News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

Eu zic sa-l comparam pe Cuc cu Buse si sa-i judecam pentru declaratii dar si si pentru ce au facut la minister, iar pe Homor cu Ionita.

Sau l-ati uitat pe Buse? El a fost ministru, chiar daca parea ca Homor e sefu :))
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

GDPR

I-am comparat deja prin prisma executiei bugetare la 30 septembrie:

Diferente cheltuieli de capital CNAIR 2017/2016: 1,000.4 / 1084.0 mil lei.

Depinde cum privesti lucurile: buni amandoi sau slabi amandoi. Eu aleg a doua varianta.

dr4qul4

Pai nu e bine. Ca anul trecut in primele 6 luni a fost Costescu, nu Buse.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

GDPR

Ma refeream la Ionita vs. Homor  O:-)

dr4qul4

#9574
Stii care e problema cand compari doar cheltuielile? Depinzi enorm de predecesorii tai, pentru ca vorbim de proiecte multianuale.
E si greu sa cheltui bani cand vine ISC-ul si opreste santierul pentru ca inaintea ta s-a lucrat fara autorizatie de constructie si e si mai greu cand nu se lanseaza nici o licitatie importanta si nu se semneaza mai nimic in anul precedent.
Homor puncteaza la mentenanta (si partial la ideea de regie propie, pe care insa a dus-o in ridicol), in schimb foarte slab pe licitatii si proiecte noi.
Ionita puncteaza putin la licitatiile lansate. Nu foarte mult pentru ca nu s-a facut nimic la SF-uri. Nu ar fi punctat nici la licitatiile de lucrari (facute pe proiecte antice) dar il salveaza ofertantii. A folosit tactica: tot inainte, si vedem ce iese.
Amandoi raman slabi pentru ca nu au schimbat nimic in CNAIR.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

TibiV

Incet, incet, am ajuns la vorba lui adiarc...

NU ai ce sa schimbi in CNAIR/CNADNR !
Totul la WC, tras apa, si facut ceva nou de la zero.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

NGC


voicul

#9577
Intreb aici ca e mai vizibil:

Ce se intampla cand:
Tramvaiul nu mai circula (este inlocuit de autobuz pe aceeasi linie), nici macar stalpul cu semnul pe care era inscris numarul tramvaiului nu mai este (a fost mutat de pe refugiu pe trotuar), dar semnul de ocolire (deci sa o iau pe strada) este prezent.

Legal pot sa trec prin statia de tramvai, tinand cont ca este doar un refugiu abandonat?

Allex

Daca este prezent semnul atunci trebuie sa il respecti. Deci nu ai voie pe acolo. Nu le da politistilor motiv sa te opreasca.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

dr4qul4

si daca nu e semnul, ai grija la linia continua.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

alecu26

Quote from: voicul on October 27, 2017, 10:31:21 AM
^^^
Si dupa ce nu dau autorizatii si nu platesc, tot CNAIR este disperat sa deschida km?

Ceva nu este "fair" aici  :lol:

Cum, nu a zis Cuc ca e partener serios statul roman? Si Stroe la fel? Ce conteaza acolo cateva zeci de procente intre progresul fizic si cel financiar? Multinationalele care sug sangele poporului au de unde.
Drumurile noastre POATE;

alecu26

Stati ca ne zice NGC ceva. Liniste sa auzim.

Drumurile noastre POATE;

dr4qul4

IVC ar putea fi lotul 4 din PiSi. C venind de la Curtea de Arges
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

dumbravaandrei

Sau IV - Cristian-Rasnov  :lol: :lol: :lol:

NGC

Si eu care credeam ca o sa trec neobservat. :D

Nu are legatura cu A1 si nici cu A3.

E mai mult un indiciu pentru mine, pentru ca sa nu uit sa va zic ceva zilele viitoare. :p