News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

stangabriel

La asta ma refer. Poate am inteles gresit eu ceva.

http://www.24auto.ro/masini/BMW_320d_EfficientDynamics_Edition_disponibil_si_in_Romania.html

Inovatorul pendul centrifugal, incorporat in volanta dubla, impreuna cu rapoartele mai lungi ale transmisiei, contribuie la reducerea semnificativa a nivelului turatiei propulsorului la orice viteza de rulare, cu un impact semnificativ pentru scaderea consumului.

MNU

Da, asa e... e DMF step 2. Nu toate volantele cu dubla masa au pendul centrifugal.

BoGDaN

Quote from: MNU on January 21, 2015, 03:23:17 PM


E la fel la VW 2.0 TDI CR (de prin 2007-2008) si la ceva motoare de la GM. Se cheama Dual Mass Flywheel.


2.0 TDI CR s-a fabricat masiv de la inceputul lui 2009. A intrat direct pe toata gama VAG

ciprebbe

A fost filmat in timp ce isi arunca tigara pe strada. De ce surpriza a avut parte apoi acest sofer din Constanta

http://stirileprotv.ro/stiri/social/nesimtirea-costa-intre-400-si-800-de-lei-soferii-si-politistii-care-arunca-gunoaie-pe-strada-vor-fi-amendati.html

As vrea sa vad in toata tara asa ceva.
Strada nu e cosul de gunoi !
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

adiarc

F bine...poate iau exemplu si autoritățile din SB....
Dar ca de obicei apare câte un ciumet cu o concluzie demnă de filmele cu prosti....daca e curățenie , nu arunci pe strada...daca este arunci.... :o....mare e grădina Domnului
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

NGC

#3290
Intrebarile:



Raspunsul CNADNR:



@adiarc: Or fi oare printre aceste lucrari si decolmatarile de pe centura Sibiu?  :lol:

adiarc

Din păcate , nu.... :D
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

dunmaty

Ministrul Rus şi-a amânat vizita la Iaşi din cauză că avionul în care se urcase nu a putut decola, în Bucureşti fiind ceaţă. Aflaţi amănunte de AICI. Ieşenii isteţi au venit cu două soluţii foarte simple pentru ministrul Transporturilor - aceea de a se urca în maşină şi a conduce pe autostradă sau aceea de a se urca în tren şi a parcurge distanţa în 7 ore.

http://www.ziaruldeiasi.ro/stiri/raspuns-pentru-ministrul-rus-sa-vina-la-iasi-pe-autostrada-sau-cu-trenul-nu-cu-avionul--85959.html
Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi; esti intelept daca stii care jumatate!

CinX

Ca tot vorbiti de masini pe aici, trebe sa o prezint si eu pe a mea :D

bogdymol

Noaptea zici ca-i OZN.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

MNU

Varianta "full LED" chiar ca arata ca un OZN.

boer_escu

Un pic de istorie a DN1-ului, ca si asa e iarna si nu se prea lucreaza pe santierele patriei  :)

Imi descarcam niste poze de pe mobil si am dat peste poza asta, facuta azi vara in Sibiu, inainte sa inceapa reabilitarea strazii Revolutiei (banuiesc ca a disparut si borna odata cu reabilitarea...)



Din cate stiu borna respectiva este de pe vechiul DN1, care probabil acum 50-60 de ani trecea pe strada respectiva. Locatia exacta e aici https://goo.gl/maps/g03on

pasadia

Se pare ca postacul ce isi tot schimba user-name-ul si insista cu acel topic despre densitatea optima a retelei de autostrazi comparativ cu reteaua germana a reusit sa traduca textul in engleza si sa-l posteze pe SSC internetional. Interesant e ca acel cont a mai fost folosit pentru 32 de mesaje, toate scrise in iunie 2013 si toate scrise in engleza pe sectiunea bulgara intr-un topic dedicat Podului Vidin - Calafat.

Asa ca, folosind o expresie veche: o fi ordin pe "unitate" sa fim intoxicati cu acel tabel?

yetiman

Cineva vrea cu tot dinadinsul sa ne convinga ca avem destule autostrazi.... si ca restul ar fi mofturi de-ale noastre.  :D
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

pasadia

Si in cu totul alta ordine de idei.

Din ca in ce mai mult se organizeaza industriile producatoare si, grupandu-se in diverse asociatii incep sa faca lobby pentru reducerea a diverse taxe. A fost asta legata de reducerea TVA-ului pentru produsele din carne, mai e si aceasta legata de accizele pentru bere. Frumos, nu? Democratie participativa, metode noi de lobby, etc...

Si apropo de metode de proovare, despre cea cu accizele la bere am aflat dintr-un articol de pe un blog, articol care contine o fraza superbe, de interes pentru noi:

QuoteSpre exemplu, un exercițiu foarte util ar fi să finalizeze autostrada care traversează România. Într-un termen cît mai scurt. Adică să anunțe că a decis să facă din această autostradă o prioritate națională de grad zero, astfel încît să se lucreze 24 de ore din 24, șapte zile și șapte. Vă garantez că în maxim un an autostrada ar fi gata.

Un an, ati inteles? Ma mir ca nu in 6 luni...