News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

Este o barieră care limitează accesul camioanelor peste 5.5 metri. Rămâi înfipt în ea dacă ai camion peste înălțimea respectivă în loc să te înfigi în tablierul podului/pasajului.

Dominik

#10141
 Limitatoare de înălţime.
You're in Steelers Country

Io

Pentru podul de cale ferata. Am inteles. Multumesc.
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

NGC

#10143
Caut un mesaj de zilele acestea in care era citat Sova si zicea ca nu autoritatile sunt de vina. Mai stiti careva pe unde este?

KenyaSong

^ Ultimul de la Distractie maxima cu ineptii

Lvs_tm

Quote from: Io on March 27, 2018, 07:40:02 PM
Pentru podul de cale ferata. Am inteles. Multumesc.
Exact, se numeste poarta de gabarit si este des intalnita la supratraversari de cf la drum.

perfidus

#10146
Quote from: nrb on March 28, 2018, 08:40:12 AM
Așa e!!! http://zhd.ro/eveniment/un-nou-caz-bechtel-ultimatum-intre-cnair-si-spaniolii-care-construiesc-lotul-3-lugoj-deva/
Desi are legatura cu A1 e deja subiect de cancan: articolul citat m-a amuzat foarte tare, in special prin declarația lui alin serbanescu (cu litere mici).

Quote
Ce spune cei din Compania de Autostrăzi

,,Constructorii aveau termen să răspundă Ministerului Transporturilor dacă mai doresc să continue lucrările. Noi am prelungit termenul până pe data de 29 martie 2018, să nu fim băieţi răi, şi aşteptăm. În legătură cu nodul de la Holdea, ei tot cer bani, dar noi nu le-am dat ordin de începere a lucrărilor.  Ei s-au apucat de el şi l-au construit, iar acum fac tot ce pot să facă, au atras în capcana dezbaterilor şi nişte oameni nevinovaţi, în condiţiile în care nodul n-are nicio valoare fără lotul de autostradă finalizat. Mai au un ecoduct care zic ei că l-au făcut, dar nu se găsesc acte că ar exista ordin de începere a lucrărilor şi mai au o rampă care au demolat-o în octombrie 2016 şi n-am mai reconstruit-o nici până acum. Au făcut-o prea scurtă – n-au ţinut cont de studiul SF –, au făcut-o pe o zonă de alunecări şi s-a dărâmat rampa. Pentru unele lucrări nu au existat ordine de începere a lucrărilor, iar altele sunt în degradare s-au nici nu le-au făcut. Pe ce să le dăm bani? Noul Dobra este în contractul de bază, nu sunt lucrări suplimentare. Ei au executat o parte din lucrări pe care noi le-am plătit, dar mai au de finalizat un pasaj, rampe şi umpluturi. Ei pretind că au făcut ceva, dar au făcut nişte lucrări atât de proaste, încât nu avem cum să le plătim", ne-a declarat Alin Şerbănescu, purtător de cuvânt la CNAIR.

Am subliniat esentialul   :lolz:


Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

rizzuh

QuoteNoul Dobra este în contractul de bază, nu sunt lucrări suplimentare.

Inca o minciuna de la CNAIR. Supratraversare != nod rutier.

Ionut

In seara asta de la ora 11:00 pe DIGI24 la Impartial vorbim despre drumuri. Printre invitati... Alin Serbanescu si eu. :) Sa vedem ce iese.

perfidus

 :fence: :popcorn:
(scuze Ionut :D , adaug si text ca sa nu iau avertisment)
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

danutzu_1069

Ha..., sa-l faci zdrențe!!
Desi.... depinde de moderator si ce vrea el...

Ionut

Mda, depinde si de moderator. Moderatoare, de fapt. Fiind o doamna de fata, poate ne vom comporta civilizat. :)


voicul

Imi schimb semnatura:

Sa vina TOMTOM in B. Doar datoriata PMB, sigur am mai urcat 1 loc in top-ului statului in trafic!

Si ce nu inteleg:
Acu 7 zile (cat a nins): mergeam in cerculete, cu drifturi si nu deranjam pe nimeni. Am parcat 5 zile la rand pe acelasi loc (care nu e de la primarie)!
Deci unde au disparut masinile cat a nins SAU de unde au aparut toate acum ca a venit soarele?

TibiV

Buna intrebare !...  :lol:

Dar trebuie sa iti schimbi semnatura inca o data...

Quote from: voicul on March 29, 2018, 09:27:13 PM
Doar datoriata PMB ....

;)

(dar corect este sa fie din cauza, sau sa bagi in ghilimele... "datorita"...)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)