News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alecu26

daca ar tine totul de Ponta...

Daca are intradevar alte sustineri...ar putea sa aspire la PM. Poate ca acum Hrebe il va sustine. Pe Dragnea...nu stiu daca l-a convins.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

iulius

#2131
Nu sunt un fan al politicii in general, dar parerea mea in cazul lui Ponta de a avea sustinatori de baza in cadrul campaniei sale, este de a da si el la randul lui ceva in schimb, "favor pt favor", Hrebe A 13 Bv-Bc, Dragnea A Buc-Alexandria, ex pot continua...

bond

Quote from: iulius on June 30, 2014, 10:18:31 AM
Nu sunt un fan al politicii in general, dar parerea mea in cazul lui Ponta de a avea sustinatori de baza in cadrul campaniei sale, este de a da si el la randul lui ceva in schimb, "favor pt favor", Hrebe A 13 Bv-Bc, Dragnea A Buc-Alexandria, ex pot continua...
nu sunt religios, dar: Doamne și ferește să ajungă ăsta PM. nu că ar fi cu mult mai slab decât actualul

iuli

Vă rog, nu o dați în politică.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Goldmund

Ma intorc eu la 'Parcare' cu o veste buna, care vine ca o confirmare la ce am scris ieri:
"OMV Petrom diversifică serviciile oferite în benzinăriile Petrom"
http://www.b1.ro/stiri/economic/omv-petrom-diversifica-serviciile-oferite-in-benzinariile-petrom-85988.html

Dar, diversificarea serviciilor(moteluri, hoteluri, restaurante cu autoservire - adevarate - ) la parcarile de pe autostrada nu tine de benzinarii, ci de CNADNR, unde ar trebui sa existe doar profesionisti care nici nu stiu ce partid e la putere...
Cu toate astea, bravo OMV pentru aceasta premiera nationala!

iuli

OMV cand a preluat Petrom avea cateva statii deja facute cu moteluri si restaurante. Au preferat sa le inchida sau sa le vanda.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

adiarc

unde mergeau le-au extins si modernizat...de ex in Sibiu , in cartierul Turnisor
nu stiu ce s-a intamplat cu restul , dar daca erau mult pe minus si fara perspective ......soarta le-a fost pecetluita
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

AlexIP

OMV ar trebui lăudat pentru că au cedat piața afacerilor mici prin proasta administrare. La Deva / Sântuhalm au închis motelul care mergea bine de pe DN7 și în 2 ani au apărut alte 3 mai mici la 2-3 km de el.

Plus că-s singurii mari care încă au benzinării cu orar 06:00-18:00. :lol:

nicolaem

http://economie.hotnews.ro/stiri-esential-17588572-compania-drumuri-autostrazi-convenit-sindicalistii-mareasca-salariile-cei-peste-6-000-angajati-vezi-alte-sporuri-mai-fost-stabilite.htm

parca in prima si singura declaratie, noul ministru vorbea de cheltuirea cu grija a banului public, si restructurari.
nu stiu ce salarii aveau oamenii aia , poate merita ( unii ) mai mult dar cand vad sporuri absurde tip 8 martie , ziua drumarului nu pot decat sa zic ca vin alegerile si 6000 de familii aduc voturi multe.
oare exista cate o zi pentru fiecare meserie din COR?

daniel_avram

Problema e ca in CNADNR nu prea mai sunt drumari dar la stat si daca freci menta trebuie sa fi platit. E totusi un paradox in situatia in care zi de zi se vorbeste in presa despre lipsa infrastructurii si in conditiile in care un ministru ce gestioneaza acest domeniu a fost schimbat tu sa maresti salariile alora care ar trebui sa se ocupe de acest domeniu.

alecu26

dumnezeule...si in CNADNR oricum aveau salarii uriase, fiind compania unde erau trimise toate beizadelele...cand nu se gasea altceva.

Doar priviti un pic pe declaratiile de avere. Si in plus toti sunt sefi de ceva, de proiect, de directie, de birou, de program....etc, etc...astfel incat sa se bage sporuri la greu.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

SB76UFO

Auzisem un zvon, cum ca s-ar putea cumpara vignette pentru Ungaria si din benzinariile Mol din Romania. Stie cineva daca e adevarat? Multumesc!
"Prostia este eternă și invincibilă"

sebba

Sailing away! S/Y Haimana

iuli

E adevarat si inca de mai bine de un, daca nu de doi. Chiar recomand varianta asta, mai ales ca nu sunt tepari asa cum sunt la acele gherete de pe langa granita. Pretul e cel corect.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

adiarc

mi se par jenante aceste majorari
n-au nici o legatura cu realitatea...si nici nu se bazeaza pe vreun criteriu de eficienta , cum ar fii incadrarea in termenele legale pt organizarea de licitatii de atribuire , de ex....
ai 1000 de lei pe luna - primesti aceasi crestere ca cel cu 10,000 lei luna.
ce este cu adevarat tragic este ca in cazul unor probleme grave ( cum ar fii cazul tinerei care si-a pierdut bratul ) , nimeni nu este gasit vinovat
singura sansa este managementul privat cu adevarat , nu rotirea unor politruci , cum este de ex , cazul Tarom
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura