News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

stangabriel

La multi ani cu sanatate!
Fara accidente si cu cerneala pe hartie. O:-)

ovicor

La multi ani si cetatenilor Romaniei de alte nationalitati !
Chiar aici pe forum avem niste colegi care merita dragostea si aprecierea noastra !!!

florin74

Incet incet incepe sa apuna era masinilor diesel. Primarii din Atena, Paris, Madrid, Mexico City intentioneaza sa interzica accesul masinilor diesel in orase. Se pare ca este un trend din ce in ce mai sustinut in interizcerea accesului masinilor diesel in orase.

http://www.bbc.com/news/science-environment-38170794

stangabriel

2000  :banana: :banana: de membriiiiiiiiiii.

Ionut

Da, am crescut frumos.
Sunt cam 650 de membri care intra pe forum cel putin o data pe saptamana.

Si suntem cea mai activa comunitate dedicata infrastructurii din RO, plus suntem nr 1 pe infrastructura rutiera. :)

Harry


SB76UFO

"Prostia este eternă și invincibilă"

SB76UFO

"Prostia este eternă și invincibilă"

stangabriel

http://www.kmkz.ro/de_ras/texte/trafic-blocat-pe-valea-prahovei-politia-recomanda-ruta-ocolitoare-prin-austria/

Acum serios, cum s-a mai spus, A1 Pitesti Sibiu va mai distribui traficul de weekend si spre alte plaiuri de vacanta, iarna ori vara.

Ionut

Cine a zis asta? Ce trafic de weekend sa distribuie Sibiu-Pitesti?
Bucurestenii merg pe Valea Prahovei. Vrei sa mearga la ski la Sibiu?

dr4qul4

@adrian rosca, esti subiectiv.

Critici asfaltarile din Bucuresti desi temperaturile pe timpul zilei au fost chiar si de peste 5 grade. Vorbesc de cele reale, nu de cele masurate la Baneasa, in afara orasului, unde mai bate si vantul.

Si nu conteaza minima, asa cum ai spus pe alt topic. Daca ar fi asa, atunci ar trebui sa critici si CNADNR-ul pentru ca si la Popasului si la DNCB avem temperaturi chiar mai mici decat in centrul orasului. Iar la Margina temperaturile au fost mult mai scazute. Pe acolo cum se poate asfalta, iar tu nu zici nimic rau de ei?

Eu chiar ii felicit pentru ca au asfaltat zilele acestea, cand orasul a fost mult mai gol, si nu au blocat circulatia. In Octombrie si Noiembrie, aceste plombari ar fi provocat haos.




Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

stangabriel

Ma gandesc la 10, poate 20 % din masini care vor merge la munte in zona Fagaras - Parang sau catre Transilvania pe A1, se va mai elibera Valea Prahovei. Chiar si peste 10 ani.

adi

Eu, m-as duce la Paltinis sau Sureanu daca ar fi A gata.... si sunt multi pasionati care ar pleca din Bucuresti sa se dea in alta parte decat Valea Prahovei

dr4qul4

Despre ce alternative vorbim? Stiti voi vreuna? Paltinis, Sureanu, Transalpina, Ranca? Cred ca glumiti. Voi realizati ca multi mergem pentru 1 noapte sau cateodata doar pentru 1 zi, fara cazare? Crezi ca vom merge 100-200 km in plus (fata de VP) pentru niste partii amarate cu posibilitati jalnice de cazare? De distractie nu mai zic nimic. Am fost acum 5 ani la Paltinis si la 10 noaptea, sambata, era liniste deplina.

Pana avem gata PiSi, traficul de pe VP va creste cu mai mult decat cei 10% care vor alege alte destinatii. 
Mai punem la socoteala ca sunt multi care acum renunta sa mai plece tocmai din cauza aglomeratiei?


PS. 10% din traficul de weekend cu zapada de pe VP inseamna foarte mult.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

Ionut

10%???  :lol: 2% mi se pare mult. Voi nu cunoasteti traficul. Ori bucurestenii. :)