News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

ovideatza

Quote from: NGC on September 27, 2017, 11:00:03 AM
Scriu aici pentru ca poate sunt multi dintre voi interesati de diferitele clarificari pentru diferite licitatii, inclusiv PiSi.

Pentru licitatiile lansate de CNAIR nu prea are rost sa va complicati cu SEAP.

Cel mai usor este sa vizitati eachizitii.cnadnr.ro. Acolo sunt toate documentele, inclusiv clarificarile si nu sunt semnate electronic, deci scapati de etapa de extragere din acele fisiere .P7S. Este si mai usor de descarcat daca sunt multe fisiere.

Revin aici, sa nu poluam A1.

De exemplu pe eachizitii.cnadnr.ro eu nu gasesc contractul cu lucrarile suplimentare la Centura Radauti.
Titular e tot CNAIR, dar poate pe site-ul lor le pun doar cele de la CNAIR Central, iar acesta fiind gestionat de Iasi nu apare?

yetiman

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

ovideatza

Da, corect  :)
Mai simplu de vazut acolo.
Deci fiecare regioanala publica doar licitatiile de care se ocupa.

rocklee

#9318
Pun o întrebare? De ce cei de la ASCORO nu au făcut  o filmare complecta. ....sa se vadă. ....Și problema de la nodul grind  ...Și  alunecare  de la podul  peste Mureș. ...Nu  ia lasat cei de la Comsa ....
Sa e o manareala  intre ....Cei de la Ascoro și comsa sași ascundă defectele. ....

myid

Pentru ca am avut doar o singura zi sa filmam mult mai multe obiective, bateriile de drona au trebuit sa ajunga pentru tot ce am vrut sa filmam, am crezut ca podul peste CF este spectaculos si merita filmat, nu ?

Si nici nu am știut( eu personal nu am știut ) de problemele menționate de tine, altfel cu siguranța am fi ajuns și acolo.
Nu am luat legatura cu cei de la COMSA nici macar pentru a patrunde pe santier, asa ca nu inteleg observatiile tale rautacioase.

Cu siguranta la urmatoarea filmare o sa prindem si obiectivele mentionate de tine.

patratel_ro

#9320
Rocklee al nostru cunoaste fiecare pietricica de pe santier si de aceea se astepta la toate punctele critice de pe ld3.
Eu cred totusi ca sunt foarte multi pe aici care apreciaza fiecare poza si fiecare filmare indiferent de la ce comunitate vin.
Pe de alta parte, Grind e intre Holdea si Ilia asa ca logic nu prea se putea "ocoli".  :)

rocklee

Pun o întrebare. ..Cine sunt  cei  din parcare  în filmarea de la  Holtean. ....De la minutul  3.....Nu  cei de la Comsa. ..Și cei cu droga. ...

myid

:)))
habar nu am cine apare in filmare, noi aparem la minutul 5, Dusterul alb parcat langa compactor.

Noi inca primim banii de la Soros, sunt suficienti :D

Ionut

Si DRDP Timisoara are drona. Au tot filmat, au pus si public unele imagini.
Drona aia smechera pe care o are CNAIR poate filma 3D si poate calcula inclusiv cantitati.

Au folosit-o la alunecare pe ST4, e posibil sa o foloseasca si pe LD3 si LD4.

esendy

#9324
f acide raspunsurile lui rocklee !!! cam ciudat . . .

pun si eu o intrebare: de ce nu ai pozat tu sau API, sau nu a filmat API zonele de care pomenesti?

pana la urma e o filmare facuta publica dintr-un punct sensibil si e binevenita!

SkyPilot

Quote from: myid on September 27, 2017, 06:52:17 PM
Noi inca primim banii de la Soros, sunt suficienti :D
A plouat pe ei si s-au transformat in noroiul de la Holdea :D

@myid eu unul apreciez foarte mult efortul vostru! Orice filmare sau foto, din drona sau din avion sau de pe teren, din orice directie,  este foarte utila mai ales pentru cei care nu suntem din zona!

myid

#9326
Multumim.

Noi ii multumim si lui rocklee pentru toate reportajele sale.
Daca ne unim fortele suntem mai puternici, ironiile si acuzele sunt inutile, mai ales in cazul nostru ( ASCORO ). Toti o facem benevol si dezinteresat, doar in interesul infrastructurii din Romania, la fel ca si cei de la API/PUM.

Cheers.

PS :
@esendy - usor, usor - rocklee rocks pe toate cele 4 loturi. Adica a pozat de mult mai multe ori decat noi toti la un loc asa ca nu e cazul sa ii reprosezi ceva.


rocklee

#9327
eu am spus minutul 3 din filmarea de la holdea ...nu din filmarea de la nodul ilia ....

drona din ultimile minute ale filmari se vede ca se indrepta spre voi...

iar cum esti ampasat la minutul 5 din filmarea de la  nodul ilia ....in acel loc nu intrai tu acolo fara aprobarea celor de la comsa sau erai insotit de ei.... :D

ii cunosc pe cei de la comsa ...destul de bine ... :)
adevara SOROS ...lucreaza sub acoperire  8)

myid

In minutul 3 de la Holdea tot noi eram in veste reflectorizante. Acelasi Duster alb.

Ionut

Am mutat aici discutia sa nu poluam thread-ul A1.