News:

Video 21.06 Autostrada A1 Pitești-Curtea de Argeș.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

@MNU, sunt cazuri in care atentionarea lor poate provoca reactii nervoase, graba, care in final sa provoace accidente. Nu as vrea sa fiu implicat indirect in asa ceva. Cum ar fi fost ca cel care mergea pe A1 pe sensul opus sa fie "atentionat" de un TIR cu toate luminile posibile? Se putea pierde si un accident era iminent. Chiar si asa, ma mir ca inca nu am auzit de vreun accident provocat de inconstient. Eu prefer o hartuire pe FB. Eventual, daca sunt pe faza, fac o poza cu numarul de inmatriculare, si o pun pe FB.

MNU

Nu la astfel de "hartuiala" ma gandeam.

stangabriel

#5387
Nu poti face nimic sa-i aduci pe calea cea buna. Ori politia, ori moartea.
Stiti cazurile in care diferiti s-au bagat sa rezolve conflicte si au iesit mai sifonati decat provocatorii. Eu , tu , nu ai nici un drept , in ochii lui , sa ii tragi de urechi. Binenteles, vorbesc din experienta mea. Ii atentionez , dar ma si feresc de ei. La un moment dat un tir va fi mai nepasator sau incapabil sa opreasca.


OIL1

Nu stiu daca s-a mai postat, sau unde ar tebui postat asa ceva. Este vorba de un inconstient care circula pe contrasens pe A1 in zona Sebes-Cunta.

yetiman

@OIL1 - te rog, inainte de a posta, sa mai citesti macar cateva postari anterioare.
A fost postat tot aici, chiar azi, nu cu multe posturi in urma, de savagedanyro si chiar s-a comentat deja despre asta (chiar penultimele 5-10 postari)
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu


nenea_hartia

^ Foarte inspirată ideea.

ciprebbe

QuoteAho, aho, copii și frați,
Cum naiba să nu-njurați!?
Mâine anul se-noiește
Și fundul ne putrezește
În coloană la Sinaia
Ca în August la Mamaia.
E-o tradiție locală
La volan să dai în boală;
Anul Nou și cu Crăciunu'
Se petrec pe DN1
Că avem autostradă
Cum e-n Sahara zăpadă.
Plugușor cu patru boi,
Plec de miercuri și-ajung joi.
Țara lu' "bară la bară",
**tu-i mama ei de țară!

by Flick
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

RaduC


yetiman

Daca tot ne uitam si ne comparam cu altii, sa vedem si partea plina a paharului.

Vedeti "salbaticie", inconstienta si prostie la volan. Ca altfel nu pot sa o numesc
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

dr4qul4

Uitati-va la 59:40.... Ala pieton norocos!!!
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

horatiu.cosma

Uau, ai ajuns departe, eu m-am plictisit dupa 10 minute. Is tembeli rusii astia  :lol:.

bgd77

Quote from: savagedanyro on December 30, 2015, 10:39:58 AM
Pe contrasens pe A1  !!! CRIMINAL !!!!!!!!!!  27.12.2015  !!!!!
https://www.facebook.com/100004285650467/videos/583629711789879/

Pacat ca nu se vede numarul, cel putin eu nu am reusit sa-l descifrez. Daca reuseste cineva, va rog sa-mi spuneti si fac o sesizare la Politia Rutiera.

dr4qul4

m-am uitat mai putin de 5 minute....pe sarite. Dar am dat exact unde trebuia.

Majoritatea sunt simple tamponari. Nimic spectaculos. In afara de aia :))
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,