News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

bogdymol

Eu stau aici ca a mai avansat coada. Totusi, merge f incet cu toate ca absolut toata lumea are declaratia completata.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

stangabriel

Multumim tuturor celor care fac eforturi pentru a vota. Eu am noroc,peste drum am sectia de votare.O zi cat mai buna sa aveti.

bogdymol

Stau de la 8:15 la coada in Viena. Mai am minim o ora de asteptat. Sunt cam 7-800 de oameni care asteapta. Asta la Institutul Cultural, unde e mai mica coada. La ambasada am auzit ca e mai rau.

Sunt 7 cabine de vot, 7 stampile, 7 membrii in comisie. Votul merge f incet, cu toate ca absolut toata lumea are declaratia completata. Exista voluntari care impart declaratii si ceai cald.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

nicolaem

#2868
la fel e si in Munchen, Brussels....
Anumite televiuni spun ca totul merge bine, si ca Mele e la Paris sa se asigure ca votul decurge normal. pacat ca sunt unii care si cred ce aud la tv. Asta e cel mai pe fata furt din ultimii 25 de ani.

LE. RTV spune ca situatia e datorata falseisi murdarei campanii electorale de pe facebook. si din cauza ca cei din diaspora se informeaza de pe internet au o perceptie deformata a realitatii.

dr4qul4

In spania au votat pana la ora 11 aproape 12000 de romani, adică de 9-10 ori mai mult ca la primul tur!
Probabil vor fi spre 400.000 de voturi in diaspora!
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

bogdymol

Pana la ora 10 au votat 720 persoane la Institutul Cultural Roman din Viena.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bogdymol

M-am pus la coada la 8:15 dimineata. Dupa 3h45m am reusit sa votez.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

igorashu

Cinste vouă! Mă duc să pun și eu ștampila într-un patrulater.

Ionut

For the record: am fost PRIMUL la sectia mea, am spart urna. Mergeti si votati.

anacronox

am votat in sectorul 4. langa gradinita unde era sectia era o femeie in varsta cu o veste PSD care impartea calendare cu Ponta. am notificat jandarmii si au zis "las-o in pace ca e batrana si nu face nimic"

davyl

#2875
Am votat si eu la Bruxelles (rue Montoyer). Am ajuns la coada la 7:50 si am votat la 10:15. Calculati voi :)

Cred ca pana la ora 10,00 votasera peste 500 de persoane. Coada daduse coltul a doua strazi... Inca sunt sute de oameni care asteapta sa voteze...

TEO73H11

Am fost sa votez la VERONA ,erau la coada cam la o mie de persoane ,lume ce astepta deja de 3 ore si m-ai avea de asteptat  cel putin o ora. Am renuntat

mariusm

Am votat in Oslo, 40 minute timp de asteptare.
Se pare ca au fost in primele 3 ore de doua ori mai multi care au votat decat in primul tur :)

aschiutza

Am plecat de la ora 4 de dimineata, 600 km dus-intors (80% pe autostrada :))Am votat in Berlin la 07:30, coada de 10-15 persoane.La ora 12:30 eram acasa (am oprit pt. micul dejun).

Imi doresc si va doresc in Romania  politicieni fara rea-credinta privind proiectele de autostrazi (si nu numai).

Mergeti la vot!

Tavi

Am votat! Mergeti si voi! Mai este timp. Nu va pierdeti speranta.