News:

Video 21.06 Autostrada A1 Pitești-Curtea de Argeș.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

Taxi-urile au un atestat, o licenta, platesc taxe si respecte anumite reguli.
Uber face ce vrea.

La Uber le dai voie sa-si aleaga clientii, la taxiuri nu. La uber esti de acord sa platesti mai mult cand e cerere, la taxiuri nu

Cum ar putea sa poata concura egal cele 2?

Daca nu se stopeaza fenomenul uber, atunci toti taximetristii se pot apuca de asa ceva. Si poate ai avut norocul sa dai peste o masina noua. Pentru ca Uber, pentru reclama, plateste mai mult celor cu masini noi. Mai mult decat castiga.
Se numeste buget de investitii.

Dar cunosc pe cineva care face uber cu o masina de 10 ani. Pentru ca altfel cum poti plati 1,5 lei pe km intr-un bmw nou?

"Transportul civilizat" de care vorbesti nu se deosebeste de "ia-ma nene" prin nimic altceva decat metoda de plata.

E doar o bula de sapun care atunci cand se va sparge, va lovi foarte tare in soferii creduli. Legea romaneasca prevede amenzi de peste 1000 ron pentru asa ceva.
Iar impozitul va va ajunge din urma. Pentru ca acum platiti 5% iar la recalculare veti avea  16+cas+cass. Adica peste 30.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

Serban

#7411
Preferam un raspuns la obiect, pt fiecare punct.

Tu nu intelegi ca Uber este un serviciu 100% privat care isi face ce reguli doreste. Esti liber sa folosesti sau nu.

Taximetria este un serviciu public de transport, reglementat de primarii. Sa maresti tariful ca asa vrei tu sau sa refuzi cursele este ilegal.

Cand o sa intelegi asta, mai discutam. Pana atunci, ma retrag, ca oricum nu raspunzi la obiect, ci doar la ce iti convine.

infraAdi_ro

Hmmm....stiu ca nu facem politica dar avem un prieten care vrea si poate sa faca politica  pentru noi

"Am luat astăzi o nouă decizie, poate mai grea ca cea de acum 10 luni: voi candida pentru Camera Deputaților din partea USR în județul Timiș."

https://www.facebook.com/catalin.drula?hc_ref=NEWSFEED&fref=nf

Succes ce sa zic!
Romania are un viitor doar daca are prezent!

adiarc

Mult succes si din partea mea.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Cozak

Eu unul sunt foarte mandru si plin de speranta de anuntul lui Catalin de azi! Il voi sustine 100% mai ales ca va candida in judetul meu, Timis. Va recomand sa il sustinem, noi cei din Timis, ca sa avem si noi un reprezentant al nostru in Parlament. De noi depinde sa avem un viitor in infrastructura.Succes Cutter!!!

jalemare

Un nou caz în care cuvântul nu face două parale.
România, nimic nou sub soare  :D

dr4qul4

Eu am o singura intrebare: pe ce loc este pe lista?
Pt ca USR-ul, in provincie nu poate lua mai mult de 10%. 

Daca l-au pus pe loc neeligibil, atunci verificati cine sunt cei de pe primele 2 locuri inainte sa votati.
Judetul Timis cred ca are 10 locuri de deputat. Mai pe romaneste, doar cel de pe primul loc are sanse reale sa devina deputat iar cel de pe 2 doar printr-o minune.

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

colinb73

#7417
^
E pe primul la CD

GDPR

@cutter a fost eliberat azi din functia de consilier al PM. Ma intreb ce se intampla cu echipa lui, a plecat odata cu el? Nu comentez decizii personale, mai ales cand e vorba de politica, dar mai era treaba de facut la guvern: LD4 nici acum nu are AM/AC.

dr4qul4

Daca e pe primul loc atunci: mult noroc.
Sper sa-l convinga pe Nicusor cat de importanta este infrastructura, chiar si cea din interiorul oraselor.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

cutter

Quote from: adrian rosca on October 26, 2016, 11:45:26 PM
@cutter a fost eliberat azi din functia de consilier al PM. Ma intreb ce se intampla cu echipa lui, a plecat odata cu el? Nu comentez decizii personale, mai ales cand e vorba de politica, dar mai era treaba de facut la guvern: LD4 nici acum nu are AM/AC.

Stai liniștit, am lăsat lucrurile în ordine. Rămîne horatiu.cosma să se ocupe de domeniu în Cancelaria Prim-Ministrului. De altfel, Horațiu a și fost astăzi în jud. Hunedoara la ședințele Comisiilor de Analiză Tehnică de pe Lugoj-Deva, adică ultimul pas în cadrul revizuirii de Acord de Mediu.

Io

#7421
Chiar nu stiu cum s-o iau. Da, cineva trebuie sa continue ce a inceput el si altii ca el, sint insa sceptic ca poate sa o faca din pozitia de deputat, as fi preferat o pozitie executiva pentru el. Ma indoiesc ca poate face mare lucru ca deputat dar, hei, de undeva trebuie inceput si oameni normali la cap pot face, sper, cite ceva in pofida uriasei inertii a sistemului. Sa ne-ntelegem, sistemul inseamna o convergenta de interese temporare ale unor potai, cine intra acolo are nevoie de multa incapatinare ca sa-si pastreze nefrinta coloana vertebrala.
Cutter, ai grija sa nu te/va asimileze sistemul, esti un om normal, vezi sa nu devii unul dintre ei. Ca vei cadea de foarte sus si va fi mare pacat! Bafta multa si tie lui Horatiu, sinteti de-ai nostri, sinteti printre cei in care ne punem sperantele, cite-au mai ramas inainte de furie.
Sa-l vad pe Cutter la acelasi nivel cu alde Dragnea? Jderul de Teleorman, taranus deghizat si obraznicatura ignara? Un biet vagabond vorbaret de provincie? Qu'on passe, s'il vous plait!
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

TibiV

cutter,

multa bafta !

Si spor lui Horatiu, pentru cat mai ramane, caci desi nu posteaza sunt sigur ca mai si citeste - desi foarte rar, la cat timp liber ii ramane... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

GDPR

#7423
Sa-i tinem pumnii lui Horatiu, are multe pe cap, sper sa descalceasca si treaba aia cu accesul de la statia de metrou Tineretului care s-a pierdut pe undeva prin hatisurile birocratiei :)

TibiV

Pumnii ii tinem, evident...
Dar "sursa de presiune" a scazut cu 50%...
Cred insa ca Horatiu se va descurca, mai ales daca tinem seama de declaratiile lui cutter, ca a lasat in urma "lucrurile OK"

@ cutter, Horatiu....
:cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)