News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

mirceaVRo

Va salut , se poate updata ''Topicul Autostrazi In Romania :Sinteza'' pe A1 cred ca nu s-au mai adus datele la prezent .
Multumesc.

ciprebbe

Se poate, dar cine are timp sa il scrie?
Se poate da scris (editat) in PM catre Ionut si posteaza update-ul.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

voicul

#8537
Quote from: ovicor on May 08, 2017, 02:01:29 PM
Stiu ca Ionut chiar spunea ca el elibereaza banda1 la noduri, dar montarea unor indicatoare ar determina pe multi sa procedeze astfel .

Postez aici poate mai vad/invata si altii sa faca asta.
Eu fac asta inclusiv intrand (partial) pe linia de tramvai, ca cel de pe banda 1 sa poata depasi masina stationata tot pe banda 1.

----
In aceasta intersectie (dar si in multe altele): https://www.google.ro/maps/@44.4522237,26.0816357,3a,75y,273.62h,70.45t/data=!3m6!1e1!3m4!1sZuhny_iqbBQ8-nTYFKFZhA!2e0!7i13312!8i6656?hl=en din 3 benzi, dupa cum arata si semnele, se fac doar 2.
Ei bine in multe cazuri semnalizez ca trec de pe banda 2 pe banda 2. Deci desi doar imi mentin banda, eu semnalizez si nu pentru ca am norma de semnalizat, dar multi nu se uita la semne, ci doar merg drept.
Mai bine sa fi prudent si fara incidente.

stangabriel

Parcare?  9 lei / 15 minute in parcarea rapida de langa Piata Victoriei, Bucuresti. Full ziua.

Europiu

The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

strainu

Cred că o reclamă mai bună pentru barierele metalice nici că se putea: http://www.euronews.com/2017/05/09/rally-driver-involved-in-incredible-near-miss-as-his-car-skids-off-a-cliff-top Asta dacă mai era cineva pe-aici care are impresia că toate amenajările astea sunt mofturi.
Mi-e frică să merg pe DN2. Pentru unii, asta înseamnă că n-am ce căuta pe șosele.

dumbravaandrei

 :lol: :lol: :lol: :lol: parca mai mult se lauda ca e OK.
Da, e o reclama buna...

voicul

#8542
Quote from: alecu26 on May 10, 2017, 03:25:26 PM
legat de panouri....normal se face un studiu de propagare a sunetului. Ar trebui sa faca parte din acrodul de mediu.

O regula asa de bun simt de care am auzit....zicea de 500 de metri....dar mi se pare enorm.

Mi se pare mai buna continuarea aici:
Am iesit de pe A1 si ajuns la cineva care statea cam la 350m - 400m de A1. Se auzea A1, asta daca nu era porumb intre. Nu foarte tare si era mai mult ca zgomot de fond. Evident ca auzeai cainii si pasarile inatai, dar si A1.

Cred ca dupa 500 de m nu se mai aude, decat daca e camp deschis.

yetiman

@dumbravaandrei - ca sa nu existe confuzii  :)
In competitiile auto este prevazut in regulament sa se afiseze vizibil panoul cu OK (mai este unul cu o cruce rosie) pentru ca sa nu se opreasca competitia si sa intervina masina de salvare (evident, la afisarea panoului cu crucea rosie, salvarea va pleca imediat pe traseu sa acorde primul ajutor, iar competitia este intrerupta)

Asa incat "OK" se refera la persoane (si nu la masina - care, evident, nu mai e deloc OK)
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

dumbravaandrei

Stiu, stiu, stiu , nu m-am legat de semnul OK in sine (acum 4 ani spre exemplu era un steag verde care se arata)
M-am legat de modul cum se "lauda" ca e ok.

adiarc

atentie la calculatoare

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/un-atac-cibernetic-de-proportii-a-lovit-zeci-de-mii-de-computere-din-toata-lumea.html

Uzina Dacia de la Mioveni si-a intrerupt productia, din cauza atacului cibernetic care a vizat intreg grupul Renault. Compania mama a anuntat ca a oprit productia si la uzinele din Franta, relateaza AFP.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

danutzu_1069

Nu este o poza trucata, este un pod, care duce .... nicaieri.

Se afla pe granita dintre China si Korea... de Nord.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/New_Yalu_River_Bridge?wprov=sfla1

carutasul

Trebuie să gândeşti în viitor, ca în "back to the future" :)

danutzu_1069

#8548
😂😂😂
Nord coreenii nu au mai vrut sa "aduca" sosea catre pod...

danutzu_1069

Apropo, in curte la DRDP Bucuresti am vazut ceva interesant.
Una bucata utilaj pentru frezat asfalt
Una bucata utilaj pentru asternut asfalt
Doua bucati ( sau trei, 🤔) autobasculante mari.
Toate sunt nou-nouțe..

Treaba cu "in regie proprie" devine tot mai reala...