News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Ionut

Multumesc de apreciere, ma bucur ca a iesit ok. Nu a fost prima mea interventie la RFI.
Ieri am dat un sincron si pentru Radio Romania Actualitati.

stangabriel

Trebuie sa recunoastem ca vremea a tinut extraordinar cu constructorii, acum pe final de sezon, de mandat, de campanie, de an. Cu toate asfaltarile si deschiderile grabite, vremea se pare ca se mai incalzeste dupa vineri. Macar acum sa se traga tare....

Multumim oamenilor de pe santiere, simpli muncitori sau ingineri, pentru lucrul in frig.

TibiV

Asa este !
Celor ce muncesc din greu pe vremea asta: :cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Beowulf

#7593
Curentul, sâmbătă, 6 mai 1939, pag. 7



Sursa
Ordinea prioritatilor:
A1: Bucuresti-Nadlac;  A3: Bucuresti-Bors;  A10: Sebes-Turda;  A0+DNCB: Centura Bucuresti; A8: Tg Mures- Ungheni; A12+A14: Calafat-Craiova-Pitesti-Tirgoviste-Ploiesti-Buzau-Braila; A6: Lugoj-Calafat; A7+DN(2X2): Botosani-Focsani-Slobozia-Calarasi.

Granata06


Europiu

 :lol: Mi-a amintit, oarecum, de asta:


The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

dumbravaandrei

 :D noh, daca tot e ziua imaginilor... de mici trebuie crescuti


Via interestingengineering.com

dr4qul4



Aveti ceva promisiuni electorale legate de infrastructura? Nu declaratii, ci ceva brosuri, cum este aceasta. Ma gandesc ca le putem trece la promisiuni nerespectate, in cazul in care ajung la guvernare.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

bogdymol

Pun si aici, pentru ca thread-ul Drumurile in lume e mai putin vizitat.

In luna Octombrie am facut un road-trip prin Statele Unite. Am inceput in Florida si am mers de la Miami pana la cel mai sudic punct al Statelor Unite, Key West. Dupa aceea am zburat pe coasta de vest, unde am condus pe drumul de coasta dintre Los Angeles si San Francisco. Dupa am zburat la Las Vegas, unde am facut un tur al parcurilor nationale din statele Arizona si Utah, inainte sa ma intorc inapoi la LA. In total am condus cam 5.000 km in vreo 15 zile.

Am facut si cateva poze la drumuri, pe care o sa le postez cand o sa am timp sa le sortez, dar pana atunci puteti vedea un scurt clip cu cele mai interesante drumuri pe care am condus:

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

vancouver

WOW. Super nice bogdy. Bravo. Am savurat filmarea.  :cool:
Feroviar: inadmisibil că ramâne 1 fir pe unele porțiuni după reabilitare pe Craiova-Caransebeș și Cluj-Oradea. Da pentru extinderea programului Quick Wins. Limitare instalare ETCS doar pe coridorul IV, pana cand va deveni pe deplin functional si isi dovedeste eficienta. Autostrazi: DA pentru 4 treceri montane: A1, A3, A6 si A8. NU deocamdata pentru A13 montan si A Nordului partea montana.

icristian

Super road trip-ul.  :vroomvroom:
Imi place si coloana sonora aleasa.

dr4qul4

poza pusa de mine mai sus era de pe o brosura USR...Mi s-a parut o gluma proasta mesajul de pe ea.

Acum DX ala are toate sansele sa fie facut....pentru Teleorman, pt absorbtie....pentru...gaseste el pentru ce.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

Granata06

Acum sa vedem ce ne asteapta....

PSD a castigat detasat alegerile parlamentare inregistrand un scor de 46% pe tara, conform rezultatelor BEC din urma centralizarii a 99% din voturi. Pe harta tarii, practic, PSD a ocupat primul loc in 36 de judete, UDMR a luat primul loc in patru judete, PNL in trei judete, iar USR in Diaspora la Senat.

Vezi mai jos un TABEL defalcat cu rezultatele principalelor partide pe fiecare judet si HARTILE INTERACTIVE cu rezultatele pe Camera Deputatilor si pe Senat.

La Camera Deputatilor avem urmatoarele cifre (nedefinitive, dupa centralizarea a 99% din voturi):

PSD - 46,17%
PNL - 20,31%
USR - 8,92%
UDMR - 6,35%
ALDE - 5,7%
PMP - 5,42%
PRU - 2,84%

La Senat (nedefinitive, dupa centralizarea a 99% din voturi):

PSD - 45,72%
PNL - 20,41%
USR - 8,86%
UDMR - 6,26%
ALDE - 6,05%
PMP - 5,63%
PRU - 2,95%



sursa: Hotnews.ro

alecu26

Sa vezi acum cat de verde va fi unda verde. Toate semafoarele vor fi sincronizate. Va fi proiectul cu prioritate zero a Romaniei.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Ionut

Va rog, nu se permit discutiile politice pe PUM. Las mesajul de mai sus pentru ca e o referinta buna pentru rezultatul alegerilor.