News:

Video 21.06 Autostrada A1 Pitești-Curtea de Argeș.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Germany

La Mulți Ani PUM! :) La anu intri clasa I ;)

jalemare

Ioane,  fără glume d'astea care dau emoții  :D
Hai la mulți ani!

trifuhoria

Dupa aceasta mica pauza am mai realizat inca odata cat de "dependenti" de inftastructura suntem.
La multi ani PUM!

marisRO

La multi ani si multi KM!!!!!!  :cake:

davyl

Uf! Mi-a venit inima la loc! :) Vorba lui trifuhoria, nu stiam ca sunt atat de dependent! :)

La multi ani PUM! Si felicitari lui ionut pentru implicarea lui, promptitudine si profesionalism! Este valabil si pentru toti colegii care au pus umarul la restabilirea forumului!

Si cum spunea cineva mai sus, daca am fost atacati, inseamna ca suntem importanti!  :D

SILVIUFG

Grea zi ieri!! Eu cand ajung la lucru imi iau portia de fotografii, video si informatii despre autostrazi, DN-uri si apoi trec la treaba. Ieri a fost si luni si fara forum... Intr-adevar suntem importanti, dar (din fericire) totul a fost pierdere de vreme. Si pentru Ionut si cei ce l-au ajutat sa repuna in functiune site-ul si pentru cei ce au incercat asta. Totusi, sunt destule de facut in tara asta.....

L.E. La Multi Ani si la cati mai multi km de autostrazi, DN-uri, DJ-uri, cai ferate, poduri etc... si cat mai bine intretinute. Ca asta ne dorim!!

drrond7

La multi ani PUM! Si da, intr-adevar, acum pot sa spun ca am si eu o dependenta... si am experimentat un sevraj!... Oricum in cazul asta REHAB... sub nicio forma! :)
Respect ptr. munca de revenire, ptr. toti cei ce au pus umarul!
Carpe Diem!

Ionut

Mai trebuie sa asteptati un pic pentru Tapatalk, nu inteleg de ce nu pot instala mod-uri.

mariansb

De pomină aceasta aniversare de 5 ani, bine că e cu happy end :)!
Altfel, ieri am bătut recordul pentru un drum Sibiu-Alba Iulia, respectiv 2 ore si 5 minute ( intre 8 si 10.05), în condițiile în care de obicei fac o ora dimineata.
Nu stiam că transportatorii vor bloca și DN1 între Săliște și Cunța, auzisem doar de centuri între 10-12.Doar când am trecut de Săliște mi a apărut pe Waze întârziere masivă, care s-a tot decalat.
În fine, nu sunt în temă cu problema RCA, dar nu mi se pare în regulă să protestezi fără să anunți.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

rocklee

#7194
sor fi anuntat ei pe ei nu si pe noi   [prostimea]  >:(

dependeta de infrastructura ceaza ...panica si adrenalina ... :D :D

kumar


perfidus

Un mare La multi ani! pentru PUM, pentru toti oamenii acestia minunati si munca lor voluntara pe care s-a cladit deja o trainica reputatie!

Va urmaresc pasiv de mai bine de doua luni, sunt uimit de daruirea membrilor activi si promit ca imi voi face, atata cat pot,  timp si curaj sa urmaresc si eu si sa fac cunoscute forumului progresele la lucrarile si proiectele din jurul Craiovei.

Cristi AKA Perfidus

Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

ciprebbe

Am fost nevoiti sa umblam si la bugetul filmarilor aeriene pentru ca astfel de situatii sa nu se mai repete si sa aflam exact ce s-a intamplat pe vechiul hosting PUM.
Asa ca ne apucam de strans banuti din nou (daca tot am scapat si de concedii :) ).

Asociatia Pro Infrastructura
CIF 34449579
Str. Nemira nr. 19, Gilau, Jud. Cluj

IBAN RON: RO 76 INGB 0000 9999 0501 0272
IBAN EUR: RO 16 INGB 0000 9999 0502 5999
Cod BIC: INGB
Cod SWIFT: INGBROBU
ING Bank Cluj-Napoca
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

carutasul

#7198
Salut,
Precum si alti colegi de pe aici m-am confruntat zilele astea cu fenomenul de "sevraj" ( a zis bine cineva). La un moment dat chiar am intrat pe fb si mi-am oferit sprijinul (timid) in caz de nevoie; dupa aia mi-am dat seama ca e destul de complicat, mai ales ca pe fb am identitatea "reală" - care daca ar fi mers site-ul ar fi putut fi probată, dar aşa eram chiar suspect :)  si ca in cazuri din astea adminul mai bine e lasat in pace sa isi faca treaba.
Asa ca ma gandesc pentru capitolul "concluzii si reacţii corective"  dacă e nevoie, să facem o listă cu potenţiali muncitori cu bitu' la care să se poată apela in caz de necesitate. Drept pentru care as vrea să mă inscriu pe acea listă, acum când toate sunt bune si frumoase; am vazut ca sunt mai multi IT-sti pe listă si chiar dacă nu ajută să faci mai multe sql dump-uri deodată, măcar cu un sfat la nevoie tot am putea ajuta.

Ionut

Am rezolvat si cu Tapatalk. Va rog frumos sa-mi spuneti daca folositi Tapatalk daca e ceva ciudat pe-acolo.
E posibil sa fie nevoie sa re-configurati contul vostru din Tapatalk.