News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

cristi5

#9615
Bun, e datoria societatii civile sa ii demaste minciuna. De cate ori iese cu 150, hop si noi cu tabelul cu prognoze.

E o minciuna (mare dar) inofensiva, practicata de-a lungul anilor... Chiar nu inteleg ce te surprinde.

E si un fel propagandistic de a compensa nerealizarile din 2017. E nevoie de multa propaganda si de perdele de fum pentru a masca alte domenii: salarizare, justitie... Asa ca promitem autostrazi (ca putem da vina pe constructorii straini), facem comisii parlamentare, etc.

Cred sincer ca daca (ipotetic) mergem in audienta si vorbim o ora cu el numai despre tabel, el la sfarsit tot 150km o sa zica. Asta cere acum situatia...

SkyPilot

Quote from: Ionut on November 08, 2017, 09:01:45 AM
Deci nu e gluma, e minciuna.

QuoteSă nu pui niciodată pe seama răutăţii ceva ce se poate explica simplu prin prostie.
(citat din Robert J. Hanlon)

http://autori.citatepedia.ro/de.php?a=Robert+J.+Hanlon

Ionut

Prostia nu e o scuza. Vorbim de ministrul transporturilor.

SkyPilot

^^^
Nu incerc sa il apar. Constat. Nu inteleg rostul unei astfel de minciuni.
Altul, acum ceva vreme, spunea ca acciza nu va creste pretul combustibilului. Desigur, toti cei implicati in producere si distributie abia asteapta sa scoata din buzunarul lor taxa respectiva si sa o plateasca statului.
Cam tot guvernul actual arata la fel. Cum au deschis gura, cum a iesit perla.

cristi5

Rostul minciunii e propaganda. Promitem impliniri marete care ne amintesc de epoca de glorie cand nu traiam bine dar macar nu ne sugeau sangele capitalistii etc.

Pai daca electoratul lui nu umbla cu masina, ce ii pasa de acciza? Are microfoane mai multe si mai groase, deci are dreptate.

Sigur, la un moment dat, toate astea se deconteaza, dar momentul nu a venit si putem sa-l mai amanam un pic cu iluzii gen 150.

nicolaem

bun , pana acum guvernele luau banii de la alte ministere pt pomeni in dauna investitilor. Acum trecem la nivelul urmator, se iau banii si de la primarii din acel impozit pe venit.....

perfidus

Si daca trebuie pusi la loc bani de investitii mai luam de la banci si alte multinationale, care o sa se aplece frumos si nici n-o sa comenteze. Turnam cu drag la buget cum ar veni.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

pasadia

De la Romexpo

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


pasadia

Nu e cea mai buna calitate, dar cum mai sunt pe aici puteti cere ce subiect doriti.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


voicul

Am eu:
Exista un mit cum ca ar fi o Dacie electrica (nu situ daca e la targ, totusi). Am vazut reportaje cu ea, dar nu am gasit o adresa pe net ... deci nu exista :)
Ceva ... un nume de firma, numar de telefon.
Sunt curios: cum au rezolvat cu transmisia (Dacia e manuala si la EV nu schimbi vitezele).

pasadia

Sincer nu am vazut nici o Dacie pe aici. Nici Renault, nici PSA, nici VW.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


Mihai_C_Radu


Kidu

Quote from: voicul on November 09, 2017, 11:48:30 AM
Am eu:
Exista un mit cum ca ar fi o Dacie electrica (nu situ daca e la targ, totusi). Am vazut reportaje cu ea, dar nu am gasit o adresa pe net ... deci nu exista :)
Ceva ... un nume de firma, numar de telefon.
Sunt curios: cum au rezolvat cu transmisia (Dacia e manuala si la EV nu schimbi vitezele).

Cred ca te referi la asta.

voicul

Chiar ma refeream la Dacia de la Prime. Nu stiam ca mai exista si alte proiecte tot pe Logan.

Ca nota: poate erau 30 de statii in 2015. Acum cred ca sunt peste 30 doar in B.

Ionut

:lol:
Tineti-va tare, baieti! :cheers:

Asociatia "Impreuna pentru Autostrada A8":
Guvernul a amanat sedinta festiva de la Iasi de teama protestelor, ii asteptam cu vuvuzele


"Eram pregatiti sa-i intampinam cum se cuvine, cu vuvuzele. Pregateam un protest in fata Palatului Culturii, acolo unde urma sa aiba loc sedinta Gvernului. Ei au motivat ca au programul incarcat, dar sunt basme, le este frica de noi. Mamaliga explodeaza si in Moldova si nu mai au curaj sa dea piept cu oamenii", a declarat pentru News.ro Catalin Urtoi, membru fondator al Asociatiei "Impreuna pentru autostrada A8".

Hotnews