News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

Si eu cred ca soluția pentru noi este de a face autostrăzi half-profile, macar pentru zonele de munte.
Economia de cost este imensa, viaducte, poduri si tunele executate doar pe un sens.
Iar ca beneficii: am avea un 2+1 care ar permite depășirile si viteza ar creste de la 30-40 km/h la 90-100.
Aproape aceeași creștere am avea si la deal si la câmpie prin ocolirea localităților si eliminarea intersecțiilor la nivel.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist


alin_simeriaveche

azi am asteptat autobuzul de la simeria veche spre jud Mures. A oprit o camioneta cu nr de Bucuresti dar cu grai moldovenesc si m-au intrebat daca stiu unde este statia de betoane Strabag de la Romos ca sunt interesati de ea

alecu26

nu exista statie de betoane la Romos.

Statia e la Sibot. La Romos mai exista doar birouri...si sunt exact langa sensul giratoriu, pe partea opusa cu CF sa zic asa, cadranul sud-estic al intersectiei.

Dar cine intreba??? soferul de la microbus???
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

alin_simeriaveche

da, el a intrebat. Erau echipati in salopete si in camioneta aveau ceva scule. Initial am  crezut ca sunt de la drumuri si poduri

Goldmund

(la A1...)
Ce faci Ionut, draga?
Am dat copy & paste pe un text al lui delacroix pentru ca dansului doream sa-i raspund si nu celui care era deasupra mea, respectiv teocharis si nici celui de deasupra lui....Cum ai lasat tu acum textul, e total aiurea.
Mersi pentru intelegere

Ionut

Goldmund, foloseste "@user". Urasc sa vad quote-uri IMENSE. Nu are rost...
Merci de intelegere. Keep it clean! :cheers:

ciprebbe

De aseara au inceput sa zboare masinile prin Cluj

Un limitator de viteza nesemnalizat in cartierul Gheorgheni din zona Interservisan le-a dat batai de cap soferilor.


http://www.youtube.com/v/sbwzU8jFXKY
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

adiarc

carambol in Rusi ( Sb ) ...in prima curba de la intrarea dinspre Medias...4 sau 5 masini implicate..nu mi-am dat seama de cauza , dar ori a patruns careva pe contrasens , ori a iesit careva din curte fara sa se asigure suficient
atentie la neatentie



"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

multumesc celor , care , de fiecare data cand pomenesc de Copy-Paste , imi dau cate un dislike.....  :puke:
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alin_simeriaveche

Eu ti-am dat like pt asta

Ionut

Adi, nu poti multumi pe toata lumea.
:cheers:

stangabriel

#2457
Eu multumesc tuturor pentru poze. E pacat ce se intampla cu investitiile. Speram ca macar acum sa forteze ceva.

http://www.wall-street.ro/articol/Auto/172111/harta-rutiera-a-calitatii-drumurilor-din-romania.html

Doua forumuri, peundemerg.ro si forum.construim-romania.ro, care dezbat probleme de infrastructura au intocmit impreuna o harta rutiera a calitatii drumurilor din Romania, pe baza constatarii soferilor care au parcurs diverse trasee.

Citeste mai mult: http://www.wall-street.ro/articol/Auto/172111/harta-rutiera-a-calitatii-drumurilor-din-romania.html#ixzz3D80c4UCZ
Follow us: @WallStreetRo on Twitter | WallStreetRo on Facebook

adiarc

multumesc tuturor...chiar si celor care dau dislike-uri...asta ma ambitioneaza mai mult decat like-urile....
acum ....se vede clar care este realitatea din teren...si eu o sa fac tot posibilul pt a o ilustra cat mai bine...
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

stangabriel

Ha,imi amintesc un comment la un articol cu poze si filmari facute de voi si unul spunea intrigat: Da pe astia cine ii sustine/finanteaza? Ca parca suntem impotriva sistemului. Macar daca opozitia de fiecare data ar da voua bani de benzina sau kerosen.

Ca un bilant,dupa atatia ani de informare corecta,cred ca s-au atins multe corzi sensibila ale autoritatilor. Ma bucura fiecare raspuns primit de la conducere. Sa ne punem intrebari cand nu le mai primim nici pe acelea.

Stiu ca e parcare,asa ca eu completez stirea despre Lotul 3 cu afirmatia lui Dans Snova(sa nu se supere Ionut) Terminarea lucrarii va fi in noiembrie-decembrie...