News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 14 Guests are viewing this topic.

Ionut

Va rog frumos nu mai dati energie cretinilor luandu-le in seama actiunile si vorbind despre ele. Concentrati-va pe discutiile utile. Multumesc! :cheers:

Calin

#3301
 Am sa incerc , sa vad daca si am sa reusesc sa pun aici cateva fotografii cu indicatoare rutiere privind localitati aflate in tara "straina" si redate atat in limba locala cat si in limba tarii in care se afla aceasta localitate. Imi propusesem sa fac acest lucru atunci cand mi-am exprimat nedumerirea cu privire la faptul ca,in Romania , avem indicator rutier doar cu denumirea maghiara a localitatii Szeged , din momentul in care exista si varianta romaneasca de Seghedin.Consider ca ar fi fost mai corect sa avem forma "Seghedin-Szeged H".Am profitat de drumul pe care l-am facut din Italia spre Tara , pentru a fotografia cateva dintre indicatoarele despre care dadeam exemplu , aflate in Slovenia ,respectiv Ungaria.Sper ca fotografiile respective sa poata fi de folos si altor colegi de forum in cadrul unor discutii si pe alte teme.Din pacate , pe drumul de intoarcere nu am mai facut astfel de fotografii , deoarece ,desigur, am uitat cablurile de incarcare a bateriei in....Italia ! :lol:

Calin

Ceea ce nu prea inteleg ,este de ce nu se deschide imaginea direct aici , ci apar doar link-uri....Iar calitatea imaginilor cam lasa de dorit...... :|

pasadia

#3303









Calin

#3304
WOW ! Multumesc ! Cum ai reusit ? Scuza-ma dar tot nu am inteles.....Vad doar "Pune link-ul intre aceste doua semne:"  Adica sa pun doua puncte inainte si doua dupa ?

pasadia

Vezi aici detalii despre cum poti pune poze pe forum.

Calin

#3306
Iti multumesc mult,pasadia, dar am citit deja acele indicatii si reusesc sa pun doar link-ul care face legatura cu pozele in cauza-nu si sa imi apara efectiv fotografia pe forum....
Multumesc din nou ,pasadia , se pare ca am inteles...Trebuie sa adaug [img] inainte de url-ul fotografiei.
:yes:

Calin

#3307

Calin


Calin


Calin

Si acum din Ungaria.

Calin


Calin


Calin


Calin

 Se pare ca , in sfarsit , am reusit ! Multumesc din nou , pasadia , pentru ajutorul acordat.
In fine ....ideea mea era ca ar fi trebuit sa existe un indicator de forma "Seghedin Szeged H" si nu doar "Szeged H".In aceeasi idee,asa cum colegul frunzaverde era de acord, pe o viitoare autostrada Bucuresti Suceava Cernauti sa avem indicatoare de forma "Cernauti Cernovti UA" si nu doar "Cernovti UA" ca si cum ne-am afla deja in Ucraina......Cam atata tot in legatura cu acest aspect.....