News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Europiu

La mulți ani și drumuri bune tuturor!
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

alexV

la multi ani! cand si unde bem o bere? cluj, bucuresti, altundeva?

oaspetele

In mod normal ar trebui sa ne dregem cu niste beri chiar pe buza de la Gilau, dar daca bem toti cine ne transporta?
La multi ani!

Ionut

Putem relua întâlnirile. Nu prea au avut succes. :)

JohannDB

#9259
Un simplu și sincer LA MULȚI ANI....... :cheers:....... :gj:........ :hug:........ :cake:.... Viță lungă și "drumuri bune"!!
   P.S. Niște întâlniri "te-a-tet", ar ceva, pentru a nu mai fi "niște iluștrii necunoscuți"....

JohannDB

Cred că aici este poate locul unei scurte întrebări... Am vrut să postez niște imagini de acum câteva zile, legate de taluzul debleului de pe A6 , dar nu pot de pe "găleata" cu poze , că mă trimite la "Photobucket.com/P500" și pas de mai încarcă poze pe forum.... Dacă are careva ceva date rog, măcar în privat, câteva lămuriri. Am absentat o perioadă mai lungă și nu am mai utilizat "găleata".... Mult lăudatul vest stă prost cu netul; deși stai cu banii în mână, primești răspunsul că n-au net !!

Ionut

Nu mai folosi photobucket!
Este acum disponibil un tool de upload imagini facut de cristi5 care foloseste imgur.com.

Vezi aici:
http://proinfrastructura.ro/poze.html

Este FOARTE simplu de folosit. Te rog sa il incerci. :)

CristiM

 eu folosesc https://postimages.org/, are meniu si in limba romana.
cu imgur nu vad pozele de la servici  :D, ......limitare de provider ..........
"Românului îi e greu până se apucă de treabă că de lăsat îndată se lasă"   Ion Creanga

csebi24

#9263
Oameni, recent m-am intors din croatia. Nu putem cumva sa-i luam pe ei sa ne faca autostrazile? Adica din Zagreb pana in Split 400 si ceva de km de autostrada. Cred ca am trecut prin vreo 20 de tuneului. Vreo doua aveam aproximativ 6km. Serios, chiar nu putem sa-i aducem pe ei sa faca? Ca vad ca se descurca de minune.

Cand am intrat in tara, m-a si cuprins depresia. Nu se poate asa  :( :(


LE : Sa nu mai vorbesc de ring-ul care il are Ljubljana, oras cu cateva sute de mii de locuitori.

Ionut

Se poate plati pentru consultanta in vederea elaborării documentației de licitație pentru tuneluri Lugoj-Deva, de exemplu. Dar e mai usor sa fii incompetent, să fugi de responsabilitate și să te dai destept.

tom_sawyer

Astia de la CNAIR insista cu 90 km de autostrada deschisi anul asta:

Quote'Aşteptările noastre sunt mari. În acest an ne vom respecta angajamentul şi vom veni cu o clarificare în acest sens undeva la sfârşitul lunii noiembrie, atunci când, spunem noi, lucrările practic o să ia în zona de conservare şi o să venim cu clarificări ulterioare. Termenul pe care l-am asumat şi kilometrii pe care i-am asumat sunt cei 90. Primii 15 kilometri au fost daţi în exploatare, astfel încât, la finalul lunii noiembrie, cine nu a înţeles că trebuie să îşi respecte termenele asumate, repet termene asumate împreună cu antreprenorii, vor suporta consecinţele de rigoare', a spus Ştefan Ioniţă, la o dezbatere organizată de Comisia pentru transporturi şi infrastructură, din cadrul Camerei Deputaţilor.

Ma gandesc, citind printre randuri, o fi vreo strategie ca sa aiba pretext sa "dea" in constructori? Adica in noiembrie sa ii arate cu degetul "uite, ne-am asumat impreuna si voi n-ati reusit sa terminati"...

Ne poate da @cutter mai multe detalii, daca a participat la dezbatere, chiar nimeni nu l-a tras de maneca pe dl.Ionita?

AdrianB1

Pai de unde viseaza ca aduna cei 75 km diferenta? Cele 2 bucati din A10 ar aduna doar vreo 30km, in rest nu e nimic pe-aproape de finalizare, pe Lugoj-Deva am inteles ca nu se deschide nimic pana la vara viitoare.

tom_sawyer

Se refera chipurile la loturile 3 si 4 Lugoj-Deva. Dar eu cred ca si ei sunt constienti ca nu se vor deschide anul asta, de aia ma intreb care o fi strategia sa insiste ca se vor deschide.
E doar faptul ca au apucat sa promita la inceputul anului si acum nu mai vor/pot sa dea inapoi sa e ceva mai mult de atat...

alecu26

si pe noi ne cearta Vancouver sa nu facem bascalie.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

voicul

Daca maine inmatriculez o masina (deci in sept), platesc impozit la stat pe tot anul 2017, nu?