News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Goldmund

Quote from: adiarc on September 12, 2014, 08:08:30 PM
multumesc celor , care , de fiecare data cand pomenesc de Copy-Paste , imi dau cate un dislike.....  :puke:
adiarc, are dreptate Ionut,
nu poti multumi toata lumea, iar daca deranjezi prin adevaruri, fii multumit.(eu am fost plecat in concediu - 3 saptamani in august - si in lipsa oricaror comentarii am primit in jur de 20(douazeci!) de "dislike" - crezi ca e ceva obiectiv?)  Pot sa-ti spun ca iti apreciez mult comentariile si aportul tau pe acest forum, iar daca m-ar deranja ceva, ti-as scrie direct, nu asa, copilareste...

cutter

Stai linistit, Adi, asa patesc si eu. Nu conteaza cate ore mi-am petrecut scriind cereri de informatii sau fotografiind documente la Min. Transporturilor, nu conteaza ca m-am dus chiar si pina la Bruxelles in audienta la DG REGIO, conteaza doar ca le spui oamenilor adevaruri pe care nu vor sa le auda: ca Ponta si Sova sunt niste nemernici care poarta vina pentru situatia in care suntem. Adica "faci politica", faux-pas-ul suprem.

Dragi colegi, daca am face mai multi "politica", in sensul originar al cuvantului, lucrurile ar merge mai bine in tara asta:

"Politeia" is derived from both the root word Polis meaning city/state, and from the root verb "politeyomai" that means I am acting as an active citizen of the city

Asa ca eu unul iti multumesc Adi ca faci politica!

isantem

Quote from: Ionut on September 12, 2014, 09:24:39 PM
Adi, nu poti multumi pe toata lumea.
:cheers:

Problema este cred ca mai simpla. Sub butonul dislike apare iconul de mesaj pe care si eu credeam ca este quote de multe ori. Find chiar sub butonul de dislike utilizatori care vor sa dea quote din greseala cu cursorul si mai ales pe telefon cu degetul apasa dislike.

nicolaem

salut,

stie careva o cazare buna in zona izvin - recas?
Roco e deja plin si Timisiosara e cam departe de locul unde am treaba?

Puteti da mesaj si in privat sa nu poluam prea mult threadul.
Merci.

laurashgeo

#2464
Astazi am trecut pe langa acidentul descris mai jos. Un autovehicul defect oprit pe banda de urgenta cu 2 pasageri la bord(fara centuri de siguranta) a fost izbit in plin de un alt vechicul din motive necunoscute. Unul din cei doi pasageri din masina defecta a decedat pe loc, iar cel de-al doilea e in stare critica la spital!!
www.lameuse.be/1102149/article/2014-09-14/accident-mortel-sur-la-e42-a-sart-une-voiture-percutee-alors-qu-elle-etait-sur-l

Sfatul meu prietenesc este sa analizati bine poza de mai jos si sa explicati acesti pasi vitali de urmat toturor cunostintelor voastre!

http://www.autoroutes.fr/en/breakdown.htm
Stationarea pe banda de urgeta este la fel de periculoasa ca mersul pe contresens!!

PS: Si eu am primit Dislike pentru ca am propus colegilor forumisti sa incerce sa-l intrebe pe Ponta la conferinta de presa ce se intampla pe lotul 3 la Aciliu si cu atribuirea de pe Nadlac-Arad :(
LE: Pana acum nu greseam, insa de atatea ori am vazut Nadlac si Nadlag, incat am ajuns sa scriu prostii si eu :(

MNU

NADLAC... Nadlag nu exista.

SILVIUFG

Astaldi vs. Strabag in Bucuresti. Si eu care credeam ca stiu sa faca doar autostrazi...  :D

http://www.tolo.ro/2014/09/15/o-tara-aproximativ-cinstita/


alecu26

ma mir ca s-a retras Vinci din aceasta cursa. Eu stiam de peste un an ca lucrarea e pentru ei...asa cum piata sudului si in general Bucurestiul este pentru Astaldi.

Nu prea le-a cazut usor oferta mai mica a lui Strabag...dar au reusit ei cumva, cumva sa o dea cui trebuie.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

frunzaverde

Quote from: isantem on September 13, 2014, 07:20:45 PM
Problema este cred ca mai simpla. Sub butonul dislike apare iconul de mesaj pe care si eu credeam ca este quote de multe ori. Find chiar sub butonul de dislike utilizatori care vor sa dea quote din greseala cu cursorul si mai ales pe telefon cu degetul apasa dislike.

Poti revoca un dislike accidental apasand pe like pentru acelasi mesaj.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

dr4qul4

eu cred ca @adiarc primiste dislike-uri de la angajatii departamentului de MK al imbecillio, care s-au infiltrat pe forum  :lol:

Si mie imi vine cateodata sa dau dislike celor care pomenesc de mutulica, chioru' sau copiatoru' dar ma uit la poze si uit.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

alecu26

http://www.tare.ro/user-chadical/6389090-problema-canalelor-din-sosea-rezolvata-nemteste-cand-o-sa-vedem-asa-ceva-si-in-romania#

titlul spune tot.

Chiar inginer fiind tot timpul m-am intrebat de ce la altii se poate si la noi nu, unele orase gen Constanta prezetand adevarate recorduri in acest sens.

Eu as pune intrebarea altcumva...pe cand o sa vedem asa ceva impus prin licitatie la reabiltiarea unei strazi cu penalitati enorme???

Chiar nimeni nu calculeaza cat costa piesele masinilor degradate dupa mii de treceri peste capace puse prost?
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

dr4qul4

sincer, ce pretentii poti avea cand la noi se fura capacul cu totul?
dar macar obligativitatea de se reface imediat diferenta de nivel ar fi buna - ca la noi se decupeaza asfaltul in jurul canalului si mai trec 2 luni pana vin si refac.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

RaduC

Am văzut acesta tehnica folosita cu succes și la Târgu Mureș. Nu e ceva atât de nou și miraculos și imposibil de implementat. Oriunde  vezi asfalt de egalizare în forma rotunda în jurul capacului de canal știi ca asa s-a făcut.

alecu26

nu mi s-a parut ca in Tg Mures ar fi asa bune trecerile peste canale. In ce zona?
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

RaduC

1 Dec 1918, 22 Dec 1989, ieșirea spre Sâncraiul de Mureș, etc.