News:

Unboxing Coradia Stream în depoul Alstom!
API admisă în structura partenerială pentru dezbaterile pe Politica de Coeziune post-2027!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TibiV

Doamne, ce ruşine !..
Nu cunosc situația din Mediaș, dar cum de nu fac oamenii răscoală ?!..
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dr4qul4

si totusi vorbim de un oras in care isi are sediul Transgaz si care isi permite sa tina echipa de fotbal in prima divizie!!!!
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

adiarc

trist , dar adevarat.......
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

TibiV

Străzile le văd doar localnicii ( si forumiştii PUM...) pe când meciurile le vede o ţară întreagă... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

radudanutz

Si cand ma gandesc ca sapt asta plec la Sighisoara imi vine sa imi infoliez masina pana trec de Medias...

stelian222

Un top 10 pe 2014-2015 al celor mai proaste sosele din Romania unde se gaseste? sau poate vrea cineva sa il alcatuiasca. Ar fi interesat si un top 10 al oraselor  >30.000 locuitori cu strazi f. proaste.

radutm

Pe asta o stiati?  :)

QuoteKlaus Iohannis a adus la Cotroceni noi obiceiuri. Mitul neamţului scrupulos pare a nu fi doar un mit în cazul preşedintelui. Ultima chestiune mai puţin obişnuită legată de şeful statului se referă la deplasările acestuia în coloana oficială. Iohannis se deplasează des pe ruta Bucureşti-Sibiu, pentru a se întâlni cu soţia sa, care încă predă la un liceu din localitate. Însoţit de SPP şi de o maşină a Poliţiei, preşedintele are o pretenţie ciudată având în vedere că toate maşinile sunt obligate să elibereze şoseaua în faţa coloanei oficiale. Astfel, Klaus Iohannis are pretenţia să se deplaseze cu viteza legală pe tot parcursul drumului.Surse din cadrul Poliţiei Vâlcea au declarat, pentru publicaţia Libertatea, că preşedintele Iohannis a spus că nu doreşte să pună nimănui viaţa în pericol şi că o restricţie de viteză trebuie respectată chiar şi de o coloană oficială. Astfel, şoferii au des ocazia să vadă coloana prezidenţială deplasându-se cu 50 de km pe oră.
Sursa: http://www.stiripesurse.ro/scrupule-de-presedinte-cum-se-deplaseaza-coloana-oficiala-a-lui-iohannis_950195.html

cont inchis

adiarc

Pt mine podiumul e clar
-1.Fagaras
-2.Medias
-3.Dumbraveni
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

ciprebbe

Agnita cum mai e? intra in top?
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

adiarc

Din fericire , nu...șoseaua principala a fost finalizată...ca o pura coincidenta cu 2 sapt înainte de alegeri.....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

SB76UFO

Cum pe pagina de aviatie nu am stiut unde sa postez fara a fi offtopic imi incerc norocul aici, cu scuzele de rigoare.
Cine ma ajuta sa inteleg cum pot sa comand un bilet de avion dus-intors cu plecare din Berlin si sosire in Bucuresti si intors cu plecare din Sibiu si sosire in Berlin.
Peste tot daca bifez dus-intors, imi dau BER-OTP-BER.
Multumesc!
"Prostia este eternă și invincibilă"

bogdymol

#3566
Expedia.com > selecteaza Flights > Multiple destinations

Link
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

SB76UFO

"Prostia este eternă și invincibilă"

frunzaverde

Quote from: SB76UFO on March 18, 2015, 09:44:47 PM
Cum pe pagina de aviatie nu am stiut unde sa postez fara a fi offtopic imi incerc norocul aici, cu scuzele de rigoare.
Cine ma ajuta sa inteleg cum pot sa comand un bilet de avion dus-intors cu plecare din Berlin si sosire in Bucuresti si intors cu plecare din Sibiu si sosire in Berlin.
Peste tot daca bifez dus-intors, imi dau BER-OTP-BER.
Multumesc!

Poti cauta cea mai buna oferta folosind ori:
http://www.momondo.com/ (selecteaza multiple destinations; astia cauta intre agentii si consolidatori)
https://matrix.itasoftware.com/ (selecteaza multi-city si booking apoi prin telefon direct la compania care-ti convine; matrix cauta direct in sistemele liniilor aeriene, dar nu poti face direct booking)

Oricum, vei zbura cu LH+OS sau LH, nu prea ai alte optiuni, asteapta-te la 200-300 EUR pentru combinatia ta, in functie de zile.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

spy_flo

A început @Calin pe topicul A3 sa le plângă de milă comercianților din Izvorul Crișului și vânzătorilor de mici de pe Dealu Negru ca nu vor mai avea clienți după deschiderea autostrăzilor care vor înlocui actualele DN uri pentru tranzit. Dar nouă oare de ce nu ne plânge de milă ca suntem obligați să ocolim biciclete, căruțe,utilaje agricole și  incompetenți care nu semnalizează și opresc tocmai la cei regretați ca vezi doamne nu vor mai avea loc de munca...