News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Ionut

Sa notam aceasta declaratie a lui Ponta:

Exista proiecte de infrastructura si nu vreau sa ma duc sa tai panglici pentru ce au facut cei dinaintea mea. O sa ma duc impreuna cu fostii prim-ministri sa inauguram bucatile de autostrada.

sursa: Hotnews

OK, eu unul am sa fiu atent. Va avea o bila alba de la mine daca isi va respecta promisiunea.

Ionut

Sa ne racorim un pic cu iarna trecuta in Austria :o

http://www.youtube.com/v/LcD3vob74oE

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

iuli

Nu inteleg ce e de mirare... are logica perfecta!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

E pe bune? Este posibil sa fie asa daca este intr-o intersectie in T.

Serban

No comment e faptul ca ti se pare tie ca e ceva gresit. Am mai vazut cazuri...intersectie in T si strazile din dreapta si stanga au sens unic. Wow!

iuli

Sunt mai multe strazi de felul acesta. Trebuia fotografiata intreaga intersectie sa ne dam seama dar mai mult ca sigur e un T cu doua sensuri unice. Nimic deosebit.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

ciprebbe

Am gasit poza nu stiu in ce intersectie e facuta si in ce oras DAR daca e simpla si in T atunci:
- nu ajungi la asa ceva decat daca vi tot de pe o strada cu sens unic
- indicatorul ce cred ca ar trebui sa fie amplasat aici e cel albastru (obligatoriu la....) cu sagetile spre  "stanga si  dreapta"

Din poza inclusiv Garcea se uita cam ciudat :D parca ceva nu e la locul lui......
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Serban

Exact, sevede de pe ostrada tot cu sens unic si pobabil ca exista si acel semn, dar nu se vede in poza. In concluzie, nu e abs nimic ciudat, gresit, etc

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bogdymol

Incep sa cred ca nu numai noi, românii, ne-am pricopsit cu niste conducatori cu idei traznite...

Daca va uitati pe google maps puteti observa acest drum din Spania. Inainte a fost un drum 2+2, dar cand s-a deschis centura (in regim de autostrada™) a orasului primarul s-a gandit sa sponsorizeze cumva companiile locale de constructii, asa ca a decis sa faca niste piste de biciclete acolo. Asa ca dintr-un drum 2+2 s-a ajuns la un drum 1+(pista de bicicleta dublu-sens)+(inca o pista de bicicleta dublu-sens)+1. Dar faza cea mai tare e la final... cand ajungi acolo cu bicicleta vezi ca n-ai incotro si trebuie sa te intorci... pe celalalt sens :D
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Sfantu

vorbim de spania aici ...  :p O:-)
Harta Autostrada A1 A2 A3 A4 A6 inclusiv DN si DJ in judetele adiacente Versiunea medie 50MB  Versiunea mare 200MB

iuli

This is insane!!!  :doh:
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

bogdymol

^
E interesanta si discutia lor in rusă de dinainte sa fie opriti, si ce le-a spus politistul chiar la final :D

http://www.youtube.com/v/xEBqwkxBqhE

QuoteThe guys from Russia exceeded the speed limit and decided to speak in English with a Ukrainian policeman. They were sure that he does not understand English and just let go and they will not have to pay a fine. But ...
0:00
- Cops! Look ... - Ohhh, come on. Are you kidding me?
0:04
- What do they want from us? - OK... I've exceeded the speed limit, so what? - Crap! Why? We are in a foreign country...
0:10
- Oh come on... Let's trick him in English, you know they are dumb. - Wow, right! Talk to him in English, yeah?
0:16
- Ok, just don't giggle! - I won't! And you try not to!
0:29
- Road Police Sergeant Kolomiets. Please show your IDs.
0:36
- IDs! IDs! IDs! Do you understand me? IDs!
0:45
- STOP! One moment!
0:54
-- Good day! Road Police Senior Inspector Kucher

[...]

1:57
- Okay, let's issue you some tickets...
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele