poliție pe autostrada?
Nici nu incepe bine urmărirea ca se termina autostrada.
Si la cate noduri avem noi, nu prea ai pe unde sa ieși sa nu te prindă. Poate doar sa ieși prin camp, dar atunci e mai bun dusterul.

PS. Chiar sunt curios ce dotări au. Prețul pare bun. Chiar daca adaugam prima de casare. Sper sa nu fie benzina :D
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

rocklee

domnule PONTA ....VREM AUTOSTRADA SIBIU PITESTI ....Cati oameni mai vreti sa moara pana luati o decizie ...cat singe mai trebuie sa curga ...domnule RUS ....Cate mame mai trebuie sa isi plinga copiii domnule NEAGA ....PINA FACETI ACEASTA AUTOSTRADA .... O:-)

florin74

#2811
A mai picat o firma de partid a PSD-ului. IMOBLUX   Construct. Aripa Vanghelie. I-a calcat Diicot. Evaziune fiscala.  57 milioane lei prejudiciu. A mai rămas TelDrum, Vega 93 dintre cele mai marisoare de la PSD. Cel putin pe astea le stiu eu. Pariuri cine urmează? Astia tocmai un castigat un lot din centura alesd si erau foarte agresivi in preturi. Avem acum explicatia.Apropo, la autostrada Tg Mures Ogra cine a fost pe primul loc? Vega 93. Si pe al doilea lot au fost pe lcul 2. Teldrum au fost si ei pe locul 2 la Ogra Iernut. Cum se leagă intre ele...

adiarc

odihneasca-se in pace...sper ca au un loc calduros dupa gratii
pacat de angajatii acestor firme
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

numarul deceselor a ajuns la 3 si al victimelor la 7...cei care tergiverseaza la nesfarsit autostrada Sb-Pitesti au mainile murdare cu sangele acestor oameni

http://turnulsfatului.ro/27862/actualizare-tragedie-pe-valea-oltului-accident-cu-trei-morti-si-patru-raniti.html
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

reed


adiarc

comentariile celui care filmeaza sunt cat se poate de sugestive
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

panda_no 5

Eu sunt satul de cate resurse se aloca pentru toti profitorii de la putere in general.
Biroul este undeva intre P-ta Victoriei si Cal Dorobanti
De cate ori vine cite o nulitate sa vedeti cum se elibereaza toate intersectiile.
Procesul se desfasoara in felul urmator:
Apare cate o masina ( motocicleta) cu 5-10 minute inainte de a trece " oficialul".
Din masina coboara agentul sau agentii, ies in mijlocul intersectiei, bulibasesc circulatia pina trece nulitatea si cum a trecut se urca in masina si pleaca.Ii doare in fund de ceilalti soferi.
Inchipuiti-va urmatoarele intersectii ale Bd Stefan cel Mare cu :Barbu Vacarescu - Tunari, Polona - Calea Floreasca, calea Dorobantilor, Str Caderea Bastiliei - Str Roma, Bd Lascar Catargiu - Bd Aviatorilor.Toate aceste intersectii se blocheaza pentru a trece primul ministru la munca.
In fiecare intersectie se afla cate un echipaj care blocheaza intersectiile.Masina PM-ului este insotita de alte cateva masini.
Asta cand vine el. Daca e sedinta de guvern, scena se repeta la fiecare ministru care vine la sedinta.
Cat tine sedinta in P-ta Victoriei sunt cate 4-5 motociclete si 4-5 masini de la circulatie.Asta in afara de masinile din coloana oficiala.
La fiecare oprire a circulatiei se blocheaza automat toate stradutele din zona.
Doamne ce mi-ar place sa prinda fiecare semafor de cite 3, 4 sau 5 ori.Si sa stea intre ceilalti soferi sa le auda injuraturile.

adiarc

oare este legal sa-ti faci campanie electorala , PE BANI PUBLICI ??? , pe impozitele platiti de noi toti ? este din start un dezavantaj clar pt ceilalti si un lucru profund antidemocratic......se cheltuie sume colosale pt carburanti , etc si politistilor de la rutiera care trebuie sa patruleze non stop pt a face educatie rutiera li se spune ca nu au buget de combustibil...strigator la cer
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Nashipa

Aia nu sunt politisti, sunt fostii gardieni publici de la primarii, impostori care se cred politisti.

MNU

Politia locala este un lucru normal. Daca este si organizata corespunzator este chiar benefica.

In Timisoara, functiile de conducere sunt asigurate chiar de fosti politisti din Politia nationala.