News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

lucianxx9o

#690
Daca cineva locuieste sau a fost in frankfurt sau stuttgart sa-mi lese PM. Am o nelamurire.
Multumesc!!!

Ionut

Vezi ca ai doi colegi de forum, vezi member map. Ia tu legatura cu ei...

lucianxx9o

E socant sa vezi un guvern cu prim-ministrul si cabinetul lui, la manifestare de Guinnes a drapelului .... .
Cand sunt nevoi de niste rezolvari cu fonduri europene si cu troansele de pe coridorul 4, bacalaureatul deja a inceput ... .
Toata lumea stie ca pe 26 iunie a fos procalmata  Ziua Drapelului National  prin Legea nr. 96 din 20 mai 1998, asa ca ce cauta un prim ministru cu tot cabinetul lui la un "teatru in strada" in loc sa rezolve multe din cele probleme care le are romania, daca tot se implica asa mult in aceste manifestari, dece nu ia masuri pentru combaterea taierilor ilegale de de paduri (un post de televiziune a aratat aceasta oroare care se intampla).

Este unicul "CANAL" tv care transmite aceasta prostie.
http://www.antena3.ro/live.php

Sper ca presa sa ia niste masuri dure, si sa arunce cu pietre in ei.

Ionut

Oh come on, pe bune, vreti sa discutam asta? Cu tot respectul pe care-l am pentru tara asta si pentru steagul sau, eu zic mai bine nici sa nu pomenim pentru ca e doar o campanie de imagine. Si ne apucam sa discutam si politica, inevitabil... deci haideti va rog sa ne limitam la ale noastre discutii despre infrastructura & mobilitate in general.

get

Quote from: Ionut on May 26, 2013, 09:07:15 AM
Ati vazut noul Google Maps? Este genial, pe alocuri. :)
Mai precis prin Roma și Munchen.  :)
Asta din cât am apucat să văd prin Europa. În State, New York este spectaculos.

Ionut

Dap, 3D cities & stuff. O alta chestie faina: dati pe Earth View si apoi dati zoom OUT la maxim. Se vede Terra de departe si este sincronizata cu viteza de rotatie, se vad luminile oraselor pe partea nocturna/in umbra. Foarte tare.

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

reed

Nu stiu daca s-a mai discutat.Au aparut hartile noi pe google!Acoperire maxima pe mediul rural.Am ramas  :excited:

nenea_hartia

S-a mai discutat. :)

=======

Ma lămurește și pe mine cineva, vă rog? E voie sau nu e voie la dreapta :o? Intersecția este aici. Mulțumesc.



Și mai am una: mai există vreun alt Firefox de care nu știu eu :insomnia:?


get

La mine merge și Firefox. Posibil să ai vreun plugin neactualizat ?
Interesant însă, cu Chrome văd Roma și Munchen în 3D, dar pe Firefox 21.0 mă bagă în "mod simplificat":

"În prezent sunteți în modul simplificat, iar vizualizarea Google Earth 3D nu este disponibilă."
http://support.google.com/maps/bin/answer.py?hl=en&p=newmaps_no3d&answer=3031966

Asta pe un sistem cu placă video NVIDIA GeForce 9400.
Pe unul cu grafică GMA 950, mă bagă în "mod simplificat" și pe Chrome.

bogdymol

^^ Ai voie sa virezi la dreapta, cu conditia sa acorzi prioritate tuturor. Cand e verde "plin" inseamna ca tu ai prioritate.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

nenea_hartia

@bogdymol & get: danke! :)


bogdymol

Nu vezi in fiecare zi in Arad, Romania, o masina inmatriculata in insulele Cook:



Se poate ceva mai departe de atat?

maps.google.com
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

lucianxx9o

^^poza de colectie. :lol:
Eu nici nu am idee unde sunt insulele cook daca nu ma duc pe google maps