News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

Oare stie ca nu mai exista Brasov-Bors?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

GDPR

Au disparut imaginile satelitare Sentinel din aplicatia Inspectorulpadurii.ro

dr4qul4

Nu toate. Doar zona Bucuresti
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

GDPR

La mine mai apar doar straturile de Googlemaps si Openstreetmaps.

perfidus

La mine se vad si celelalte straturi inclusiv Sentinel. Pe Bucuresti poza e alba intr-adevar. Probleme de browser?
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

Earthchild


Earthchild

Quote from: perfidus on April 24, 2017, 09:39:02 PM
Cica ar costa cu 20% mai mult, si ar fi gata cu 3-4 ani mai târziu. Cel putin specialiștii întruniți la Sinaia asa au aproximat (căutând pe Google - cred).

Acum vorbind serios, numai actualizarea SF-ului ar putea spune exact diferenta de cost. Eu zic ca e mai mica, standardele de cost in 2007 erau mai umflate.

Si PM Grindeanu emite aceleasi maxime ca si exPM Boc. Daca faci un drum "la nivel de autostrada" inseamna ca costa cat o autostrada! Are aceleasi limite de curbe, diferente de nivel, pasaje, poduri etc. pentru a asigura un trafic in conditii de viteza, siguranta si fluenta identice unei autostrazi, practic construiesti o autostrada pe un terasament mai ingust cu cativa metri. In nici un caz nu se justifica diferenta vehiculata de -20% la costuri ca pentru un DX cinstit. Si din ce citisem pe aici (vancouver parca) drumurile expres sunt de obicei construite pe distante scurte, de maxim cateva zeci de km, pentru a asigura fluenta in special in jurul marilor aglomerari urbane.

Raducu Popa

#8437
Astazi am pus in practica o idee pe care o aveam de vreun an, si anume sa pun in locul ochilor de pisica lipsa de pe stalpisori, niste banda reflectorizanta adeziva de culoare alb/rosu pe care am gasit-o pe net. Se vad excelent noaptea. Nu zic de unde, sa nu fac reclama. Am inlocuit pe circa un km , ca ma dureau picioarele... :) Sunt curios cat rezista, pana vandalizeaza cretinii. La urmatorul drum, mai pun o tura..si tot asa..:)

http://imgur.com/cEMbp55

http://imgur.com/LqnzIwj

Dominik

Felicitari pt initiativa R@du, respect !
You're in Steelers Country

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

laszlo.robert

#8440
R@du ai grija ca este ilegal,trebuie facuta licitatie publica .Cum nu sunt alocate fonduri pentru aceasta initiativa pentru anul 2017,unica solutie fonduri europene sau un imprumut de la BEI sau FMI.Lasind gluma la o parte 👍.

Raducu Popa

Daca stau dupa astia, astept mult si bine un pic de normalitate si ceva care sa mi incante pupilele. Si plus de asta poate ajuta vreunul obosit noaptea in ghidaj, sau pe ceata, sau sau...

carutasul

Ca sa nu raspund pe topicul A3, dacă tot avem autostrăzi-muzeu, nu ar putea să le finanţeze Ministerul Culturii? :)

NGC

#8443
Ca sa vezi!

Am scris despre lansarea a doua licitatii si dupa vreo 5 minute cineva a dat "dislike". Cu ce o fi deranjat asta nu pot sa inteleg.

In principiu este unul din colegii de mai jos.



Prin eliminari succesive ar trebui sa rezulte cine e cel care isi pierde timpul cu astfel de lucruri in cazuri nejustificate.
Sunt doar curios daca este acelasi coleg care a avut "treaba" si cu rocklee si frunzaverde.

Succes pe mai departe! :lol:

In cazul in care a fost doar din greseala ("butoanele" like / dislike prea apropiate), imi cer scuze pentru apostrofare!  :D

carutasul

Raman la parerea mea că butoanele de like si dislike sunt prea apropiate :)
Sau sunt eu prea optimist in ceea ce priveste oamenii?