News:

Video 21.06 Autostrada A1 Pitești-Curtea de Argeș.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ciprebbe

Au primit aparatura ca sa poata verifica pe loc :p . Cine nu o are nu cred ca va intreba de rovinieta :D
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

adi

si eu am masina de la munca tot in leasing si de fiecare data cand m-au oprit nici nu au pomenit de rovinieta, chiar daca eram in afara localitatilor, dar de acu o sa incerc sa prezint o copie a rca-ului sa vad daca merge :)

danutzu_1069

#4997
Se aplica regula documentelor semnate si trimise electronic.
Daca un document a fost emis si trimis electronic este la fel de valabil ca original.
Din categoria asta NU fac parte documentele scanate si trimise electronic, chiar daca au o semnatura olografa si eventual stampila.
Nici o copie xerox a unui document nu are valoarea unui original.

concluzie:
- daca RCA-ul il iei de la un ghiseu, e original si trebuie sa-l ai cu tine
- daca il ei online, e valabil ceeace primesti pe e-mail si il listezi la imprimanta.
LE: daca il iei online, il vei primi prin posta. RCA-ul are o semnatura olografa si o stampila. Intradevar primesti pe e-mail documentul, dar nu are valoare de original.


idem si pentru rovinieta si pentru taxa de pod de la Fetesti-Cernavoda

adi

deci trebuie sa scrie undeva pe document ca a fost emis electronic?

Harry

^^ 44 :(

Din ce am discutat cu medici atat din Bucuresti, care se ocupa de caz, cat si cu alti medici din zona asta a arsilor mi-au spus ca exista posibilitati crescute sa se sara de 70 :( Si ca vor fi "valuri" de decese la anumite intervale. Vor urma cei al caror organism va respinge transplantul de piele, apoi unii pot muri chiar si la o luna dupa externare in urma otravirii corpului cu gaze si substante toxice rezultate in urma arderii diverselor chestii de prin club. :(

@stangabriel au iesit aproximativ 7.000 dar din punctul meu de vedere strada a pierdut "razboiul" cu sistemul...iar.

Granata06

Cataline......cum a fost la Cotroceni? Majoritatea reprezentantilor nu cred ca au pus problema infrastructurii romanesti fiind preocupati de celelalte aspecte, deci toate bazele au fost in tine.

dorum


danutzu_1069

Trebuie sa ne pregatim pentru mai mult. :(

TibiV

Medicii nu vor să creeze panică...
Dar au spus "off the record" că dacă vor fi până în 60... este bine! :(
Între ziua a 5-a şi a 12-a este perioada critică...
Cei care trec peste au cu adevărat speranţe.
Dar nu şi certitudini.
Doamne, ce risipă de vieţi... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danutzu_1069

sper sa nu ajungem si noi asa:

stangabriel

http://www.4tuning.ro/filme-masini/view/cD6H2ItvAUR

Titlu bombastic, e un podet din tabla ondulata surpat, oare de vina a fost faptul ca pamantul de langa nu a fost bine compactat?


Harry

prima benzinarie Nobel Oil din Constanta


Lvs_tm

Apropos de benzinarii, in Remetea Mare, pe amplasamentul unei foste benzinarii a aparut recent, Tiriac Energy..

alecu26

nu numai acolo. Am mai vazut la iesirea din Lunca Târnavei spre Blaj.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).