News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

rizzuh

Quote from: lupualb on March 29, 2018, 10:06:27 PM
Avem ceva alegeri in 2020?

Da, alegerile parlamentare si implicit formarea unui nou guvern. Ar fi perfect ca majoritatea proiectelor sa se termine in 2019 si 2020, nu? ;)

dumbravaandrei

Ba.... sa vii cu fituica, si aia sa fie prost scrisa... da-o-n decedatii matriarhali si patriarhali ai... bomba nucleara e singura noastra sansa...

rizzuh

#10157
Quote from: Ionut on March 29, 2018, 03:53:42 PM
In seara asta de la ora 11:00 pe DIGI24 la Impartial vorbim despre drumuri. Printre invitati... Alin Serbanescu si eu. :) Sa vedem ce iese.

Declaratii importante facute de Alin Serbanescu:

  • LD4 va fi gata anul acesta.
  • Nodul Iernut va fi gata anul acesta in 2018. Chiar daca are termen de executie de 18 luni, va fi gata.
  • Sectiunea E va fi scoasa la licitatie pana la jumatatea acestui an. Ionut ii aminteste ca a spus ca va fi scoasa in februarie anul acesta, termen depasit.
  • LD3 cade pe bucati. Nu stim daca constructorul va termina. Noroc ca ne-am facut aceasta antrepriza de constructii, sa putem prelua noi.
  • Nu se pot rezolva problemele pe ST3 ulterior deschiderii traficului.
  • (vorbind despre regulamentul receptie) Nemtii deschid drumurile nefinalizate? Poate vreti sa dam drumul pe autostrada sa circulam pe pamant?!
  • 21 de milioane alocate pentru Pasajul Domnesti din fonduri europene. Anul acesta se vor incepe lucrarile. Am gasit o solutie pentru tramvai - vom face o extensie de 6 luni.
  • In 2016 am avut 0 kilometri. (adica cei finalizati in 2016 iarna dati in 2017 in circulatie de catre noul guvern)
  • Noi vom avea conform master-planului 1800 de km de autostrada.
  • BREAKING NEWS: Drum Expres la profil de autostrada. Va fi un drum expres atipic. Mai evoluat decat un drum expres, aproape ca o autostrada.
  • Anul acesta vor fi gata 60 de kilometri de autostrada. Vor fi sigur. Poate veti avea o surpriza sa fie mai multi.
  • Doar 1500 km din 17000 km de DN sunt afectati de gropi.

TibiV

Quote from: rizzuh on March 29, 2018, 10:25:22 PM
Da, alegerile parlamentare si implicit formarea unui nou guvern. Ar fi perfect ca majoritatea proiectelor sa se termine in 2019 si 2020, nu? ;)
Nu, ar fi total contraproductiv sa se termine ceva in 2019 (atunci vor fi prezidentiale si europarlemntare).
Ptiu, scuipa in san !... Cum sa inaugurezi ceva pe mandatul actualului presedinte ?!?!...

La proiectele mici, locale, pamblica se taie in mai-iunie, sa nu uite alegatorul de la mana pan'la gura cine a facut...
Din aceleasi motive temeinice, pamblica la proiectele mari, nationale, se va taia in noiembrie-decembrie...
(OS3... Ring a bell ?!... ;) )

(Asta este fix motivul pentru care NU cred ca vor presa anul asta pe ST1 si ST2... Motiv sustinut de alocarile din Legea Bugetului de Stat... :( )
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dumbravaandrei

Ionut daca intri intr-o pauza pe forum, nu-i ridici la final mingea la fileu cu ciotul A3 din Bucuresti? Sa-l intrebi a cui e vina ca de atatia ani nu terminam 4km de A?!? Ca 2018 sare din schema pentru circulatie pe acolo

rizzuh

Cred ca CNAIR a calculat cei 60 km in acest mod:

  • A1 Margina - limita sectiune E: 4 km
  • A3 Petricani - DNCB: 6.5 km
  • A3 Ungheni - Ogra: 10.1 km
  • A3 Ogra - Iernut: 3.6 km
  • A3 Nod & Pod Gilau: 0.8 km
  • A3 Gilau - Nadaselu: 8.7 km
  • A10 Aiud - Decea: 12.5 km
  • A10 Decea - Turda: 16.3 km

Ies 62.5 km, din care doar 45 circulabili. Doar asa mi-a iesit cat mai apropiat de 60 km, cu bucati deja gata incluse anul acesta dar si bucati pe care nu se va putea circula.
In declaratii zic ca si LD3 si LD4 vor fi gata... are logica, nu? :lol:

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

#10162
V-a placut?!? :lol: A fost bine? Sper ca sunteti OK cu interventia mea.

Chestie off the record dupa emisiune, printre alte ineptii si mizerii:
In iulie (2018) semneaza contractele pentru TOATE cele 4 loturi din Craiova-Pitesti. De notat. Vorbim in iulie.

HVMihnea

@Ionut, a fost genial. Eu cu siguranta m-am distrat. "Domnul" Serbanescu, bineinteles, nu reuseste nicicum sa lege 2 idei. Partea mea preferata a fost cu drumul expres in regim de autostrada. In general nu ma leg de asta, dar... tare bine i-ar prinde un flacon de Visine  :o

rizzuh

Quote from: Ionut on March 30, 2018, 12:09:02 AM
Chestie off the record dupa emisiune, printre alte ineptii si mizerii:
In iulie (2018) semneaza contractele pentru TOATE cele 4 loturi din Craiova-Pitesti. De notat. Vorbim in iulie.

:drool:

Stai... la cel putin 2 loturi trebuie anulata licitatia. Deci...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:rofl:

Este clar, isi cred propriile minciuni, daca pana si off-the-record a zis asta.

Europiu

Fara sa te superi, Ionut, dupa mine ai fost un pic prea bland. Adica "nerusinat" cred ca a fost cel mai tare apelativ folosit. Bine, langa domnisoara Pop probabil ca mai mult nu se cuvenea :)
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

a fost tare aceia cu tunelurile...o savedeti ca pana in.... le scotem la licitatie ..... :lol: >:(

lonut ... :gj: :thumbsup:

Quest

Am pus pe threadul de Discutii cu CNAIR linkul la emisiunea cu Ionut & Serbanescu.

http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=398.msg190804#msg190804
Common sense will get you far !

kumar

Felicitari @Ionut!! Ai avut o prestatie foarte buna.
Serbanescu asta e un personaj grobian. Fata lui cerea palme ca sa isi revina, dar nu mai are nicio sansa.